Prireikė laiko, kol nepatikliai į atvykėlius žiūrintys amerikiečiai pajuto jogos naudą, tačiau šalis netrukus susirūpino savo gyventojų sveikata. Greito maisto restoranus į šoną pradėjo stumti besikuriantys vegetariško ar tiesiog sveiko ir kokybiško maisto vietos. Televizijos ekranai pradėjo mirgėti nuo sveiką gyvenimo būdą propaguojančių laidų ar tai skatinančių daryti įžymybių. Ši terpė tapo puikia dirva jogai augti, stiebtis ir sužydėti gražiausiomis spalvomis.

„Yoga Aliance“ organizacija, akredituojanti jogos mokytojus pasauliniu mastu, įsikūrusi 129 šalyse. Šiemet šios organizacijos atlikti tyrimai atskleidė, kad šiuo metu joga užsiima net 10 procentų visų Jungtinių Amerikos valstijų gyventojų. Įspūdingai atrodo ir faktas, kad prieš ketverius metus buvo 20 milijonų joga praktikuojančių amerikiečių, o šiandien jų net 37 milijonai. Dar 50 milijonų žada šiemet apsilankyti pirmose savo jogos pamokose.

REKLAMA

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Amerikiečius pakerėjusi joga išlaikė rytietišką tradiciją, tačiau prisitaikė prie šiuolaikinio žmogaus

Kas sužavėjo amerikiečius? Tai, kaip joga transformavosi susijungus rytų ir vakarų kultūroms. Rytietiška išmintis ir vakarietiškas gyvenimo būdas pakeitė jogos suvokimą. Niekur nedingo meditacija ir ieškojimas tikrojo „aš“, tačiau amerikiečių įtaka leido norintiems užsiimti joga tuo pačiu gyventi ir jiems priimtinu tempu, kurti šeimas, aktyviai dalyvauti savo veikloje, kad ir kokia ji būtų, neatsisakyti veržlumo. Skirtumas tik tas, kad vakarietiškas gyvenimas su jogos praktika tapo sąmoningesnis, ramesnis - būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui, neatsisakant savo įprasto gyvenimo ritmo ar tampant asketu.

Žvilgtelkim į vakarų pasaulio supratimu sėkmingų žmonių istorijas ir pamatysime, jog nemažai jų praktikuoja jogą. Ar žinojote, jog ištikimos jogai yra ar buvo tokios įžymybės kaip Rodas Stewartas, Madonna, Jeninfer Aniston, Stingas, investuotojas Paulas Tudoras Jonesas, Ray Dalio, o vienas didžiausių pasaulio inovatorių Steve‘as Jobsas „Paramahansa Yogananda“ knygas perskaitė dar paauglystėje ir visą gyvenimą jas skaitė, kaip vieną iš savo įkvėpimo šaltinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų