Koronavirusu susirgo šeimos narys: kaip elgtis?

Farmacininkai sako vis dažniau sulaukiantys klausimo, ką daryti, jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimam žmogui.

Jeigu COVID-19 diagnozuotas jūsų šeimos nariui, farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė pataria vengti bet kokio kontakto su juo:

„Jeigu jūsų artimasis susirgo lengva ligos forma, tokiu atveju jam gali būti leista gydytis namuose, tačiau svarbu izoliuotis nuo kitų šeimos narių. Geriausia, jeigu jis galėtų gyventi atskirai arba bent būtų kitame kambaryje.“

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šiuo virusu užsikrėtę žmonės turėtų ne tik leisti laiką kitoje patalpoje, bet ir naudotųsi atskiru vonios kambariu, jeigu yra galimybė. Jeigu tokios galimybės nėra, svarbu užtikrinti, kad užsikrėtęs žmogus nesusitiktų su kitais šeimos nariais ir patalpos būtų kruopščiai dezinfekuojamos.

Jeigu sergantis žmogus lieka kartu namuose, svarbu, jog jis dėvėtų medicininę kaukę ir vienkartines pirštines bei nepamirštų reguliariai keisti apsaugos priemonių.

Koronavirusu sergantis žmogus turėtų naudoti atskirus namų apyvokos daiktus – rankšluosčius, indus, jis turėtų reguliariai plauti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo higienos – tai darytų į alkūnės linkį arba nosinaitę, kurią nedelsiant išmestų.

Farmacijos specialistė įspėja, kad tuo atveju, jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, taip pat reikalinga saviizoliacija.

Kaip ir sergančiam žmogui, rekomenduojama izoliuotis atskirame kambaryje ir turėti kuo mažiau kontaktų su kitais šeimos nariais, taip pat ir tam, kuris galimai turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi.

Jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi, labai svarbu stebėti, ar neatsiranda šiai ligai būdingų simptomų – karščiavimas, dažnas kosulys, dusimas, skonio ir kvapo nejautimas. Pablogėjus savijautai svarbu kreiptis telefonu 1808 ir vadovautis visomis specialistų rekomendacijomis.

Farmacininkai rekomenduoja vengti nebūtino kontakto su kitais žmonėmis, daugiau laiko leisti namuose, dažnai plauti rankas, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių.


Rašyti komentarą...
A
Arklys
2020-11-12 16:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idiotizmas. Kalba eina apie šeimą, o ne apie kambariokus. Gal jūs visi durni ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų