tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šalčiai į Lietuvą atkeliavo ne taip jau seniai, o ežerai bei kiti vandens telkiniai dar tik pradeda dengtis plonu ledo sluoksniu, ant jo jau lipa ir meškeriotojai, ir vaikai. Mažuosius sudrausminti mėginantys saugusieji iš šių išgirsta tik pašaipas. Ugniagesiai sako, kad visi juokai baigiasi įlūžus į šaltą vandenį ir atsidūrus po ledu.

Nors šalčiai į Lietuvą atkeliavo ne taip jau seniai, o ežerai bei kiti vandens telkiniai dar tik pradeda dengtis plonu ledo sluoksniu, ant jo jau lipa ir meškeriotojai, ir vaikai. Mažuosius sudrausminti mėginantys saugusieji iš šių išgirsta tik pašaipas. Ugniagesiai sako, kad visi juokai baigiasi įlūžus į šaltą vandenį ir atsidūrus po ledu.

REKLAMA

Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Viena klaipėdietė nufilmavo sukrečiančius vaizdus. Pora apie dešimties metų berniukų lyg niekur nieko žaidžia ant ledo, nors uostamiestyje oras atšalo tik savaitgalį, tad tvenkinį užtraukęs ledas dar visiškai plonytis. Bet vaikams tai nė motais.

„Bandžiau pasakyti kažką, bet be šansų jiems ką nors paaiškinti. Tai jie net nesiklausė. Tada išsitraukiau telefoną, galvojau, reikia, pafilmuoti, na perspėti tėvus, kad atkreiptų dėmesį“, – tikino klaipėdietė.

REKLAMA

Moteris jaudinasi ir dėl vaikų, ir dėl įvykus nelaimei juos ant trapaus ledo pulsiančių gelbėti žmonių. Sako, galvoje vis sukasi istorija, kai ant traukinio asmenukę norėjusį pasidaryti paauglį gelbėdamas žuvo paramedikas.

REKLAMA

„Čia tikrai gali taip būti, kad atėjo koks vaikas, užsilipo. Jei jis skęs – automatiškai vis tiek atsiras, kuris gelbės. Ir, neduok Dieve, tas pats žmogus nusineš ir savo gyvybę. Nesinorėtų, kad būtų tokių blogų pasekmių, tuo labiau, kad mes matėm, jog yra tokie“, – tvirtino klaipėdietė.

Moteris vaizdus paviešino ir socialiniuose tinkluose. Tačiau, panašu, nei tėvams, nei vaikams tai įspūdžio nepadarė. TV3 žurnalistai per pusvalandį užfiksavo net 8 ant to paties tvenkinio ledo lipančius vaikus. O ledas skyla vos kiek stipriau padaužius batu:

REKLAMA

„Nelipom. Mes tik tikrinom. – Ką tikrinot? – Ar yra kietas ledas, galima lipti ten.“

„Aš nelipau ant ledo. – Bet tu lipai. – Taip, nes mes nufilmavom. – Tu lipai. – Eik tu sau. Aš buvau šalia kranto, aš buvau šalia kranto.“

Šalia šio tvenkinio gyvenantys klaipėdiečiai pasakoja, kad tokius vaizdus stebi kiekvieną žiemą. Vos pasirodo pirmasis ledas, vaikai ant jo traukia būriais. Dažnas svečias ten ir nelaimės:

„Buvo čia kartą, ėjau į parduotuvę ten toliau, sakau, nelipk, ledas plonas – ką noriu tą ir darau, man tėvai nedraudžia. Ir aš nuėjau. Iš parduotuvės pareinu, jau atvažiavus traukia iš prūdo. – Kas traukia? – Ar gaisrininkai ar kas, traukia iš prūdo jau.“

REKLAMA
REKLAMA

„Man širdis stoja. Galvoju, dieve mano, tėvai darbe, nežino ką vaikai išdarinėja. Bet jie iš viso, gerą galą paėję nuo kranto. Kad dar prie kranto, tai dar dar.“

„Buvo pašalę, bet vaikai su kamuoliuku. Nešės kamuoliuką du ar broliukai, nežinau. Ir kamuoliukas įkrito. Ėjo kamuoliuką imti ir įlūžo. Jau tas kitas broliukas šaukia – negaliu išgelbėti. Ėjo žmogus pro šalį, gelbėjo, bet jis pats įkrito ir negalėjo ištraukti. Atvažiavo greitoji, gaivino gaivino tą žmogų ir atgaivino.“

REKLAMA

Tačiau ant vos užsitraukusio ledo lipa ne tik vaikai, bet ir kiti vaikišką protą turintys asmenys. Štai Vilkaviškio rajone ant Kastinės upės kulniuoja meškeriotojas. Per ledo plyšius sunkiasi vanduo, o jam nė motais. Dėl tokio tautiečių elgesio meteorologai pakraupę. Juk ledo storis vos pora centimetrų.

„Ledas pamažu atsiranda ežeruose ir prūduose, kurie yra iki 5 metrų gylio. Ledas storėja, tačiau vis dar išlieka nesaugus ir ant jo lipti draudžiama. Savaitės pabaigoje prognozuoja, kad ledu pasidengs ir ežerai, kurių gylis iki 9 metrų, tačiau ledas išliks plonas ir verta prisiminti, kad ant ledo galima lipti, kada ledo storis siekia 7 centimetrus ir daugiau“, – teigė hidrologė Janina Brastovickytė-Stankevič.

REKLAMA

Tokio storio ledas esant dabartinei oro temperatūrai gali suformuoti tik po kelių savaičių. Tačiau sinoptikai prognozuoja, kad kitos savaitės viduryje orai atšlis, tad ledas tik plonės. Nors kol kas įlūžusių gelbėti šiemet dar neteko, ugniagesiai sako, kad tai tik laiko klausimas, o visas džiaugsmas baigiasi atsidūrus po ledu.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Pasisekė klaipėdietei , vaikučiai pačia galėjo pakišti po ledu
Tėvai bijo kažko vaikams neleisti, vaikų teisės prisistatys.
Čia ne juokai.reikejo kviesti policiją iš karto.vezti namo ir pizdiulei duoti.jeigu būtų toliau nuėję iš kart du lavonai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų