Užfiksuotą nuotrauką vyras parodė visiems.
Pasidalijo įspūdingu reiškiniu
„Po naktinės fotosesijos, einant mašinos link, sustojau pasidairyti, kaip krinta Kernavės šviesos ant rūko. Ir pamačiau savo šešėlį rūke, dar kitaip vadinamą Brokeno šmėkla. Be to, aplink matėsi rūko lankas“, – rašo nuotraukos autorius Ričardui Andriuškai.
Pasak „Orai ir klimatas Lietuvoje“ sako, jog Brokeno šmėkla/lankas, kalnų dvasia arba Budos šviesa, tai yra stipriai padidėjęs stebėtojo šešėlis, krentantis į priešingoje nei Saulė ar Mėnulis pusėje esantį rūką ar debesis.
„Reiškinys yra dažnas kalnuotose vietovėse, kur dažniau (tam tikrame aukštyje) formuojasi rūkai/debesys. Reiškinio pavadinimas sudėtingo reljefo Brokeno apylinkių (Vokietijoje) vardą, kur šis reiškinys dažnai pastebimas.
Dėl rūko/debesų judėjimo kartais susidaro įspūdis, kad matoma „šmėkla“ juda, tai priartėja, tai nutolsta, todėl seniau žmones neretai toks vaizdelis labai išgąsdindavo. Galop išsivystė įvairios legendos apie paslaptingas šmėklas gyvenančias kalnuose“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!