REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį antrą kartą spręs, ar perduoti greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotį valstybei.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį antrą kartą spręs, ar perduoti greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotį valstybei.

REKLAMA

Gegužę Seimui priėmus atitinkamus Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimus, numatyta, kad nuo kitų metų liepos GMP paslauga bus teikiama centralizuotai, sujungiant savivaldybėse veikiančias GMP viešąsias įstaigas į vieną juridinį asmenį. Siekiant tokių sprendimų, šalies savivaldybės tokias viešąsias įstaigas turi perduoti valstybei.

Daugelis savivaldybių tokius sprendimus yra priėmusios, tarp didmiesčių sprendimo nepriėmė Vilnius ir Klaipėda. 

Šis klausimas taryboje svarstytas prieš mėnesį, tačiau tuomet politikai perdavimui nepritarė baimindamiesi Klaipėdos GMP turto išparceliavimo. Stočiai priklauso 18 transporto vienetų, dispečerinė ir visa reikiama įranga.

REKLAMA
REKLAMA

Politikai paprašė Klaipėdos savivaldybės administracijos kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), kad ši raštu garantuotų, jog turtas toliau liks ir bus naudojamas uostamiestyje. 

REKLAMA

„Iš mūsų išėjo raštas su visais pasižadėjimais palikti Klaipėdos GMP aptarnavimo teritorijoje tiek automobilius, tiek įrangą, neatiduoti niekam kitam. Dėl ko būtina priimti sprendimą kuo greičiau – dėl Vyriausybės nutarimo, kad eitų lygiagrečiai, būtų įtraukta ir jūsų įstaiga“, – Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje šią savaitę sakė SAM atstovė Viktorija Bužytė.

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, jei sprendimas nebūtų priimtas ir Klaipėda nedalyvautų reorganizacijos procese, kiltų rizika dėl GMP stoties veiklos tęstinumo, nes ši negautų leidimo vykdyti paslaugas, nesulauktų valstybės finansavimo.  

REKLAMA
REKLAMA

Dalis GMP stoties naudojamo turto priklauso savivaldybei – jis šiuo sprendimu perduodamas nebus, sprendimas liečia tik viešajai įstaigai priklausantį turtą.

SAM šią savaitę paragino Vilniaus ir Klaipėdos miestų bei Jonavos ir Alytaus rajonų savivaldybių tarybas priimti sprendimus dėl stočių perleidimo.

Ant E. Simokaičio, pagal ministerijos terminus šį sprendimą būtina priimti iki gruodžio 1 d. Ministerija jau yra paruošusi Vyriausybės projektą, kuriuo bus perimamos savininko turtinės ir neturtinės teisės valstybei perduotų GMP stočių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų