REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Optinė apgaulė, kuri leis sužinoti jūsų pastabumo įgūdžius. Tai, kad esate akylas stebėtojas leis įsitikinti tam tikras paveikslėlyje rastų veidų skaičius.

Optinė apgaulė, kuri leis sužinoti jūsų pastabumo įgūdžius. Tai, kad esate akylas stebėtojas leis įsitikinti tam tikras paveikslėlyje rastų veidų skaičius.

REKLAMA

Tai, kaip mes suvokiame iliuziją, daug ką gali pasakyti apie mūsų asmenybę. Iliuzijos priverčia žmogų susimąstyti, kas ir kaip iš tiesų skiriasi nuo tikrovės. Apskritai, terminas „iliuzija“ yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio „illudere“, kuris išvertus reiškia – pasityčiojimą.

Nors dažniausiai pastebėti ir suprasti optinę apgaulę yra paprasta, tačiau kai kuriems asmenims prireikia itin aukštų pastabumo įgūdžių.

Tokie paveikslėliai, kuriuose galima aptikti iliuziją yra susiję su individo asmenybe ir jo savybėmis, kas labiausiai ir nulemia faktą, kaip asmens smegenys suvokia vaizdą.

Ką matote?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad už arkos formos durų galima pastebėti seno žmogaus veidą.

Šis plikos galvos ir barzdoto senolio veidas paveikslėlyje užima daugiau nei pusę jo erdvės, todėl šios veide esančios detalės tampa ryškiausiu akcentu, kadangi yra matomos geriau nei kiti jo bruožai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, neapsigaukite, šiame paveikslėlyje yra net devyni, paslėpti veidai. Jeigu juos sugebėsite pastebėti, galėsite save laikyti ne kuo kitu, o vienu akyliausių stebėtojų.

REKLAMA

Pirmieji trys veidai

Šie trys veidai yra aiškiausiai matomi pažvelgus šiek tiek atidžiau. Seno vyro veide galima pamatyti dar du žmones – senuką ir merginą.

Mergina yra ties senolio ausimi, o kitas senukas užmaskuotas ties vyro akimis, nosimi ir barzda.

Dar du veidai

Jeigu atidžiau pažvelgsite į paveikslėlį, pastebėsite, kad abiejose arkos pusėse galima pamatyti dar du šonu pasisukusius veidus.

Būtent juos apibrėžti padeda šalia arkos nupiešti stulpai.

Taigi, jau esate pamatę iš viso penkis veidus.

Šeštas ir septintas veidas

Kairėje paveikslėlio pusėje, ties dviem stulpais, ant kurio vieno iš jų tupi paukštis, galima pamatyti ir dar du vienas nuo kito nusisukusius veidus, kurie žiūri skirtinga kryptimi, rašoma timesofindia.indiatimes.com.

REKLAMA
REKLAMA

Du kūdikių veidai

Šiuos pastebėti ir interpretuoti – sunkiausia. Vieną veidą, kuris yra tarp dviejų stulpų sudaro paukščiai, taip sukurdami kūdikio akis, nosį, lūpas ir antakius. Šis veidas yra būtent tarp anksčiau minėtų, priešinga kryptimi žvelgiančių veidų.

Pastebėti dar vieną kūdikio veidą paveiksle yra itin sunku ir reikia dar akylesnio atidumo. Jis yra būtent ties senolio ausimi matomos merginos rankose.

Ką tai pasako apie jūsų asmenybę?

Anot „Mind Journal“, žmonės, kurie gali rasti 6–8 veidus, ​​turi aukštesnius nei įprastai stebėjimo įgūdžius. Tie, kurie per kelias sekundes sugeba rasti visus devynis veidus, ​​turi stiprius ir itin akylius pastabymo įgūdžius bei išskirtinį kūrybinį protą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie žmonės dažnai nesugeba atidžiai įsižiūrėti į vaizdą, todėl mato tik tai, ką iš pirmo žvilgsnio pavyko pastebėti jų akims, todėl žiūrint į paveikslą, paveikslėlio viduje esantys veidai jiems lieka nepastebėti.

Žmonės, kurių kūrybingumas yra aukštesnis nei kitų, mato kiekvieną paveikslo kampelį ir mažiausią detalę. Šie, akylūs stebėtojai, paveiksle nepraleis pastebėti net ir esančios žolės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų