REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netikėta žinia savaitės pradžioje apie grupės „2 Donatai“ lyderio Donato Čižausko mirtį sukrėtė šeimos narius, draugus kolegas bei gerbėjus. Žvelgdami į velionio kūrybą, žmonės dar labiau įsigilina į D. Čižausko kurtų dainų žodžius, o taip pat – nepamiršta ir vienų paskutiniųjų viešai tartų jo žodžių.

Netikėta žinia savaitės pradžioje apie grupės „2 Donatai“ lyderio Donato Čižausko mirtį sukrėtė šeimos narius, draugus kolegas bei gerbėjus. Žvelgdami į velionio kūrybą, žmonės dar labiau įsigilina į D. Čižausko kurtų dainų žodžius, o taip pat – nepamiršta ir vienų paskutiniųjų viešai tartų jo žodžių.

REKLAMA

Nors įprastai grupės „2 Donatai“ repertuare būdavo atliekamos linksmos, šokti kviečiančios dainos, tačiau dar lapkričio mėnesį atlikėjai savo gerbėjams pristatė ir kitą savo pusę.

Pristatęs naują lyrinę dainą „Esu žmogus“, Donatas Čižauskas atskleidė, kad ją parašyti užtruko dvejus metus. Per šį laiką atlikėjas dainą gludino, tobulino, kol galiausiai nusprendė, kad laikas yra ją pristatyti.

„Noriu, kad ši daina skambėtų lyriškai ir rimtai. Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – tą kartą kalbėjo D. Čižauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Per aukšti keliami reikalavimai

Kadangi grupės „2 Donatai“ gerbėjai būdavo įpratę girdėti linksmas dainas, kurios kviečia šokti, D. Čižauskas lyrine daina norėjo perteikti idėją, kad neretai gerbėjai iš savo mėgstamų atlikėjų tikisi per daug, nors jie, kaip tą kartą sakė Donatas, yra visiškai tokie pat žmonės.

REKLAMA

„Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime.

Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – šypsojosi jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi „žvaigždė“, turi elgtis kitaip.“

D. Čižauskas tikina, kad toks spaudimas kartais slegia pečius. Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu?

REKLAMA
REKLAMA

„Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku. Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus…“ – jautriai kalbėjo Donatas.

Klipo vieta – ypatinga

Šiam kūriniui Karolis Akulavičius ir Donatas Čižauskas nufilmavo ir klipą. Atlikėjai tam pasirinko ypatingą buvusią Donatui vietą – jo gimtąją Plungę, kurioje dainininkas su šeima gyveno iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai norėjau nufilmuoti klipą savo gimtajame krašte, kad visi pamatytų, kur gyvenu, ką darau, kad esu paprastas žmogus. Man nereikia didmiesčių, aš galiu gyventi, kurti, dalintis savo darbais ir būdamas čia, savo mieste“, – pristatydamas dainą šypsojosi tą kartą jis.

Spaudos pranešime buvo teigiama, kad kitaip nei Donatas, Karolis savo gyvenimą kuria Akmenėje, kurią nuo Plungės skiria vos 100 kilometrų.

„Atstumas nei repeticijoms, nei koncertams netrukdo. Kartais susitinkame Kryžkalnyje ir važiuojame per visą Lietuvą koncertuoti. Esame pratę daug praleisti kelyje, bet juk ir vilniečiams muzikantams tenka pavažinėti“, – teigė Donatas.

REKLAMA

Nuo Naujųjų metų grupė „2 Donatai“ buvo planavę po Lietuvą pavažinėti dar dažniau – turėjo pradėti savo muzikinį turą.

„Važiuosime per Lietuvą, tačiau didžiausias koncertas mūsų laukia balandžio 1-ąją Žalgirio arenoje. Jaudinamės, tačiau ir nekantraujame atlikti visiems savo programą su gyva grupe“, – sakė D. Čižauskas, kalbėdamas apie ateities planus, kurie šiuo metu buvo atšaukti.

Skaudi netektis

Primename, kad šios savaitės pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė žinia apie grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį. Skaudžia naujiena pasidalino velionio kolega Karolis Akulavičius. 

REKLAMA

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas… Išliksi mano atmintyje, kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas.

Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniame tinkle pasidalinęs netektimi rašė Karolis Akulavičius.

Donatui Čižauskui buvo vos 33-eji. Vyras turėjo mažą dukrelę, mylimą žmoną. Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau naujienų portalui tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su K. Akulavičiumi ir pasiteiravus, ar yra žinomos mirties versijos, vyras susilaikė nuo vertinimų ir pasklidusių žinių apie savižudybę: „Bendravome su juo ir viskas buvo gerai. Daugiau nelabai ką galiu pasakyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų