• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglės moters, kuri mirė praėjus dviem savaitėms po to, kai ligoninėje jai buvo suleista per didelė paracetamolio dozė, šeima pareiškė, kad jaučiasi „apgauta“.

Anglės moters, kuri mirė praėjus dviem savaitėms po to, kai ligoninėje jai buvo suleista per didelė paracetamolio dozė, šeima pareiškė, kad jaučiasi „apgauta“.

REKLAMA

Tokie šeimos pareiškimai pasigirdo po to, kai Karališkoji prokuratūra nusprendė, kad ligoninei nebus pateikti kaltinimai dėl netyčinės žmogžudystės, rašo mirror.co.uk.

Laura Higginson, kuri nesvėrė nė 40 kilogramų, į Češyro ligoninę atvežta 2017 m. balandžio mėnesį, praneša „Yorkshire Live“. Ligoninėje trisdešimtmetei buvo suleista didelė paracetamolio dozė.

Mirė nuo daugybinio organų nepakankamumo

Po dviejų savaičių Laura mirė nuo daugybinio organų nepakankamumo, sepsio ir Gitelmano sindromo – inkstų veiklos sutrikimo.

47-erių Lauros vyras Antony mano, kad ligoninės darbuotojai turi būti apkaltinti netyčine žmogžudyste, nes suleido jai netinkamą vaistų dozę. Tačiau Karališkoji prokuratūra nusprendė, kad kaltinimai nebus pateikti.

REKLAMA
REKLAMA

Antony sako, kad šeima jaučiasi apgauta, nes, jo teigimu, jie nė nežinojo, kad Laurai buvo suleista didelė paracetamolio dozė. Tai jis sužinojo tik paskelbus pomirtinio tyrimo ataskaitą, praneša „CheshireLive“.

REKLAMA

Praėjus penkeriems metams po Lauros mirties, Antony sakė, kad visa šeima jaučiasi taip, tarsi būtų įstrigę „kaltinimų karuselėje“.

Jis sakė: „Mes jaučiamės apgauti. Sprendimas neteisingas, teisybė nenuperkama, nepasiekiama ir neatskaitinga.

Įsisukome kaltinimų karuselėje, kurios viduryje esame mes, netekę artimo žmogaus. Aš netekau žmonos, Lauros tėvai neteko dukros, mano vaikai neteko mamos – ir visa tai tik dėl to, kad visos institucijos bado viena į kitą pirštais ir neprisiima atsakomybės.

REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad jos gyvybė nieko nereiškė, nors ji buvo labai svarbi man, jos mamai, tėčiui ir vaikams. Esame sugniuždyti, jaučiamės beviltiškai – esame be galo pikti.“

Laura tragiškai mirė ligoninėje 2017 m. balandžio 19 d., praėjus dviem savaitėms po to, kai jai buvo suleista didelė dozė paracetamolio.

Dozė turėjo būti skirta daugiau sveriančiam žmogui

Jai suleista dozė buvo skirta daugiau sveriančiam žmogui. Laurai, kuri svėrė tik 36 kg, turėjo būti suleista ne didesnė kaip 500 mg dozė. Tačiau, kaip teigiama oficialiuose dokumentuose, dvi dienas jai buvo leidžiamos 1 g siekiančios dozės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antony teigimu, apie tai, kad buvo suleista per didelė vaistų dozė, šeima sužinojo tik tada, kai praėjus keliems mėnesiams po Lauros mirties iš jos gydytojo gavo pomirtinio tyrimo ataskaitos kopiją.

Jis teigė: „Tai, kad niekas neprisiima kaltės, mūsų nestebina – jei 12 žmonių būtų apkaltinti netyčine žmogžudyste, niekas į ligoninę nebekeltų kojos.“

Karališkosios prokuratūros atstovas spaudai teigė: „Mūsų mintys – su Lauros Higginson šeima. Atidžiai peržvelgę visus turimus įrodymus priėjome išvados, kad ligoninei negali būti pateikti jokie kaltinimai.

REKLAMA

Nepriklausomas teisininkas, atlikęs tolesnę peržiūrą pagal Nukentėjusiųjų teisės į peržiūrą schemą, šį sprendimą patvirtino.

Suprantame, kad tai nėra rezultatas, kurio tikėjosi šeima, tad parašėme jiems laišką, kuriame išsamiai paaiškinome savo sprendimą.“

Ligoninės atstovai sakė: „Reiškiame nuoširdžią užuojautą mirusiosios šeimai. Nuo pat pradžių ligoninė bendradarbiavo atliekant tyrimą ir peržiūrint bylą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų