Legendinio disko metiko sūnus Mykolas Alekna seka tėčio pėdomis: medalius skina vieną po kito

Lietuvos sporto pasaulyje sužibo nauja žvaigždė – Taline vykusiame Europos jaunimo iki 20 metų lengvosios atletikos čempionate aštuoniolikmetis Mykolas Alekna iškovojo aukso medalį. M. Alekna neslepia, kad pradėti mėtyti diską patarė daugybę įsimintinų pergalių iškovojęs tėtis Virgilijus Alekna.

7

Jauniausiojo V. Aleknos sūnaus rezultatas – antras per visą jaunimo varžybų istoriją ir tai geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje.

Pats M. Alekna sako, kad jaučiasi labai gerai: „Esu išties labai patenkintas, džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti vieną iš šio sezono tikslų – laimėti Europos čempionatą, tad savaime suprantama, kad nuotaika labai gera.“

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mykolas Alekna

Tėčio pėdomis

Jaunasis disko metikas pasakoja, kad sportuoti mėgo nuo mažens: lankė lengvąją atletiką, šokinėjo į aukštį, bėgiodavo. Kai paaugo, susidomėjo futbolu, pradėjo lankyti treniruotes.

„Nors futbolą labai mėgau, bet kažkaip tėtis pasiūlė pradėti mėtyti diską, pagalvojau, kad pabandyti verta“, – sako M. Alekna.

Pasak pašnekovo, disko mėtyti jo tikrai niekas nevertė̇, ir nors susidomėti šia sporto šaka pasiūlė tėtis, Mykolas ją pats tiesiog pamėgo: „Disko metimas buvo įdomus ir man pačiam, todėl šioje rungtyje ir pasilikau. Minčių pasirinkti kitą sporto šaką nebuvo, nes paprasčiausiai mesti diską man sekasi labai neblogai, tad manau, kad toks pasirinkimas buvo natūralus.“

Disko metimo rungtyse varžosi ne vien Mykolas, bet ir vyresnysis Virgilijaus Aleknos sūnus Martynas. Pats M. Alekna tikina, kad tarp jo ir brolio vyrauja tik sveika konkurencija.

„Na, sakyčiau, kad mūsų konkurencija tikrai draugiška. Treniruočių metu ji labai padeda, kartu tobulėjame daug sparčiau, vienas kitą motyvuojame“, – pasakoja apie brolį M. Alekna.

Meilė sportui

Sportininkas sako, kad labai sunku atsakyti, kas labiausiai jį motyvuoja siekti aukščiausio rezultato.

„Sportuoju nuo mažens ir labai mėgstu varžytis. Sportas man suteikia laimę, tad tas labiausiai ir padeda nepasiduoti ir siekti aukščiausių rezultatų. Tikriausiai meilė sportui ir motyvuoja, suteikia malonumą“, – atskleidžia M. Alekna.

Paklaustas, ar svarbiau pergalė, ar ėjimas jos link, Mykolas atsako, kad vienodai svarbūs abu dalykai: „Tiesą pasakius, manau, kad pati maloniausia pergalė būna tuomet, kai žinai, kokį sunkų kelią dėl jos praėjai. Žinai, kad padarei viską, ką galėjai, tad abu dalykai tikrai labai svarbūs.“

Sportas ir pramogos

Prakalbus apie mėgstamiausias laisvalaikio pramogas M. Alekna sako, kad gali laisvai mėgautis tikrai ne visomis pramogomis: „Sportuojant kai kurių dalykų reikėtų vengti. Turiu laikytis rutinos, tad į vakarėlius nelabai vaikštau. Turbūt labiausiai mėgstu žvejoti, leisti laiką gamtoje, būti su artimaisiais ir draugais.

REKLAMA

Nepasakyčiau, kad vasarą mano dienotvarkė būna labai užimta, darome vieną treniruotę per dieną, tad nors ir turiu daugiau laisvo laiko, rutinos vis tiek stengiuosi laikytis. Anksti keliuosi, skiriu laiko poilsiui ir atsistatymui.“

Disko metikas sako, kad dabar ruošiasi pasaulio čempionatui, kuris vyks rugpjūtį Kenijoje. Vaikinas tikisi, kad pavyks pasirodyti kaip įmanoma geriau.

M. Alekna prisipažįsta, kad po tokių įspūdingų rezultatų spaudimo nejaučia, nes stengiasi dėl savęs ir daro tai, kas jam labai patinka.


Rašyti komentarą...
D
Dede
2021-07-25 20:19:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smagu bus medaliu daug
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų