Konkursas „Talentas keisti“ atskleidė didžiausias Lietuvos vaikų socialines problemas

Vaikų švietimas, jų atskirties mažinimas ir santykiai su tėvais – sritys, kuriose pokyčių dažniausiai pasigenda socialiniais verslininkais norintys tapti lietuviai. Be to, neretai šioms problemoms spręsti jie siūlo pasitelkti technologinius sprendimus.

Tokias tendencijas atskleidė socialinio verslo konkursui „Talentas keisti“ pateiktos dalyvių paraiškos. Šįkart jame buvo registruotos net 136 socialinio verslo idėjos, galinčios pagerinti vaikų gyvenimą Lietuvoje ir už jos ribų.

„Šiemet sulaukėme beveik 40 proc. daugiau dalyvių nei praėjusiais metais, kurių kiekvienas pateikė įdomias, unikaliai vaikų socialines problemas spręsti galinčias verslo idėjas, todėl išsirinkti tik 30 geriausiųjų – labai sunku. Vis tik ketiname tai padaryti jau iki šio ketvirtadienio“, – sakė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, konkursą rengiančios organizacijos „Reach for Change“ vadovė Baltijos šalyse.

Anot organizatorių, į interviu atrinktų paraiškų autoriai asmeniškai bus pakviesti iki kovo 20 d. Iš jų bus atrinkta iki 15 geriausių sumanymų, kurie pateks į kitą konkurso etapą – verslo akseleratorių.

Daugiausiai iššūkių – švietime

Organizacijos vadovė pastebi, kad konkurso paraiškose puikiai atsispindi aktualiausios vaikų problemos.

„Šiemet dominavo idėjos, siūlančios sprendimus vaikų ugdymo ir užimtumo problemoms spręsti. Dažniausiai paraiškų teikėjai jas identifikavo per asmeninę patirtį – augindami vaikus arba patys dirbdami švietimo sistemoje ir norėdami prisidėti prie jos pokyčių. Be to, dalyviai dažnai siūlė savo būdus atskirties, tėvų ir vaikų santykių bei jų emocinės sveikatos problemoms spręsti“, – pasakojo J. Ribinskaitė-Glatzer.

Tiesa, anot konkurso organizatorių, šiemet pasiūlytos idėjos išsiskyrė ir savo įvairove.

„Kai kurios verslo idėjos ir jų reikalingumo argumentacija atskleidė itin specifiškus, tačiau ne mažiau aktualius vaikų patiriamus iššūkius. Pavyzdžiui, paraiškose pastebėjome ne kartą pabrėžtą poreikį padėti mažiesiems įgyti lyderystės, bendravimo, darbo komandoje arba gamtos pažinimo įgūdžius“, – sakė J. Ribinskaitė-Glatzer.

Keičiasi siūlomi problemų sprendimo būdai

Konkurso „Talentas keisti“ rengėjai pastebi, kad dalyviai kasmet ne tik iškelia naujas vaikų kasdienybės problemas, bet ir pateikia vis modernesnius jų sprendimo būdus: nuo internetinių portalų ar platformų iki virtualių mokymosi erdvių ar interaktyvių žaislų.

„Pastebėjome, kad socialiniai verslininkai į neretai jau įsisenėjusias problemas pažiūri nauju, gaiviu žvilgsniu ir pasiūlo skaitmenizuotus įrankius joms spręsti. Ši tendencija džiugina, nes technologijų amžiuje būtent tokie sprendimai dažnai ir tegali padaryti realų poveikį“, – sakė pagrindinį 20 tūkst. eurų konkurso prizą įsteigusios bendrovės „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Konkurso nugalėtojas gaus ne tik finansinę paramą, taip pat galimybę dalyvauti iki penkerių metų truksiančioje inkubatoriaus programoje, bet ir partnerio „TV3“ įsteigtą viešinimo paketą.

REKLAMA

„Tikime, kad apie idėjas, siūlančias rimtų problemų sprendimus, kurie gali keisti vaikų gyvenimus, reikia kalbėti garsiai ir daug, o būdami visose media platformose turime tam visas priemones ir galimybes. Gautas didelis paraiškų skaičius rodo, kad žinutė pasiekė tuos, kuriems rūpi vaikų gerovė ir kurie turi idėjų bei ryžto daryti pokyčius. Palaikysime ir iniciatyvos laimėtojus, kad idėjos virstų realybe“, – sakė projekto informacinio partnerio „TV3“ televizijos vadovė Laura Blaževičiūtė.

Dėmesys moterims ir mergaitėms

Organizatorių teigimu, kasmet konkurse dalyvauja vis daugiau moterų, o be to – pristatoma ir iniciatyvų, skirtų išskirtinai mergaičių gerovei užtikrinti. Būtent tokiam sumanymui arba moters verslininkės pasiūlytai idėjai yra paruošta speciali papildoma 20 tūkst. eurų vertės premija.

„Kiekvienai mergaitei ir moteriai reikia suteikti galimybę pilnai išnaudoti savo potencialą ir pasinaudoti visomis gyvenimo siūlomomis progomis. Tikiuosi, kad fondo įsteigtas prizas prisidės prie lygių galimybių versle skatinimo ir geresnių mergaičių ateities perspektyvų“, – sakė filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė.

Socialinio verslo konkursą „Talentas keisti“ organizacija „Reach for Change“ rengia drauge su ilgamečiais partneriais telekomunikacijų bendrove „Tele2“ ir televizija „TV3“.

Daugiau apie konkursą „Talentas keisti“ sužinoti galite čia: www.talentaskeisti.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų