Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paauglį išvarė iš klasės ir izoliavo dėl supintų kasyčių. 14-mečiui Lealan Hague mokytoja pasakė, kad jis turi „pasileisti“ plaukus, nes dabartinė jo šukuosena yra „ekstremalus kirpimas“. Tačiau jo mama Kirsty pasibaisėjo, nes mano, kad plaukų kirpimas neturi jokios įtakos jo išsilavinimui.

Paauglį išvarė iš klasės ir izoliavo dėl supintų kasyčių. 14-mečiui Lealan Hague mokytoja pasakė, kad jis turi „pasileisti“ plaukus, nes dabartinė jo šukuosena yra „ekstremalus kirpimas“. Tačiau jo mama Kirsty pasibaisėjo, nes mano, kad plaukų kirpimas neturi jokios įtakos jo išsilavinimui.

REKLAMA

Exmouth bendruomenės koledžo sprendimą mama šiandien pavadino „pokštu“ ir tvirtino, kad jos sūnus panašiai kerpasi jau 11 metų. Tačiau Lealan dabar turės leisti laiką mokyklos „apmąstymų kambaryje“, kur mokiniai tęsia pamokas patys ir turi izoliuotis nuo bendraamžių, rašo express.co.uk.

Kalbėdama su vietinės žiniasklaidos žurnalistais, Kirsty sakė: „Jam puikiai sekasi visi dalykai, todėl tai aiškiai neturi jokios įtakos jo mokymuisi. Tai absoliutus pokštas“.

REKLAMA

Plaukai buvo supinti

Klasės vadovas sako, kad jei jis pasileistų plaukus, tai nebūtų problema. Berniukas taip kerpasi plaukus pastaruosius 11 metų, bet šį rytą jam buvo pasakyta, kad tai yra negerai, nes šiandien plaukai buvo supinti.

„Aš asmeniškai manau, kad jis atrodo protingesnis su aukštyn supintais, o ne žemyn paleistais plaukais. Jis žaidžia regbį, todėl savaitgalį susipynė kasytes, kad plaukai nelįstų į veidą, ir jam tai patiko, todėl šį rytą jis taip ir atėjo į mokyklą“.

Kirsty mano, kad jos paauglys sūnus turi tokią pat teisę nešioti kaseles, kaip ir mergaitės mokykloje. Ji tęsė: „Nesvarbu, ar jo plaukai supinti į kasas, ar nušiurę ir pasišiaušę, tai neturėtų turėti įtakos. Jei merginos gali pinti plaukus, kodėl negali jis? Kaip benešiotų plaukus, vis tiek matosi nuskusti jo galvos šonai. Izoliacija reiškia, kad jis visą dieną turės sėdėti kambaryje vienas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jis eina į tualetą, jis turi būti lydimas ir gali ten eiti tik tada, kai visi vaikai yra pamokose, kad jo nematytų. Jis negali eiti į valgyklą pietauti, jam priešpiečius turiu paruošti aš“.

Mokykla pateikė atsakymą

Kai šių metų kovą po karantino atlaisvinimų vaikai grįžo į mokyklą, Lealan buvo uždarytas į izoliaciją, nes jo kirpimas, kuris dėl suprantamų priežasčių buvo atliktas namuose, buvo pripažintas „per trumpu“.

Atsakydamas į moters skundą, Exmouth bendruomenės koledžo direktorius Andrew Davis sakė: „Mūsų vienodos taisyklės yra labai aiškios ir reguliariai perduodamos tėvams ir globėjams. Kaip ir daugelyje kitų mokyklų visoje šalyje, mes tikimės, kad plaukai bus įprastai kerpami, neleidžiama kirptis beveik plikai ar palikti labai skirtingo ilgio plaukus.

Šiuo konkrečiu atveju problema buvo susijusi ne su pynimu, o su tuo, kad pynimas ėjo labai maža plaukų kasele per galvos viršų, o šonai buvo beveik nuskusti. Kiek suprantu, minėtas moksleivis anksčiau nešiojo ilgesnius plaukus, todėl beveik plikai nukirpti šonai nebuvo tokie pastebimi. Manome, kad labai trumpų, maždaug nulinio laipsnio kirpimo plotas taip pat gerokai padidėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir dauguma mokyklų, mes stengiamės toleruoti įvairias šukuosenas, nesiimdami jokių baudžiamųjų veiksmų. Dažniausiai tai vyksta diskutuojant su tėvais ir globėjais, ir randamas abiem pusėms priimtinas sprendimas. Kai moksleivis atvyksta į koledžą labai trumpai apsikirpęs, jis paprastai patenka į mūsų apmąstymų kambarį ir ten toliau atlieka mokyklines užduotis kol susisiekiama su jo tėvais ar globėjais ir problema išsprendžiama.

Apgailestaujame dėl bet kokių trikdžių vaikui mokytis, nepaisant jo gebėjimų. Tačiau ne kartą visiems mokiniams ir jų šeimoms aiškiai išdėstėme savo lūkesčius. Mokyklos taisyklės taip pat yra svarbi vaiko ugdymo dalis, kuri leidžia jiems suprasti ribas ir pasekmes, besiruošiant žengti į pasaulį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų