Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Krikštynose esu dalyvavusi ne kartą. Tačiau tokio įžūlumo, kokį man neseniai pateikė mano draugė dar neteko matyti“, – savo laišką pradeda naujienų portalui tv3.lt parašiusi skaitytoja Mingailė.

„Krikštynose esu dalyvavusi ne kartą. Tačiau tokio įžūlumo, kokį man neseniai pateikė mano draugė dar neteko matyti“, – savo laišką pradeda naujienų portalui tv3.lt parašiusi skaitytoja Mingailė.

REKLAMA

Prieš savaitę gavau pakvietimą į savo draugės sūnaus krikštynas. Šiek tiek nustebino pats faktas, kad su ja per visą pandemiją net nebuvome susitikusios, tačiau pagalvojau, kad ji tikriausiai vis dar vertina mūsų draugystę.

Tačiau atplėšusi pakvietimą ir perskaičius paskutines eilutes iš karto supratau, kodėl į sūnaus krikštynas ji kviečia beveik visus pažįstamus.

Prašo nešti pinigus, ne dovanas 

Paskutinėse eilutėse po viso oficialaus kvietimo buvo rašoma:

„Mielieji svečiai, kadangi ši šventė yra skirta mūsų sūnui, kartu su vyru maloniai prašome dovaną atnešti tik jam. Būtume labai laimingi, jeigu sutiktumėte tapti mūsų sūnaus šventės dalimi, o jam didesnę laimę suteiktumėte prisidėję prie jo santaupų ateičiai. Dovanojama suma priklauso nuo jūsų norų ir galimybių, tačiau šį kartą prašytume atnešti tik pinigų vokelius, o ne daiktus. Ačiū už jūsų supratingumą“.

REKLAMA

Atsiprašau, ką? Nuo kada į šventę kviečiami svečiai yra įpareigojami nešti vokelius, o ne daiktines dovanas? Ar nešti dovanas į šventę jau yra per žemas lygis, būtinai reikia tų grynųjų?

Asmeniškai man, tai rodo didžiulę nepagarbą svečiams, kurie tikrai stengiasi atėję į jūsų šventę. Nusprendžiau, kad ji manęs savo šventėje tikrai nematys ir jau geriau nueisiu pas tokią draugę, kuri džiaugsis bet kokia dovana.

Tačiau norėjau paklausti ir kitų žmonių, susidūrusių su panašia situacija, ar elgiuosi blogai neidama į šventę? Kaip elgtumėtės jūs?

Autorius: skaitytoja Mingailė

Esu buvusi krikštynose užsienyje ir, beje, labai patiko, kad svečiai į jas visiškai nieko neatsinešė, - nei gėlių, nei butelio, nei dovanų. Tačiau išeidami visi metė vokelius į tam skirtą urną. Netgi ant stalų buvo padėti vokai ir tušiniai parašymui nuo ko. Super tradicija! Patogu ir svečiams ir tėvams. Aš už praktiškumą.
Mano nuomone tai yra visiškai normalu. Manau prireikus pasielgčiau taip pat. Jeigu vaikas turi pilna žaislų ir pan. Nematau problemos gražiuoju paprašyti, o artimas ar kaip šitame atvejį "draugė" suprastų ir gerbtų prašymą. Ne visi mėgsta gauti statulėles, kryžiukus ar rėmelius dovanų. O tiesiog klausimas, juk pinigus mokėsi pirkdama dovana tai kokia čia problema tiesiog juos įdėti į vokelį? Ar gal tiesiog mintis yra kažką nupirkti pigaus arba išviso kažką perdovanoti? Tada klausimas kokia TU draugė... ?
Jau kuris laikas svečių yra prašoma dėti į vokelį, nesuprantu įsižeidimo autorės? O jai pirksite dovaną jums tai nekainuos? Koks skirtumas ieškoti dovanos ir išleisti pinigus ar tą pačią numatytą sumą įdėti į vokelį? Ar čia taip sunku įgyvendinti tokį paprastą norą?
Iš tokio paprasto prašymo tokia tragedija!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų