Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį vyriausybė nusprendė atidėti galimybių paso įsigaliojimą vaikams nuo 12 metų ir iki pat kovo 1 d. galimybių pasas bus reikalingas nuo 16 metų. Tačiau ketvirtadienį į Kupiškyje esančią „Maximą“ bandžiusi įeiti 12 metų kupiškietės Lijanos dukra buvo neįleista į parduotuvę. Sutrikusiai mamai apsaugos darbuotoja sakė, kad jie negavo nurodymų dėl pasikeitusios tvarkos.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė atidėti galimybių paso įsigaliojimą vaikams nuo 12 metų ir iki pat kovo 1 d. galimybių pasas bus reikalingas nuo 16 metų. Tačiau ketvirtadienį į Kupiškyje esančią „Maximą“ bandžiusi įeiti 12 metų kupiškietės Lijanos dukra buvo neįleista į parduotuvę. Sutrikusiai mamai apsaugos darbuotoja sakė, kad jie negavo nurodymų dėl pasikeitusios tvarkos.

REKLAMA

Su naujienų portalu tv3.lt susisiekė kupiškietė Lijana. Ji atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip apsaugos darbuotoja nesutinka įleisti jos dukros į Kupiškyje esančią „Maximą“. Apie susidariusią nemalonią situaciją ji sutiko papasakoti ir plačiau:

„Iki tol mes tiesiog nėjome į „Maximą“, nes buvo galima įeiti tik su galimybių pasais, todėl mes net ir nebandėme. Kadangi pradėjome matyti, kad vaikai iki 16 metų gali patekti į parduotuvę, pasiskambinau į 1808, o vėliau ULAC ir man paaiškino, kad yra trečiadienį yra priimta įstatymo pataisa ir vaikai iki 16 metų gali būti įleisti ir be GP.

REKLAMA

Dukra po mokyklos bandė įeiti į parduotuvę, bet jos neįleido. Pasakiau, kad pabandysime nueiti abi, kai baigsiu darbo. Vakare apie 17 valandą, kai nuėjome į tą pačią „Maximą“, buvome paprašytos išeiti. Aš dar kartą paklausiau kodėl, tai man atsakė, kad jie neturi to nutarimo. Buvo priėjusi ir parduotuvės vadovė. Vadovė pati informacijos ieškojo „Google“ ar viename portale ir rodė, kad tokios informacijos nėra“, – pasakoja Lijana.

Į kalbas nesileido

Moteris sako, kad tuomet, kai nuėjo su dukra į parduotuvę, nuo nutarimo nukelti galimybių paso įsigaliojimą vaikams buvo praėjusios jau 26 valandos.

„Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje panašaus amžiaus vaikai įėjo į parduotuves ir be skiepų. Aš pati nebandžiau įeiti į parduotuvę, bet mano dukra norėjo. Aplinkiniuose miestuose visi buvo įleisti į parduotuves. Tik pas mus Kupiškyje „Maxima“ neįleidžia. Mano dukrai 12 metų. Visur aiškiai parašyta, kad ją turi įleisti.

REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvės vadovė dar sakė, kad jie kiekvieną dieną bendradarbiauja su vyriausybe, jeigu taip būtų, gal žinotų? Jeigu uždėtų karantiną viską uždarytų per 1,2, 4 valandas, o kai reikia nuimti apribojimus parduotuvės vadovė po 26 valandų apie tai nėra informuota. Ar tai normalu? Aš niekada nesiveliu į skandalus, bet vakar trūko kantrybė“, – apmaudo neslepia moteris.

Lijana bandė parodyti nutarimą ir dukros amžių įrodantį dokumentą telefone, tačiau parduotuvės darbuotojos nesileido į kalbas.

„Aš bandžiau parodyti paso nuotrauką, nutarimą telefone, bet man sakė, ką čia rodote. Jos net nepažiūrėjo, tik varė mus lauk. Aiškino, kad tik iki 12 metų ir 2 mėnesių gali įeiti. Mano dukra šiek tiek vyresnė. Jos net nesileido į kalbas. Dar jos bandė kažkam skambinti, bet nekėlė ragelio ir mes nekeldamos skandalų tyliai išėjome. Aš žinau, kad esu teisi šioje situacijoje. Aišku, galima užsimerkti ir nieko nedaryti šioje situacijoje, bet norėtųsi, kad pas mus nebūtų pastumdėlių miestas“, – sakė Lijana.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarka įsigaliojo nuo šiandien

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad tvarka, pagal kurią galimybių paso nereikia iki 16 metų įsigaliojo tik šiandien, penktadienį, todėl anksčiau mergaitė į parduotuvę ir nebuvo įleista.

 „Mes laikomės visų atsakingų valdžios institucijų nurodymų, skirtų pandemijai suvaldyti. Nauja tvarka, pagal kurią vyresniems nei 12 metų ir 2 mėnesių vaikams iki 16 metų nereikia Galimybių paso, įsigaliojo šiandien, t.y. sausio 14 dieną. Iki sausio 13 dienos galiojo Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas, kad tokio amžiaus vaikams Galimybių pasas yra privalomas. Atsiprašome savo pirkėjos dėl patirtų nepatogumų", – sako E. Dapkienė.

Atidėjo galimybių pasą vaikams

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vyriausybė nusprendė atidėti galimybių paso įsigaliojimą vaikams nuo 12 metų. Iki kovo 1 d. galimybių pasas bus reikalingas sulaukusiems 16 metų.

„Sparčiai plintant omikrono atmainai koncentruojame savo dėmesį į testavimo algoritmus ir testavimo pajėgumus“, – Vyriausybės posėdžio metu sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgiant į tai, kad ugdymo įstaigose ne visi vaikai testuojami profilaktiškai, jų atliekamų savikontrolės testų kol kas negalima susieti su Galimybių pasui keliamais kriterijais, taip pat nedidelė vaikų dalis 12–15 metų amžiaus grupėje yra pasiskiepijusi, Galimybių pasu kol kas gali naudotis nedidelė vaikų dalis.

Pakeitimas galios iki 2022 m. vasario 28 d., o nuo 2022 m. kovo 1 d. vėl būtų reikalaujama galimybių pasą turėti vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių.

Ministerija nurodo, kad pilnai vakcinuoti yra 33,79 proc. 12–15 m. amžiaus vaikų. 60,8 proc. šios amžiaus grupės vaikų nėra imunizuoti.

Šiaip vaikai yra iki 18 metu. Kol tėvai juos išlaiko ir pas tėvus gyvena. O tie pasai ar vaikams ar suaugusiems nesąmonė. Tuoj paaugliai neturėdami pasų pradės po gatvėmis švaistytis. Nes net į filmą nueiti negali. Gal valdžia ir to siekia kad po augliai gatvėmis slaistytusi ir iš neturėjimo ką veikti kur nueiti pradės nusikaltimus daryti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų