• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žvelgiate pro langą ir ką matote? Vandens dėmės, negražūs dryžiai, purvas, nešvarumai ir abejotinos kilmės dėmės. Argi nenorėtumėte geriau matyti savo gražų kiemą ar sodą pro spindintį švarų langą?

Žvelgiate pro langą ir ką matote? Vandens dėmės, negražūs dryžiai, purvas, nešvarumai ir abejotinos kilmės dėmės. Argi nenorėtumėte geriau matyti savo gražų kiemą ar sodą pro spindintį švarų langą?

REKLAMA

Šiais paprastais veiksmais galite pasirūpinti, kad jūsų langai ir durys būtų spindinčiai švarūs – greitai valysite kaip profesionalai, rašo northerncomfortwindows.com.

Langus ir duris valykite debesuotą dieną

Neleiskite gamtai veikti prieš jus. Jei stiklinius langus ir duris valysite šiltą, saulėtą dieną, valymo tirpalas per greitai išgaruos. Jis gali palikti likučių dar nespėjus jų nuvalyti. Vietoj to palaukite dienos, kai saulė pasislėps už debesų.

Valiklį praskieskite distiliuotu vandeniu

Jei naudojate stiklo valiklį, kurį reikia skiesti, naudokite distiliuotą vandenį. Kietame vandenyje yra mineralų, todėl ant stiklo gali likti mineralinių nuosėdų. Dėl šių nuosėdų susidaro dryžiai, kurių kitu atveju galėtumėte išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite actą

Nesvarbu, ar nebeturite firminio stiklo valiklio, ar norite naudoti natūralesnį valiklį, actas langų valymo procese daro stebuklus. Išbandykite 50/50 acto ir vandens tirpalą, kad valytumėte be dryžių.

REKLAMA

Galite naudoti purškiamąjį buteliuką arba pamirkyti skudurą tirpale, kaip ir įprastame valiklyje. Jei nerimaujate dėl garų, actą naudokite tik lauko langams arba įmaišykite porą lašų eterinių aliejų, kad kvapas būtų neutralizuotas.

Naudokite amoniaką

Jei norite kitokio (nors ir labiau cheminio) kvapo, pabandykite naudoti kelis valgomuosius šaukštus amoniako kibire šilto vandens. Vėliau galite palikti atidarytus langus, kad kvapas pasišalintų. Taip pat galite sumaišyti nedidelį kiekį amoniako ir acto, kad valymas būtų dar stipresnis.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakykite popierinių rankšluosčių

Popieriniai rankšluosčiai gali būti patogi džiovinimo šluostė (jie vienkartiniai, pigūs ir atlieka savo darbą), tačiau jie linkę palikti pūkelių dryžius ant jūsų langų ir durų. Jei norite išties spindinčių langų, langams džiovinti rinkitės mikropluošto šluostę ar net laikraštį.

Tačiau saugokitės laikraščio. Nors jis nepalieka jokių žymių ant langų, ant rankų ir drabužių gali likti tamsių laikraščio atspaudų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valykite po vieną stiklą

Užuot apipurškę visą lango paviršių, drėkinkite po vieną mažesnę dalį. Jei jūsų langai turi stiklus, valykite po vieną stiklą. Dirbdami palaipsniui išvengsite to, kad valiklis išdžiūtų ant stiklo, kol dar nespėjote jo nuvalyti.

Naudokite stiklo šluostę

Trinant stiklą šluostėmis ir laikraščiais, langai gali įgauti statinį krūvį. Šis krūvis pritraukia nešvarumus ir dulkes prie stiklo iškart po to, kai jį nuvalėte. Vietoj to paimkite šluostę, kad nuvalytumėte valymo skystį.

Laikykite šluostę 45 laipsnių kampu stiklo atžvilgiu. Tada pradėkite nuo viršutinio kairiojo stiklo kampo ir traukite šluostę atvirkštine S raide. Baigę judesį, švariai nuvalykite šluostės ašmenis skudurėliu. Tęskite, kol visas stiklo paviršius bus sausas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų