Kretingos gimnazijos kapelionas sukėlė skandalą internete: kaltina nesantaikos kurstymu

Kretingoje įsikūrusi Pranciškonų gimnazija socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį pasidalijo gimnazijos kapeliono raginimu pasirašyti peticiją prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą. Šis įrašas sulaukė didžiulio internautų pasipiktinimo, ne vienas kaltino mokyklą ir už neapykantos kurstymą. Vis tik po kurio laiko jis buvo ištrintas. Tuo metu gimnazijos atstovas sako, kad buvo padaryta komunikacijos klaidų, tačiau diskusija turi vykti.

Paskelbtame gimnazijos kapeliono įraše buvo rašoma:

„Mieli Gimnazijos Mokytojai, vaikų tėveliai, moksleiviai, mūsų bendruomenės nariai,

Seime ruošiami trys priešingi Dievo tvarkai ir sveikam protui nesuvokiami įstatymo projektai nukreipti prieš Šeimą ir krikščioniškas vertybes:

-„Stambulo konvencijos ratifikavimas“,

-„Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos keitimas“,

-„Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas“.

Priėmus šiuos įstatymus iškils grėsmė mūsų kaip katalikiškos Gimnazijos egzistavimui, tikėjimo ir sąžinės laisvei!

Kviečiame Gimnazijos bendruomenės narius ir jų draugus pasirašyti po šiomis peticijomis. Taip pat, skambinti seimo nariams, jiems asmeniškai rašyti laiškus, siųsti žinutes su prašymu nepritarti šių įstatymų atsiradimui mūsų Tautoje!

Br.Paulius D.Vaineikis OFM

Pranciškonų gimnazijos kapelionas.“

Įrašas buvo pašalintas

Šis gimnazijos „Facebook“ puslapyje paskelbtas įrašas sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą ir vėliau buvo pašalintas. Kitame įraše nurodoma, kad tai buvo kapeliono nuomonė, o įrašas buvo ištrintas, nes paskyra nėra tinkama vieta tokio tipo diskusijoms:

„Šiandien gimnazijos Facebook puslapyje pasidalinome kapeliono Br. Pauliaus D. Vaineikio OFM nuomone apie rengiamus įstatymų projektus. Manome, jog politinio turinio diskusijoms gimnazijos bendruomenės paskyra nėra tinkama vieta, todėl minėtą publikaciją ištrynėme.“

Vis dėlto internautams toks žingsnis nepasirodė teisingas – jie kaltina gimnazijos bendruomenę neapykantos kurstymu bei negebėjimu atsiprašyti:

REKLAMA

„Net atsiprašyti nesugebėjo, šlykštu pagalvojus kiek metų toje skylėje praleidau“, „O liūdniausia, kad tai ne nuomonė, o požiūris (net nusikalstama veikla)“, „<...> Gimnazijos vadovai turėtų prisiimti kaltę už neapykantos kurstymą viešojoje erdvėje. Ištrinti post‘o nepakanka. Jei tokie pasisakymai talpinami viešame mokyklos puslapyje, tai net nejauku pagalvoti, kokią retoriką kapelionas vartoja mokykloje.“

Taip pat kai kurie iškelia klausimą ir dėl kapeliono ateities šioje gimnazijoje:

„Ar nežadate viešai atsiprašyti ir atsisakyti šio pseudokapeliono?“, „Manau, administracijai jau laikas pergalvoti, ar šis žmogus yra tinkamas eiti kapeliono pareigas.“

Gimnazijos direktorius: „Diskusija turi būti“

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Pranciškonų gimnazijos direktoriumi Alvydu Virbaliu OFM, kuris pakomentavo šią situaciją įvardindamas, kad buvo padaryta komunikacijos klaidų, tačiau mano, kad diskusija tokiais klausimais turi vykti.

„Aš tikrai skatinu žmones turėti savo poziciją ir mąstyti, netgi tai yra mūsų pranciškoniško ugdymo sampratos dalis – skatinimas kritinio mąstymo ir nuomonių įvairovės. Tai pirmas dalykas. Tiek kapeliono nuomonė yra svarbi, lygiai taip pat kaip svarbi ir mokinių nuomonė.

Tos nuomonės ne visada sutampa. Bet tai rodo, kad ši diskusija apie konvenciją yra reikalinga mūsų bendruomenėse, bažnytinėse įstaigose, katalikiškose įstaigose.

Aš irgi prašau tikybos mokytojų, kad jie nebijotų kalbėti aktualiais klausimais per tikybos pamokas, netgi tais klausimais, kurie yra nepatogūs bažnyčiai. Nes yra svarbu, kad mes kalbėtume, kad mes nepasislėptume, nes tai kalba apie mūsų pačius intymiausius dalykus per mūsų asmenį. Aš iš tiesų galvoju, kad diskusija turi būti.

Gal buvo mano klaida, kad aš neparuošiau bendruomenės, gal ta komunikacija buvo netiksli, gal klaida tokia. Bet diskusija turi būti“, – neabejoja direktorius.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad pats komentarų po įrašais nematė, nes nesinaudoja socialiniais tinklais, tad apie žmonių reakcijas žino tiek, kiek jam pasako kiti. Tačiau gimnazijos direktorius pabrėžė, kad įrašai tikrai nebuvo skirti neapykantos kurstymui:

„Ko aš nenoriu, kad oficiali gimnazijos erdvė ar internete, ar šiaip taptų patyčių ar neapykantos kurstymo vieta. Mano tikslas, kad to nebūtų.“

Taip pat direktorius nurodė, kad šiandien dėl susidariusios situacijos kalbėsis ir su gimnazijos kapelionu.


Rašyti komentarą...
K
Krikščionė
2021-02-23 13:31:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar krikščioniškųjų vertybių propagavimas yra nusikaltimas? Kokia neapykanta? Apie ką kalba.?Kapelionas išsako krikščionišką nuostatą ir daugiau čia nėra nieko blogo.
Atsakyti
-25

B
Birutė Genienė
2021-02-23 13:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažko nesuprantu,kur čia neapykantos kurstymas.
Ar jau dabar šiomis temomis uždrausta ir prasižioti
Jas jau dabar gali gvildenti ir sprendimus priimti seimo koalicijos mažieji partneriai.Jų nuomonė neliečiama!
Atsakyti
-20

G
Gimnazijos Kapelionas
2021-02-23 13:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
TIKĖJIMO MOKSLO KONGREGACIJA.
PASTABOS DĖL HOMOSEKSUALIŲ ASMENŲ SĄJUNGŲ TEISINIO PRIPAŽINIMO PROJEKTŲ
2003 birželio 3
11. Bažnyčia moko, kad pagarba homoseksualiems asmenims jokiu būdu negali akinti pritarti homoseksualiam elgesiui ar homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui. Bendrasis gėris reikalauja, kad įstatymais kaip šeimos pamatas ir pirminė visuomenės ląstelė būtų pripažįstama, skatinama ir ginama santuokinė sąjunga. Teisiškai pripažinti ar su santuoka sulyginti homoseksualiąsias sąjungas reikštų ne tik pritarti iškrypusiam elgesiui ir, vadinasi, padaryti jį pavyzdžiu šiandienėje visuomenėje, bet ir aptemdyti pamatines vertybes, priklausančias bendrajam žmonijos paveldui. Bažnyčia negali neginti tokių vertybių žmonių ir visos visuomenės gerovės labui.

Popiežius Jonas Paulius II pavirtino ir nurodė paskelbti šias Tikėjimo mokslo kongregacijos paprastojoje sesijoje priimtas pastabas per audienciją, pasirašiusiajam kardinolui prefektui suteiktą 2003 m. kovo 28 d.
Kardinolas Joseph Ratzinger
Prefektas
Titulinis Sila vyskupas Angelo Amato SDB
Sekretorius
Roma, Tikėjimo mokslo kongregacijos būstinė, 2003 m. birželio 3 d.,
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų