• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Būkite pasiruošę“ – frazė, kurios niekas nenori išgirsti iš gydytojo artimajam gulint reanimacijos skyriaus palatoje“, taip savo įrašą socialiniame tinkle pradėjo rokiškietė, leidusi viešai savo mintimis pasidalinti „Rokiškio Sirenoje“. Į mestus kaltinimus sureagavo ir Rokiškio rajono ligoninės administracija.

„Būkite pasiruošę“ – frazė, kurios niekas nenori išgirsti iš gydytojo artimajam gulint reanimacijos skyriaus palatoje“, taip savo įrašą socialiniame tinkle pradėjo rokiškietė, leidusi viešai savo mintimis pasidalinti „Rokiškio Sirenoje“. Į mestus kaltinimus sureagavo ir Rokiškio rajono ligoninės administracija.

REKLAMA

„Būkite pasiruošę“

„Kadangi visi būtumėme mieliau gydomi gero, savo srities specialisto, retai kada pagalvojame apie priešingą variantą, kuris yra puikiai vaizduojamas Rokiškio rajono ligoninėje.

Mano tėčiui pagal daktarų prognozes liko savaitė. Šiuo metu jis guli anksčiau minėtame reanimacijos skyriuje ir kenčia nuo širdies nepakankamumo, dėl kurio, pagal Rokiškio daktarus, reikėjo kreiptis prieš 5+ metų. Vienas dalykas, kurio aš ir mano artimieji nesuprantame: kodėl, neretai dėl darbo ateinantis sveikatos pasitikrinti, tėtis niekad nebuvo praneštas apie šį svarbų reikalą? Kaip veikia šių Rokiškio rajono „specialistų“ medicininis patikrinimas bei kardiogramos, per kurias nebuvo išsiaiškintas šis, dabar jau lemtingas, sutrikimas?

Jeigu pradedant nuo pat pradžių, tai mano tėtis lankėsi pas gydytojus dėl medicininės pažymos darbui, kurios metu jam buvo atlikta kardiograma, tačiau, kaip ir minėjau, niekas nebuvo atrasta ir jis ją perėjo be jokių problemų. Kitaip sakant, daktarai išleido žmogų, su stipriu širdies nepakankamumu, dirbti fizinio krūvio reikalaujančio darbo. Kadangi kalbame apie širdies nepakankamumą logiška galvoti, kad po kiek laiko jis pasijuto negerai ir buvo išvežtas į Rokiškio rajono ligoninę, kurioje liko „pripumpuotas“ vaistų ir išleistas kaip „sveikas“ žmogus.

REKLAMA
REKLAMA

Sunerimęs dėl savo sveikatos jis eilinį kartą užsiregistravo dėl kardiogramos. Šįkart po tyrimo jam buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba, nes jis sukniubo vietoje ir pradėjo dusti. Mano tėtis buvo išvežtas su deguonies balionu atgal į Rokiškio rajono ligoninę ir po kiek laiko dėl kritinės situacijos buvo perkeltas į reanimacijos skyrių, kuriame guli iki dabar (šiuo metu jo plaučiuose kaupiasi skysčiai, sunku kvėpuoti, kankina atsiradęs dusulys. Rokiškio gydytojai apibūdino jo širdį kaip „susidėvėjęs kaliošas“).

REKLAMA

Istorija ties šia vieta nesibaigia. Kadangi dar buvo vilčių ir šansų išgyventi šį sunkų etapą ir buvome jau gerokai artimai susipažinę su Rokiškio rajono ligoninės „gydymu“, nusprendėme visokiais būdais prašyti gydytojų siuntimo į Vilniaus Santaros klinikas, kuriose būtų šansas bent šiek tiek sustiprinus organizmą įvesti širdies implantą (kadangi būdamas toks silpnas jis neatlaikytų operacijos), nes tėtis kelionę būtų išgyvenęs važiuojant reanimobiliu prieš būklės pablogėjimą, kurį būtumėme gavę po išrašyto siuntimo. Tačiau gydytojų žodžiais mes privalome turėti pažįstamų žmonių tiesiai iš Vilniaus Santaros klinikų, kad galėtumėme gauti siuntimą (garsinis įrašas buvo įrašytas ir bus pateikiamas kaip įrodymas), o kitaip jie gali mano tėtį paleisti tik namo „numirti“. Šiais žodžiais buvo duota suprasti, kad vilčių pervežti tėtį į kitą miestą yra, tačiau neturint pažįstamų niekaip kitaip padėti negalima. Taigi ši situacija dar kartą įrodo daktarų „kompetentingumą“, „savo srities išmanymą“ ir supratimą apie žmogaus gyvybę bei likimą kritinėje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Nebūtų apsieita ir be gydytojų kolektyvo, kuris sudaręs tiek problemų drįsta dar būti šiurkštus ir nemalonus, blogais žodžiais apkalbinėjantis kritinės būklės pacientą net ir prie artimųjų akių. Toks slaugytojų ir kitų reanimacijos (ar ne tik) skyriuje esančių „specialistų“ elgesys yra šlykštus ir nederamas.

Kadangi mūsų viltys buvo sulygintos su žeme ir dienos liko suskaičiuotos, rašau tai dėl kitų, gyvenančių Rokiškio rajone, kad kiekvienas turintis galimybę apgalvotų pasekmes prieš guldant savo tėvus, vaikus, seseris ar brolius į šią įstaigą“, – dėstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žada nedelsiant nagrinėti

Socialiniame tinkle pasirodžius informacijai apie netinkamą vienos konkrečios bei kitų Rokiškio rajono ligoninės medikų elgesį, į tai sureagavo ir šios įstaigos direktorius Raimundas Martinėlis.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė ligoninės vadovas, kai Rokiškio rajono ligoninė gaus oficialų paciento artimųjų skundą ar pretenziją dėl konkrečios gydytojos elgesio, jis nedelsiant bus nagrinėjamas.

„Kadangi ligonio artimieji jau kreipėsi į įstaigos administraciją ir tai viešai nuskambėjo socialiniuose tinkluose, turime reaguoti. Gydytojos elgesio svarstymas bus perduotas Rokiškio rajono ligoninės etikos komisijai, kuri nuodugniai išnagrinės šį atvejį. Medicininių dalykų apie paciento būklę negalime komentuoti, nes tai draudžia Sveikatos apsaugos ministro įstatymas ir asmens duomenų reglamentas“, – sakė R. Martinėlis.

Anksčiau buvo gydytojai ir gydymo įstaigos. Žmones gydė, dabar paslaugų teikėjai. Suteikė paslaugą ir keliauk namo arba į kapus
Kaip tik "Sovietmečio" metais, nes buvom SAUGŪS--- neklaidinkit žmonių, jei neturit nė mažo supratimo.
Taip tylėdami išmirsime visi vygdomas tautos genocidas patekti pas gydytojus patenki tik jau miręs kitaip tariant morgan i Vilnių iš provincijos be pažinčių pasvajok o visur tik rodo rašo tikrintis prevencija nemokamai pasityčiojimas iš žmonių lai gražina sukauptus pinigus kuriuos inešėm į ligonių kasą eisim i mokamas ligonines. Pasnigo sniegas dulkes užklojo miega sveikatos ministras po sniegu .užuojauta artimiesiems
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų