• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Klaipėdos kilusi 25-erių Auksė Svidraitė vadovaujasi taisykle nenusibrėžti sau ribų ir gyventi taip, kaip trokšta širdis. Šio požiūrio vedama jauna mergina prieš trejus metus paprašė mylimojo rankos ir džiaugiasi galėjusi sulaužyti tradicinį požiūrį į sužadėtuves.

9

Iš Klaipėdos kilusi 25-erių Auksė Svidraitė vadovaujasi taisykle nenusibrėžti sau ribų ir gyventi taip, kaip trokšta širdis. Šio požiūrio vedama jauna mergina prieš trejus metus paprašė mylimojo rankos ir džiaugiasi galėjusi sulaužyti tradicinį požiūrį į sužadėtuves.

REKLAMA

Auksė sako, kad akimirka, kai savo vaikino paklausė, ar jis nori kartu praleisti visą gyvenimą, iki šiol yra įstrigusi jos atmintyje. Jos teigimu, tai buvo daug jaudulio ir dar niekada nepatirtų jausmų atnešusi patirtis.

„Pasipiršau ne dėl to, kad noriu „sugriauti“ vyrišką ego, pavogti tradicijas ar dėl to, kad esu feministė. Tiesiog norėjau pabandyti ir sužinoti, ką reiškia pirkti ir slėpti žiedą, planuoti, kurioje vietoje tai įvyks, išmokti slėpti emocijas, laikyti liežuvį „už dantų“ ir pagaliau surasti tuos tinkamiausius žodžius, su kuriais paklausti „ar“, – šypsosi Auksė.   

Iškart pajuto simpatiją

Mergina baigė magistro studijas ir išnaršė nemažai pasaulio keliaudama po įvairias šalis. Tačiau daugiausiai laiko ji praleido studijuodama ir dirbdama Londone, kur ir susipažino su savo sužadėtiniu italu Simone‘u.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra ypatingos istorijos, susipažinome per draugus. Jie atėjo vakarienės ir Simone‘as buvo jų tarpe“, – prisimena mergina.  

REKLAMA

Jiedu iškart pajautė vienas kitam simpatiją, tačiau metus laiko iki studijų baigimo bendravo kaip draugai, nes, kaip sako Auksė, dar nebuvo pasiruošę įsipareigoti.

„Po metų labai natūraliai išėjo, kad tapome pora, tikrai nebuvo to sakinio „gal draugaujam?“ ar „būkime pora“. Viskas įvyko labai natūraliai. Dabar kartu esame jau beveik penkis metus“, – sako pašnekovė.

Svajoti apie rimtesnius ateities planus pora pradėjo praėjus keleriems draugystės metams. Kalbai pasisukus apie sužadėtuves, jie nusprendė, kad sutikimą tuoktis turėtų duoti abu.  

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi Simone‘as yra feministas, jis pasakė, kad mes abu turim sutikti tuoktis, tai neturi būti tik iš mano pusės. Todėl natūraliai ir kilo klausimas, kad gal abu turime ir pasipiršti? Tai buvo išdiskutuota abiejų, nebuvo tik mano vienos sprendimas ar sugalvojimas“, – sako Auksė.  

Nusprendė pasipiršti pati

Toks požiūris merginai pasirodė priimtinas, nes ji visą savo gyvenimą stengėsi nesilaikyti standartų ir visuomenės primestų taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš stengiuosi savęs nevaržyti. Nežinau, kaip tai įvardyti, bet darau tai, kas man patinka, net jei visuomenė sako, kad tai yra tik vyrams arba vyrams labiau tinka. Tokie dalykai man nuo vaikystės nelabai patiko. Aš visada darau viską kaip noriu ir kada noriu“, – teigia pašnekovė. 

Todėl lietuvė nusprendė sulaužyti nusistovėjusius stereotipus ir pati paprašyti vaikino rankos. Vietą, kurioje tai įvyks, ji žinojo jau seniai, bet, kaip sako, laukė šiai ypatingai akimirkai tinkamos progos.

REKLAMA

„Kadangi jis labai norėjo pamatyti Didžiąją kinų sieną ir mes tais metais važiavome į Kiniją, tai ten viskas ir įvyko. Žinojau, kad ten turi įvykti, kitos atsarginės vietos niekada neturėjau. Ką sakiau tą akimirką tikrai nepamenu, buvo per daug emocijų“, – šypsosi ji.

Auksė sako, kad tos dienos akimirkos ji nepamirš visą gyvenimą. Nors nujautė, kad šis žingsnis mylimajam bus netikėtas, tačiau jo reakcija pranoko visus lūkesčius.

REKLAMA

„Jis buvo tikrai labai laimingas, dar dabar šypsausi prisiminus, nes tokio laimingo jo dar nebuvau mačius. Šypsena buvo labai didelė. Jis neverkė, bet buvo netekęs žado“, – šypsosi ji.  

Neretai tenka girdėti, kokiais išradingais būdais prieš sužadėtuves vyrai bando sužinoti moters žiedo dydį. Paklausta, ar jai taip pat teko susidurti su sunkumais renkant žiedą Simone‘ui, mergina nusijuokia, kad šioje situacijoje jai pavyko išsisukti lengviau nei tikėjosi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš niekada nežinojau, kokio dydžio žiedus jis perka, niekada nesidomėjau. Tai galėjau arba pasiskolinti, pavogti, arba paimti ir pamatuoti. Tai man buvo labai lengva pataikyti dydį, nes jis ir taip nešioja žiedus, todėl turi žiedų liniuotę.

Kadangi jis kietai miega, man puikiai pavyko išmatuoti jo pirštą, kol miegojo. Žiedą pirkau parduotuvėje, kurioje jis visada perka savo žiedus, kad tiesiog žinočiau, kad jam patiks“, – dalijasi pašnekovė.   

REKLAMA

Skirtingos šeimos ir draugų reakcijos

Apie sužadėtuves pranešusi draugams ir artimiesiems, Auksė sulaukė įvairių reakcijų. Kai kuriems jos sprendimas pasipiršti vaikinui buvo netikėtas, o kiti, pasak jos, dėl to nė kiek nenustebo.

„Vieni draugai sakė, kad aš visada prisigalvoju kažko tokio. Labiausiai patiko tai, kad buvo draugų ir pažįstamų, kurie pasveikino labai natūraliai, taip, kaip sveikintų, jeigu vyras būtų pasipiršęs.

Tai tokios reakcijos labiausiai ir norėjau. Tačiau kiekvieno reakcija buvo įdomi, kartais juokinga, o kartais ne. Mama ir tėtis džiaugėsi, bet jiems irgi jau nėra staigmena tokie dalykai, kuriuos aš sugalvoju daryti savo gyvenime“, – juokiasi pašnekovė. 

REKLAMA

Kiek kitokios reakcijos mergina sulaukė iš savo močiutės, kuri nesuprato tokio sprendimo. Auksė sako dėl to nė kiek neįsižeidusi, tačiau priduria, kad ši situacija jai sukėlė daug apmąstymų.

„Žinoma, močiutė nebuvo labai laiminga, sakė, kad kariuosi jam ant kaklo. Tačiau tikrai šio komentaro nepriėmiau giliai į širdį. Nenoriu įžeisti kitos kartos žmonių, jie gali duoti patarimus, viskas yra gerai, mums turbūt reikėtų juos išklausyti.

Tačiau galvoju, kad tiek, kiek mes esame atviri išgirsti jų nuomonę ir patarimus, tiek jie, kalbant apie naujas patirtis, turi būti atviri viskam, ką mes darom ir ką bandom daryti“, – įsitikinusi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antros sužadėtuvės

Kalbant ne tik apie sužadėtuves, bet ir apie buitį, pasak merginos, jų poroje niekada negaliojo tradiciniai lyčių vaidmenys: „Pas mus nėra paskirstyta, kokie darbai yra vyro ar moters. Pavyzdžiui, jeigu reikia, jis kambarius tvarko tiek pat, kiek ir aš. Vienintelis dalykas, ką tikrai pastebi ir aplinkiniai, kad Simone‘as visada gamina, o aš vairuoju automobilį.

Jo hobis yra maisto ruošimas, o mano vairavimas. Tai čia tikrai nepataikom į tradicinius rėmus. Tačiau bent jau aš gaminti tikrai nenoriu išmokti. Tai čia puikiai sutapom.“ 

REKLAMA

Pasipiršusi savo vaikinui Auksė nujautė, kad Simone‘as netolimoje ateityje taip pat paprašys jos rankos. Iš tikrųjų, taip ir įvyko praėjus vos kiek daugiau nei pusei metų.

Kaip juokauja mergina, jos sužadėtiniui nelabai sekasi organizuoti staigmenas, todėl tą dieną ji lengvai  nujautė apie artėjančias antras sužadėtuves.

„Jis pasipiršo per savo sesers vestuves. Man tai tikrai nebuvo staigmena, nes jis nuo pat dienos pradžios buvo labai keistas, jam raižė pilvą, kas nėra būdinga, visą dieną jaudinosi, nežinojo, kur dėtis.

REKLAMA

Kai jau vakare visi sėdome švęsti prie stalo, jis nevalgė, kas irgi yra nebūtina, ir, be to, pamačiau žiedo dėžutę kišenėje. Kai nuotaka metė puokštę, jis labai ragino mane eiti ją gaudyti, tai iškart supratau, kas įvyks“, – šypsosi Auksė. 

Kartu gyvens Lietuvoje

Mergina pasakoja, kad abu tvirtai priėmę sprendimą tuoktis, jie neilgai trukus pradėjo planuoti vestuves. Tačiau sunkumų organizuojant taip laukiamą meilės šventę porai kelia tai, kad jų artimieji gyvena skirtingose šalyse.  

REKLAMA
REKLAMA

„Turime daug logistinių klausimų, kurių vis negalime išspręsti, nes Simone‘as nėra lietuvis, todėl yra dvi tautos ir kalbos. Be to, turime draugų, kurie nekalba nei itališkai, nei lietuviškai. Norėtume, kad šventėje būtų ir artimieji, ir draugai, todėl kyla klausimas, kokia kalba tai turėtų vykti.

Tvirtai apsisprendėme, kad vestuvės vyks Italijoje, bet tuomet iškilo klausimas, kaip atgabenti visus draugus ir artimuosius iki Italijos, kokioje vietoje tai turėtų vykti, kur visus apgyvendinti“, – dalijasi Auksė. 

Šiuo metu ji su savo sužadėtiniu atostogauja Sicilijoje, tačiau visai netrukus grįš į Lietuvą, kur jie su Simone‘u planuoja toliau kurti savo šeimyninį gyvenimą.

„Kas, turbūt, atrodo keista, Simone‘ui labai patinka Lietuva ir jis nori sugrįžti, o aš visai mielai visam laikui pasilikčiau Sicilijoje. Tačiau nusprendėme, kad gyvensime Lietuvoje“, – šypsosi pašnekovė.  

o jau straipsnio ilgumas o apie ka apie nieka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų