Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp diabeto simptomų – dažnas šlapinimasis ir nepaaiškinamas svorio kritimas. Tačiau ši dažnai pasitaikanti mielinė infekcija yra vienas iš mažiau žinomų simptomų, pasireiškiančių tiek vyrams, tiek moterims, rašoma dailystar.co.uk.

Tarp diabeto simptomų – dažnas šlapinimasis ir nepaaiškinamas svorio kritimas. Tačiau ši dažnai pasitaikanti mielinė infekcija yra vienas iš mažiau žinomų simptomų, pasireiškiančių tiek vyrams, tiek moterims, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Diabetas – tai liga, dėl kurios per aukštai pakyla cukraus (gliukozės) kiekis kraujyje.

Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje diabetu serga daugiau nei 4 milijonai žmonių. 90% tų, kuriems diagnozuotas diabetas, serga 2-ojo tipo diabetu, o likę 10% – 1-ojo tipo diabetu.

2-ojo tipo diabeto atveju kasa nepagamina pakankamai insulino arba organizmo ląstelės į insuliną nereaguoja. Ši liga dažnai siejama su viršsvoriu ar sėsliu gyvenimo būdu, o ligą suvaldyti ar užkirsti jai kelią padeda mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai.

Nors daugelis 1-ojo ir 2-ojo tipo diabeto simptomų yra tokie patys, kai kurie požymiai būdingi tik 2-ojo tipo diabetui.

Vienas iš mažiau žinomų 2-ojo tipo diabeto požymių – dažnai pasikartojanti pienligė. Dr. Sarah Brewer, bendradarbiaujanti su „CuraLin“ diabeto maisto papildų įmone, sako: „2-ojo tipo diabeto simptomai yra linkę pasireikšti lėčiau ir paprastai nėra tokie sunkūs, kaip 1-ojo tipo diabeto atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent dėl to diagnozė dažnai nustatoma vėliau – 2-ojo tipo diabetas dažnai diagnozuojamas eilinių medicininių tyrimų metu arba tiriant vis pasikartojančias infekcijas, pavyzdžiui, pienligę.“

Kas yra pienligė?

Pienligė – tai dažna mielinė infekcija, kuri paprastai yra nesudėtingai pagydoma priešgrybeliniais vaistais. Nors šis sutrikimas dažnai laikomas moteriška problema, pienligė pasitaiko tiek vyrams, tiek moterims.

Pienligė dažniausiai praeina maždaug per savaitę, išgėrus vieną vaistų dozę arba kasdien naudojant kremą. Vis dėlto, jei pienligė ima atsikartoti, tai gali reikšti rimtesnį sveikatos sutrikimą, pavyzdžiui, diabetą.

Šeimos gydytojas turėtų sugebėti nustatyti, kas sukelia atsikartojančią pienligę.

Kokie yra pienligės simptomai?

Pienligės simptomai moterims:

1. Baltos, paprastai bekvapės, varškę primenančios išskyros 2. Niežėjimas ir dirglumas aplink makštį 3. Perštintis ir geliantis skausmas lytinių santykių metu ir šlapinantis 4. Jei nesate įsitikinusios, ar tai – pienligė, atkreipkite dėmesį į išskyras iš makšties.

REKLAMA
REKLAMA

Pienligės simptomai vyrams:

1. Dirglumas, peršėjimas ir paraudimas aplink varpos galvutę ir apyvarpę 2. Baltos, varškę primenančios išskyros 3. Nemalonus kvapas 4. Pasidaro sunku atsmaukti apyvarpę

Pienligė gali paveikti ir kitas odos zonas – pažastis, kirkšnis ir tarpupirščius, rašoma Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos tinklapyje.

Liga paprastai sukelia paraudimą, niežėjimą ir skausmingą bėrimą, kuris ima šerpetoti ir pasižymi baltomis ir geltonomis išskyromis.

Štai 12 požymių, įspėjančių apie 2-ojo tipo diabetą:

1. Labai stiprus troškulys

2. Staigus apetito padidėjimas

3. Nepaaiškinamas svorio kritimas

4. Dažnas šlapinimasis

5. Nuotaikos svyravimai

6. Miego sutrikimai

7. Pėdų sustingimas ar maudimas

8. Odos išsausėjimas ir niežėjimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų