Kuo greičiau atsisakykite šių produktų: jie didina jūsų cholesterolį

Aukštą cholesterolį daugiausia nulemia jūsų mityba, todėl maisto raciono pakeitimas yra geriausias būdas greitai sumažinti cholesterolio kiekį. Štai kokių produktų turėtumėte atsisakyti, kad sumažintumėte cholesterolio kiekį.

Cholesterolis yra riebalų molekulė, randama jūsų kraujyje – jis sintezuojamas kepenyse, bet taip pat patenka į jūsų kūną su maistu, kurį valgote. Teigiama, kad didelio tankio lipoproteinai yra „gerasis cholesterolis“, nes jie šalina cholesterolį iš širdies ir arterijų, kad būtų išvalytas kepenyse.

Padidėjęs „gerojo cholesterolio“ lygis paprastai yra geras, tačiau padidėjęs mažo tankio lipoproteinų lygis yra labai pavojingas, jį vadiname „bloguoju cholesteroliu“. Šie mažo tankio lipoproteinai perneša cholesterolį į širdį ir arterijas, kur vėliau dėl „blogojo cholesterolio“ gali išsivystyti riebalinės plokštelės. Atsiradus joms, yra blokuojamas kraujo tekėjimas į audinį, esantį distalinėje blokadoje.

Padidėjęs cholesterolio kiekis yra širdies ir kraujagyslių ligų (širdies priepuolių ir insulto) rizikos veiksnys. Net jei jūsų cholesterolio kiekis yra tik šiek tiek padidėjęs, jūsų kraujospūdis vis tiek bus padidėjęs, rašo express.co.uk.

Vengti vartoti kiaušinius, vėžiagyvius, mėsą ir pieno produktus

Nors padidėjęs cholesterolio kiekis dažniausiai atsiranda dėl mitybos veiksnių, jį taip pat gali sukelti tokios sąlygos kaip skydliaukės sutrikimai, nutukimas, didelis alkoholio vartojimas, rūkymas, nervinė anoreksija, lėtinė inkstų liga ir kt.

Cholesterolio lygis taip pat gali būti paveiktas, jei gyvenate Pietų Azijos, Afrikos ar Karibų jūros regiuose. Taip pat jeigu išgyvenate menopauzę.

Norėdami sumažinti cholesterolio kiekį, savo mityboje turėsite pasistengti atsisakyti ar sumažinti vartojamų produktų kiekį. Vengti vartoti kiaušinius, vėžiagyvius, mėsą ir pieno produktus.

Atsisakius minėtų produktų, jūsų cholesterolio kiekis turėtų mažėti, bei iš „blogojo“ pavirsti „geruoju“.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2021-09-18 20:40:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neseniai skaiciau,kad sie isvardyti produktai kaip tik yra naudingi.Su saiku,aisku.
Atsakyti
-18

A
Akibrokstas
2021-09-18 20:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar cia rimtas straipsnis isvardinti produktai vieni is sveikiausiu pagal paskutinius tyrimus . Tikriausiai veganams veganai raso
Atsakyti
-15

P
Panda
2021-09-18 11:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš kur tokios žinios? Nurodykite šaltinius.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (73)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų