• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilvo skausmas – dažnas, vienas labiausiai erzinančių jausmų, sutrikdančių kasdieninę veiklą. Jis gali ne tik apsunkinti įprastą gyvenimo ritmą, bet taip pat signalizuoti sveikatos problemas, todėl svarbu išsiaiškinti ir gerai žinoti, kurioje pilvo pusėje yra juntamas skausmas.

Pilvo skausmas – dažnas, vienas labiausiai erzinančių jausmų, sutrikdančių kasdieninę veiklą. Jis gali ne tik apsunkinti įprastą gyvenimo ritmą, bet taip pat signalizuoti sveikatos problemas, todėl svarbu išsiaiškinti ir gerai žinoti, kurioje pilvo pusėje yra juntamas skausmas.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie skirtingų vietų pilvo skausmo reikšmes sutiko papasakoti vaistinių tinklo „BENU“ vaistininkė Loreta Tamošauskienė.

Ji pasakojo, kad skirtingose pilvo zonose jaučiamas skausmas gali išduoti skirtingas bėdas.

„Pilvo srityje jaučiamo skausmo priežastį galima nustatyti pagal lokalizaciją skirstant pilvo sritį į keturias dalis: vedant tiesią liniją nuo saulės rezginio per bambą iki tarpukojo ir vedant horizontalią liniją keli pirštai po krūtine.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau derėtų būti atidiems, nes ne visada pilvo srityje jaučiamas skausmas susijęs su čia esančių organų, ypač virškinamojo trakto, funkcijos sutrikimu“, – sakė ji.

REKLAMA

Skausmas dešinėje pilvo pusėje

Pirmiausia, pašnekovė atskleidė, ką išduoda pilvo skausmas dešinėje pilvo pusėje. Ji šią zoną suskirstė į dvi dalis. Viena zona – viršutinis pilvo kvadrantas, o kita zona – apatinis pilvo kvadrantas.

„Viršutiniame dešiniame kvadrante jaučiamas skausmas gali būti susijęs su kepenų funkcijos sutrikimais, abscesais, hepatitu, tulžies pūslės uždegimu, akmenlige, gastroezofaginiu refliuksu, kasos uždegimu, opalige ar apatinės plaučių dalies uždegimu“, – galimas priežastis įvardijo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik skausmas apatiniame pilvo kvadrante išduoda visai kitokias problemas. Anot jos, tokiu atveju dažniau kalbama apie apendicito sukeltus ar kitus skausmus:

„Jei skausmas jaučiamas apatinėje, dešinėje pusėje esančioje zonoje, tai gali būti susiję su apendicitu, divertikulitu arba Mekelio divertikulitu, vidurių užkietėjimu, kiaušidės apsisukimu, endometrioze, sėklidės užsisukimu, šlapimtakių akmenlige, cistitu ar inkstų uždegimu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skausmas kairėje pilvo pusėje

L. Tamošauskienė taip pat prabilo apie kairės pilvo pusės skausmą. Ji pasakojo, kad šią zoną taip pat svarbu suskirstyti į dvi dalis, t. y., viršutinę ir apatinę.

Anot jos, viršutinės kairės pilvo dalies skausmas gali signalizuoti su skrandžiu ar kitais organais susijusias bėdas.

REKLAMA

„Skausmas viršutiniame kairiajame pilvo ketvirtyje gali reikšti skrandžio problemas, gastritą, kasos uždegimą, blužnies ligas, gastroezofaginį refliuksą, plaučių emboliją, taip pat – miokardo infarktą, perikarditą, kairės pusės apatinės plaučių dalies uždegimą ar pneumoniją“, – aiškino vaistininkė.

Ji taip pat išdavė, kokias bėdas gali parodyti pilvo skausmas apatiniajame kairiajame kvadrante:

„Jeigu skauda apatinį kairįjį pilvo kvadrantą, tai gali būti susiję su divertikulitu, opiniu kolitu, Krono liga, nusileidžiančiosios ir riestinės žarnos pažeidimais, uždegimais, vidurių užkietėjimu, endometrioze, kairės kiaušidės apsisukimu, cista kiaušidėje, kairiojo inksto uždegimu, akmenlige, negimdiniu nėštumu ar sėklidės užsisukimu.“

REKLAMA

 

Kaip sau padėti pilvo skausmo metu?

Pasiteiravus pašnekovės, kaip kovoti su pilvo skausmu, ji pasidalijo keliomis savo įžvalgomis. Pirmiausia, pasak jos, svarbu identifikuoti skausmo priežastį.

Tai galima padaryti pagal skausmo pobūdį, simptomus, trukmę. Vis tik kartais ligos yra žinomos, o jų paūmėjimus galima gydyti nereceptiniais vaistais ar mitybos koregavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esant meteorizmui, gali būti skiriami dujų burbuliukų susidarymą mažinantys, juos „smulkinantys“ ir neskausmingai pašalinantys preparatai ir tuo pačiu patariama peržiūrėti mitybą, rasti galimą pilvo pūtimo priežastį.

Daugelį skrandžio srityje jaučiamų skausmų galima numalšinti protonų siurblio inhibitoriais. Skundžiantis gastroezofaginio refliukso sukeltu skausmu, gelbsti antacidiniai vaistai“, – pirmaisiais būdais dalijosi ji.

REKLAMA

L. Tamošauskienė taip pat papasakojo, kaip kovoti su apsinuodijimų, virusinių žarnyno infekcijų, vidurių užkietėjimo sukeltais skausmais.

„Apsinuodijimų, virusinių žarnyno infekcijų atvejais skiriami enterosorbentai, elektrolitai, vaistažolių arbatos, probiotikai bei prebiotikai, o divertikulito epizodų retinimui rekomenduojami skaidulų turintys preparatai, gerosios bakterijos.

REKLAMA

Vidurių užkietėjimo sukeltą skausmą malšinti padeda vidurius laisvinantys preparatai, arbatos, mikroklizmos, o įvertinus situaciją gali būti skiriami skaidulų preparatai, aptariama mityba, rekomenduojami savijautą gerinantys maisto produktai.

Taip pat, įvertinus situaciją ir skausmo pavojingumą gyvybei, gali būti rekomenduojami ir vaistai nuo uždegimo bei skausmo“, – paaiškino vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada kreiptis į šeimos gydytoją, o kada kviesti greitąją pagalbą?

Pasiteiravus pašnekovės, kada vertėtų dėl pilvo skausmo skambinti greitosios medicinos pagalbos numeriu, o kada kreiptis į šeimos gydytoją, ši pasidalijo savo įžvalgomis.

Pirmiausia, ji prabilo apie atvejus, kada reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Taip pat pridėjo, kada gali pakakti tik vaistininko konsultacijos.

REKLAMA

„Jei dažnai kankina pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ar pykinimas, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Nesant būtinybės kviesti greitąją medicinos pagalbą, dėl skausmo galima kreiptis pagalbos ir į vaistininką“, – pasakojo pašnekovė.

Vėliau ji prašneko apie laiką, kuomet dėl pilvo skausmo reikėtų skubiai kreiptis į greitosios medicinos pagalbos gydytojus.

REKLAMA

Anot jos, tokiais atvejais reaguoti reikia skubiau, mat šis skausmas gali pridaryti reikšmingos žalos organizmui.

„Greitąją medicinos pagalbą nedelsiant kviesti reikėtų tuomet, kai liečiant pilvą jaučiamas labai stiprus skausmas, kai esant 14-16 savaičių nėštumui prasideda labai stiprūs ir staigūs pilvo skausmai, kai vemiama krauju ar kavos tirščius primenančiu turiniu, kai pastebimos juodos išmatos arba matomas kraujas jose, kai išmatos yra labai nemalonaus kvapo.

Taip pat – ir tais atvejais, kai neįmanoma šlapintis, pasituštinti, pašalinti susikaupusių dujų, kai sunku kvėpuoti, netenkama sąmonės, jaučiamas krūtinės skausmas, skausmas po raktikauliu, tarp menčių, kai atsiranda seilėtekis, pykinimas, mirties baimės jausmas, sunkumas širdies plote“, – aiškino ji.

REKLAMA
Man pilvą skauda nugaroje...
Man pilvą skauda nugaroje...
Ką tai ižduoda apie mūsų sveikatą? Kaimyno Jono ir jo bobos Antano.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų