REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, kad šv. Kalėdos – stebuklų metas, o sporto žurnalistas Aurimas Budraitis, sujungęs jėgas su futbolo bendruomene, sukūrė tikrą stebuklą klastinga liga sergančiam 16-mečiui ir surengę aukcioną vaikino gydymui surinko keturženklę sumą.

Sakoma, kad šv. Kalėdos – stebuklų metas, o sporto žurnalistas Aurimas Budraitis, sujungęs jėgas su futbolo bendruomene, sukūrė tikrą stebuklą klastinga liga sergančiam 16-mečiui ir surengę aukcioną vaikino gydymui surinko keturženklę sumą.

REKLAMA

Aukcione buvusio italų futbolininko Gennaro Gattuso marškinėliai parduoti už 2 000 eurų, kurie tą pačią minutę buvo pervesti Juliaus mamai. Šventinis stebuklas čia nesibaigia – šiandien startavo dar vienas aukcionas, kurio metu gauti pinigai bus skirti jauno vaikino gydymui.

Žinia pasklido socialiniuose tinkluose

Žinia apie sergantį vaikiną ir reikalingą pagalbą pasidalinęs sporto žurnalistas A. Budraitis naujienų portalui tv3.lt pasakoja, jog apie Julių, kuriam nustatytas dubens kaulų, kryžkaulio, uodegikaulio piktybinis navikas, sužinojo iš socialinių tinklų, kai futbolo komanda, kurioje paskutiniuoju metu žaidė Julius, savo „Facebook“ paskyroje pasidalino jautria komandos draugo nuotrauka.

„Viskas buvo prieš 2-3 mėnesius, kai po įmušto įvarčio vienas jo komandos draugas nusivilko marškinėlius ir po jais buvo užrašas: „Juliau, mes nugalėsim kartu“ ir „Be1“ įsidėjo šitą pas save į „Facebook“. Pradėjau kalbėtis su žmonėmis, kurie jį pažįsta, ir taip sužinojau.

REKLAMA
REKLAMA

Dar po savaitės jau „Žalgiriečio“ vaikai, kur jis irgi yra žaidęs, po rungtynių nusifotografavo su marškinėliais „Juliau, mes su tavim“. Kažkaip kartas nuo karto išlįsdavo tokių žinučių“, – prisimena pašnekovas.

REKLAMA

Galiausiai, visai prieš gražiausias metų šventes, vieno Juliaus draugo tėtis socialiniuose tinkluose pasidalino įrašu, jog Juliui reikalinga pagalba – vaikino gydymui reikalingi brangūs vaistai.

Sulaukęs prašymo pasidalinti naujiena ir su platesne futbolo bendruomene sportas.lt naujienų portale, A. Budraitis neliko abejingas, o po pasidalinimo sulaukė lemtingo skambučio iš buvusio futbolininko Andriaus Veličkos, kuris pasiūlė surengti aukcioną:

Andrius Velička paskambino po kelių minučių vos tik įkėlus, sakyčiau, prabėgo kokios 10 minučių, sako: „Turiu Gattuso marškinėlius su parašu, padarome aukcioną“. Sakau: „Darome“. Ir padarėme. Iš tikrųjų nustebino gerąja prasme.“

REKLAMA
REKLAMA

Viskas vyko žaibiškai

Paklaustas, kiek laiko truko aukciono planavimas, pašnekovas patikina – tai buvo maždaug trijų minučių skambutis, o vėliau 5 minutes teužtruko surašyti trumpą tekstą. „Čia buvo visiškai minučių klausimas, ekspromtinis dalykas, kuris pavirto gražiu dalyku“, – trumpai apibendrina jis.

Gruodžio 23 dieną popiet socialiniuose tinkluose pasirodė įrašas su G. Gattuso marškinėlių nuotraukomis ir nuoroda, jog aukcionas truks iki gruodžio 24 dienos 23:59 valandos. Pirminė suma buvo 100 eurų, kuriuos buvo pasiryžęs sumokėti pats A. Budraitis, mat, kaip sako, nesitikėjo, kad sulauks tiek dėmesio ir siūlomos sumos taip greitai kils.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įkėliau pirminę sumą 100 eurų, galvojau nebus daugiau, pats sumokėsiu, nupirksiu marškinėlius ir bent tokia pagalba bus. Iš tikrųjų, net ir galvojau, kad nebus didesnės sumos, bet labai labai greitai kitas buvęs futbolininkas Arūnas Klimavičius pasiūlė 500 eurų ir suma pradėjo augti“, – žmonių gerumu džiaugiasi pašnekovas.

Pasidomėjus, ar daug žmonių įsitraukė į aukcioną, vyras patikino, jog sumų siūlymų buvo nedaug, tačiau jie itin greitai didėjo:

REKLAMA

„Ten nebuvo labai daug, nes labai greitai kilo kaina. Įsivaizduoju pats, kai pasiūlo 1 500 eurų, aš jau nebegalėčiau siūlyti. Buvo 500, dar po kokių 10 minučių 600, tada buvo 650, buvo 1 000, 1 100, dar 23 dienos vakare pusantro tūkstančio ir mes jau kažkaip galvojome su Andrium Velička, kad jau turbūt galime uždaryti aukcioną.“

Sėkmė paskatino eiti toliau

Nusprendus sulaukti aukciono pabaigos, Kūčių dieną sulaukta galutinio pasiūlymo – 2 000 eurų. A. Budraitis sako negalėjęs patikėti savo akimis, tačiau neskubėjo džiaugtis, kol pinigai nebuvo pasiekę galutinio tikslo.

REKLAMA

„Visada, kol dar nėra įkritę pinigai, negali būti tikras, kad čia yra realybė, suma juk nemaža. Aš kažkaip per Kalėdas, 25 dieną parašiau tam žmogui, kuris siūlė, o jis pasakė, kad šiandien pat perves pinigus ir po kokios valandos pervedė, mes iškart mamai pervedėme pinigus. Čia irgi buvo labai greitas reikalas, tik jis pats sakė po Naujų metų pasiims marškinėlius“, – pasakojo sporto žurnalistas.

Džiaugsmas užplūdo ne tik išvydus keturženklę sumą po aukciono – pasidalinus žinia apie reikalingą pagalbą, žmonės neliko abejingi ir prisidėjo kaip galėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinau, kad žmonių, kuri siuntė po 20, 50, 100 eurų buvo tikrai labai labai daug, per kelias valandas sukrito žymiai didesnė suma negu tie marškinėliai buvo parduoti, žmonės dalinosi įrašų kopijomis. Paskui Vilniaus regionų sąjunga skyrė 1 000 eurų, po to Profesionalių žaidėjų sąjunga skyrė 300 – labai labai daug, buvo užvestas toks gražus dalykas“, – džiaugiasi pašnekovas.

Geri darbai nelieka nepastebėti ir pritraukia dar daugiau norinčių prisidėti – šiandien, gruodžio 27 dieną startavo dar vienas aukcionas. Šįkart futbolo gerbėjams siūloma įsigyti buvusios „Porto“ žvaigždės Costinhos marškinėlius, o surinkta suma keliaus sunkiai sergančio vaikino šeimai.

REKLAMA

„Tada, kai prasidėjo akcija su A. Veličkos marškinėliais, man parašė Lietuvos rinktinės treneris Tomas Ražanauskas, sakė, jeigu reikia marškinėlių darant kažką panašaus, darom. Aišku, nesitikiu, kad pavyks dar tiek pat surinkti, bet net jeigu pavyks surinkti nors 100 ar 200 eurų, vis tiek manau, kad tai bus labai geras dalykas“, – optimizmo nepraranda A. Budraitis.

Norintys prisidėti prie Juliaus gydymo ir sveikimo, gali pervesti norimą sumą per Rimanto Kaukėno fondą:

Gavėjas: Rimanto Kaukėno paramos grupė 

Kodas: 302721009 LT1 

Sąskaitos numeris: LT147290099086499744

Paskirtis: Parama Juliui

Arba tiesiogiai Juliaus mamai žemiau nurodytais rekvizitais:

Gavėjas: AUŠRA VIRBALIENĖ

Sąskaitos numeris: LT907300010071256479, 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų