Lauke prisirinkite šių žolelių – jų nauda neįtikėtina

„Jos stiprina organizmą, ypač stiprina virškinimo sistemą, valo kraują, varo skysčius, skatina tulžies veiklą. Taigi, ar reikia daugiau motyvacijos? Kol dar leidžia pasivaikščioti gamtoje – pirmyn kiaulpienių šaknų rinkti“, – sako žolininkė Jolanta.

Beje, jei galvojate, kad jos labai karčios – nustebsite. Netgi maloniai salstelėjusios. Kartumo kiek yra, bet jis toks malonus.

Galima gerti arbatą, galima ir kiaulpienių šaknų kavą. Kaip jas paruošti? Iškasame šaknis. Kuo storesnės, tuo geriau. Aš užmerkiu kokiai valandai į vandenį. Gerai nuplaunu kokiais 5 vandenimis, dar šepetėliu patrinu.

Tada nusausinu, paskutu žievelę, išpjaustau visas sugedusias vietas ir supjaustau 0,5 cm griežinėliais. Išdžiovinu ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje (ant pečiaus, džiovykle ar orkaitėje). Laikau sandariai stiklainiuose.

Arbatėlei kiek pamalu kavos malūnėliu arba laikau ilgiau, kad prisitrauktų. Šaknų kava aktyvina organizmą, taigi, gali pakeisti ir įprastą kavą.

Paruošimas: džiovintas šaknis keptuvėje be taukų ant lėtos ugnies skrudinti, kol pasklis malonus skrudintas kvapas. Šaknis atvėsinti, grubiai sumalti kavos malūnėliu ir ruošti, kaip kavą. Šaukštelio su kaupu užtenka vienam puodeliui. Man labai skanu. Aš bandžiau ir su pienu ir be jo.

Šaltinis: Mano žolelės


Rašyti komentarą...
V
Veronika
2020-04-06 18:16:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū labai ,dėl kiaulpienių šaknų paruošimo būdo .
Viskas nuosekliai išdėstyta.Gerų jums švenčių
Atsakyti
-18

P
Pykts Dėdė
2020-04-07 14:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu šešis tėčius turi, kad tiek postų apie pasveikusį tėtį įdėjai? O apskritai, ką turi bendro tavo tėčio pasveikimas ir straipsnis apie kiaulpienes?
Atsakyti
-4

G
Gerbėja
2020-04-06 15:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už patarimą
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų