Lietuvos miestai jau žiebia savo egles: žaliaskarės gražuolės atima žadą

Lietuvoje pastarosiomis dienomis sužibo ne vieno miesto pagrindinė šv. Kalėdų eglė. Savo žaliaskares puošmenas jau įžiebė Širvintų, Panevėžio, Jonavos, Visagino, Kauno, Vilniaus ir Akmenės miestai. Vis dėlto specialistai perspėja – tokiomis gražuolėmis reikėtų džiaugtis saugiai ir per atstumą.

Savo kalėdines egles jau žiebia vienas paskui kitą Lietuvos miestai. Įvertinti šių metų kalėdines eglutes galite ir mūsų nuotraukų galerijoje:

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje jau žiebiamos eglės: tikros gražuolės atima žadą

Ragina nesibūriuoti

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius gyventojų susibūrimus prie šeštadienį įžiebtų kalėdinių eglių didmiesčiuose ir perspėja, kad tai netrukus gali dar padidinti užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių. 

„Galėtume sakyti, kad minios galėtų būti vertinamos kaip nedidelės, jei turėtume kitokius atvejų skaičius ir kitokį vidinį infekcijos plitimą šalyje. Šiuo metu esame tokioje situacijoje, kai kiekvienas mūsų papildomas socialinis kontaktas yra papildoma rizika ir papildoma galimybė atvejų statistikai augti“, – LRT televizijos žinioms sekmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnius įžiebė Kalėdinę eglę

Anot jos, žmonių susibūrimai miestų aikštėse ypač glumina žinant išaugusį medikų, šiuo metu gydančių vis didesnį Covid-19 sergančių pacientų skaičių, krūvį šalies ligoninėse.

„Yra labai sudėtinga situacija gydymo įstaigose, todėl visuomenės sveikatos specialistai su pasibaisėjimu į šią situaciją žiūri. Įsivaizduoju, kaip į šią situaciją žiūri medikai, kurie deda visas pastangas gelbėdami gyvybes asmenų, kuriems reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos, kuriems reikia reanimacijos ar intensyviosios terapijos priemonių“, – kalbėjo centro atstovė. 

Vilnius, Kaunas ir Panevėžys šeštadienį įžiebė miestų Kalėdų egles.

Nors renginių organizatoriai kvietė tai stebėti per televiziją bei ragino nesibūriuoti prie šventinių žaliaskarių, tačiau dalis miestiečių nepaisė šių raginimų. Aikštėse prie eglių būriavosi minios žmonių, sostinėje net buvo susidariusios automobilių spūstys.


Rašyti komentarą...
E
Evaldas
2020-12-03 21:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonavos viena graziausiu Lietuvos egle.
Balsuojiu uz Jonava. Todel kad naturaliausia ir diena ir nakti
Atsakyti
0

V
Vilma
2020-12-03 21:59:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonavos
Atsakyti
0

S
Senelė
2020-12-19 14:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gražios Kalėdinių eglučių... kainos. Sena esu jau nieko nebesuprantu, juk po dviejų mėnesių tas visas grožis atsidurs šiukšlyne.o pinigai taip reikalingi gydymui. Kaip gelia ai baisu kai žinau, kad miršta jauni žmones
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų