• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karališkosios šeimos specialistei Katie Nicholl buvo 46 metai, kai moteris susirgo retu ir agresyviu kepenų vėžiu.

Karališkosios šeimos specialistei Katie Nicholl buvo 46 metai, kai moteris susirgo retu ir agresyviu kepenų vėžiu.

REKLAMA

Valentino dieną 46-erių karališkosios šeimos komentatorės Katie Nicholl pasaulis apsivertė aukštyn kojomis, rašoma dailymail.co.uk.

Katie istorija

Dalinamės K. Nicholl pasakojimu apie savo ligos istoriją:

„Tuo metu aš su vaikais atostogavau Suffolke, su tėvais vaikštinėjone po Framlinghamą, kai suskambo telefonas, rodantis paslėptą numerį. Šio skambučio laukiau daugiau nei dvi savaites ir staiga man pasidarė bloga.

Pasitraukusi nuo visų pakėliau ragelį. Moteris kitame laido gale prisistatė esanti Rose, Londono Karališkosios laisvosios ligoninės slaugytoja. Ji turėjo mano magnetinio rezonanso tyrimo rezultatus. Turėjau skubiai atvykti į ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nebuvo ta žinia, kurios tikėjausi: norėdama išlikti ramia paprašiau jos supažindinti mane su rezultatais. Susiradau suoliuką ir rankinėje ėmiau ieškoti rašiklio ir popieriaus.

REKLAMA

Rose apgailestaudama pranešė, kad man nustatyta cholangiokarcinoma (CCA) – reta ir agresyvi kepenų vėžio rūšis, dar vadinama tulžies latakų vėžiu. Drebėdama užsirašiau svetimą žodį, kad galėčiau jį rasti „Google“.

„Patariu neskaityti internete, – pasakė Rose. – Jei tai padarysite, svarbu, kad suprastumėte, jog iš to, ką pamatėme, auglys yra operuojamas. Mes galime jį pašalinti. Žinau, kad sunku, bet pasistenkite išlikti rami.“

REKLAMA
REKLAMA

Užsirašiau susitikimo su savo chirurge daktare Dora Pissanou detales ir padėjau ragelį. Pažvelgiau į savo vaikus – Matildą, kuriai tada buvo 11 metų, ir šešiametį George, kurie saulės atokaitoje valgė cinamonines bandeles ir juokėsi. Jie nežinojo, kad ir jų pasaulis apsivers aukštyn kojomis.

Mane užplūdo adrenalinas ir šokas. Kaip galėjau sirgti retu kepenų vėžiu, kai jaučiausi visiškai normaliai? Ką pasakysiu vaikams? Paskambinau mamai mobiliuoju telefonu ir pasakiau, kad noriu pasikalbėti su ja viena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš keturiolika metų ji sirgo krūties vėžiu. Dabar, sėdėdama šalia manęs, ji suėmė mano ranką ir bandė sulaikyti ašaras. „Viskas bus gerai, – pasakė ji. – Aš pasiimsiu vaikus, o tu grįši į Londoną.“ Niekada nepamiršiu liūdesio ir baimės jos akyse. Tai buvo tarsi žvilgsnis į veidrodį.

Nepaisydama Rose patarimo, grįžusi namo iškart prisijungiau prie interneto ir vėl buvau sukrėstas iš naujo. Cholangiokarcinoma pasitaiko retai. Jokio vaisto – išskyrus operaciją – nėra, o apie šios rūšies vėžį žinoma labai mažai, išskyrus tai, kad prognozė įprastai būna bloga.“

REKLAMA

Katie Nicholl (nuotr. stop kadras)

Nekreipė dėmesio į simptomus

Ji atviravo, kad išgirsti tokio reto ir agresyvaus kepenų vėžio diagnozę, kurio išgyvenamumo rodiklis yra itin mažas, buvo sunku. Katie tuo metu buvo 46 metai, ji buvo sveika, darbinga, reguliariai sportavo, sveikai maitinosi, alkoholį vartodavo tik retkarčiais.

„Vis tik kelis mėnesius su pertraukomis jaučiau suintensyvėjusį širdies ritmą ir tarsi stiprų virškinimo sutrikimą, tačiau tai teisinau stresu.

REKLAMA

Praėjusieji 12 mėnesių buvo itin įtempti: parašiau dvi knygas, kartu su žurnalu „Vanity Fair“ vedžiau tinklalaidę, o kaip karališkosios šeimos komentatorė daugelyje kanalų, įskaitant BBC, NBC Amerikoje ir CBC Kanadoje, nušviečiau karalienės Elžbietos II mirtį ir valstybines laidotuves.

Taip pat turėjau namus ir du vaikus, kuriais reikėjo rūpintis. Dėl širdies ritmo sutrikimų kaltinau nuovargį arba perimenopauzę. Nė akimirkos neįtariau, kad mano kepenyse yra delno dydžio auglys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pas savo šeimos gydytoją apsilankiau prieš pat 2022 m. Kalėdas, kai draugas paragino mane pasitikrinti. Gydytojas manė, kad esu ant perdegimo ribos, ir pasiūlė padaryti pertrauką darbe.

Jis atliko kraujo tyrimus (visi naviko žymenų rodmenys buvo normos ribose) ir sutiko nusiųsti mane pas kardiologą, kad būtų atmestos bet kokios pagrindinės širdies problemos.

Po EKG ir kompiuterinės tomografijos tyrimo kardiologas mane išrašė kaip sveiką, bet su griežtu įspėjimu. „Ponia Nicholl, – pasakė jis, – atminkite, kad stresas yra žudikas.“

REKLAMA

Prieš išeidama iš jo kabineto, paklausiau konsultanto, ar jis negalėtų manęs nukreipti paskutiniam tyrimui. Mano tėvas buvo patyręs aortos aneurizmą – paveldimą ir galimai mirtiną ligą, todėl man ir mano broliams ir seserims buvo patarta, kad atsargumo sumetimais turėtume atlikti tyrimus.

Konsultantas sutiko – šis sprendimas išgelbėjo mano gyvybę. Atliekant įprastinį pilvo ultragarsinį tyrimą buvo aptiktas įtartinas kepenų pažeidimas“, – dalijosi ji.

REKLAMA

Susitikusi su daktare Dora Pissanou, ji išgirdo, kad delsti negalima – vėžys greitai plinta. Gydytoja tiesiai į akis pasakė, kad kova bus sunki ir varginanti, tačiau Katie visada žinojo, kad ją įveiks:

„Nors ir bijojau, jaučiau ryšį su Dora ir tikėjau, kad ji gali padaryti tai, ką reikia. Taip pat tikėjau savimi. Būdama geros fizinės formos ir sveika būsiu tvirtai pasiruošusi. Kepenys yra vienintelis organas, kuris gali atsinaujinti, todėl visiškai pasveikti buvo įmanoma.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimą pakeitusi operacija

Jau kitą savaitę ji gavo vietą operacijai, todėl atšaukė visus susitikimus darbe. K. Nicholl nusprendė nesakyti vaikams, kad serga vėžiu, pasakė Matildai ir Džordžui, kad turi vykti į ligoninę kepenų operacijai.

„Jie nerimavo, bet aš pasakiau, kad viskas bus gerai. Parašiau jiems laiškus, kuriuos jie laikė po pagalvėmis ir skaitė, kol manęs nebuvo. Papasakojau, kaip juos myliu, kad jie yra geriausi vaikai pasaulyje.

REKLAMA

Savaitė iki procedūros buvo įtempta. Turėjau begalę darbų, ruošiau ir šaldžiau maistą, skubiai išsiunčiau paskutinį savo knygos skyrių redaktoriui Niujorke ir susikroviau lagaminą į ligoninę.

Kiekvieną vakarą itin stipriai apkabindavau vaikus ir eidavau į jų miegamuosius stebėti, kaip jie miega. Pabučiuodavau juos ir žadėdavau, kad visada būsiu šalia. 2023 m. vasario 24 d. auštant išvažiuodama į ligoninę drebėjau iš nervų.

REKLAMA

Tai, kas turėjo būti šešias valandas truksianti operacija, virto 11 valandų trukusia procedūra. Kai atsidūriau intensyviosios terapijos skyriuje, virš manęs stovėjo Dora, apsirengusi krauju suteptu chalatu, ir švytėjo. „Aš ištraukiau tą žvėrį, – pasakė ji man, o jos akys nušvito. – Tu būsi mano čempionė, Katie. Dabar ilsėkis.“

Kitas dvi dienas miglotai suvokiau, kad mano šeima yra prie mano lovos ligoninėje arba laiko mane už rankos. Ligoninėje praleidau 12 dienų, nes dėl tulžies latakų nesandarumo reikėjo atlikti antrą operaciją. Vėl būti įvežtai į operacinę – tai buvo pats sunkiausias momentas. Buvau nusilpusi, jaučiau didžiulį skausmą ir verkiau, kai man sunkiai sekėsi užlipti ant stalo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau stentas į tulžies lataką buvo įvestas sėkmingai ir nuo tada mano sveikimas buvo nuostabus. Pradėjau nuo pasivaikščiojimų ratais aplink palatą, paskui bandžiau lipti ligoninės laiptais, vėliau su tėvu ėmiau po truputį vaikščioti po ligoninę“, – dalijosi Katie.

Po operacijos kelias dienas ji negalėjo valgyti, dėl streso buvo nukritęs svoris, todėl atrodė pavargusi ir sulysusi. Tačiau operacija pakeitė jos gyvenimą ir sugrąžino džiaugsmą.

„Pastarieji dveji metai buvo įspūdinga kelionė. Dabar pirmenybę teikiu savo sveikatai. Randu laiko pabūti gamtoje, medituoti, pasimėgauti saulės spinduliais ar kava su draugu. Vaikų vedimas į mokyklą man niekada netampa sunkia užduotimi, nes žinau, kaip man pasisekė, kad galiu matyti augančius savo vaikus.

Vėžiu nesergu, tačiau kas tris mėnesius man atliekami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai. Vėliau šiais metais jie bus atliekami kas šešis mėnesius, o vėliau – kasmet.

Žinau, kad turiu pasiekti svarbią penkerių metų ribą, tačiau primenu sau, kad esu viena iš laimingųjų, kuri išgyveno“, – pasakojo Kate.

Cholangiokarcinomos simptomai

Cholangiokarcinoma (tulžies latakų vėžys) yra reta, agresyvi vėžio forma. Ja dažnai suserga suaugusieji, sulaukę 70-ies metų, ir iki tol, kol sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ją diagnozuoja, ji išplinta už tulžies latakų ribų.

REKLAMA

Gydymas paprastai apima chirurginį gydymą, chemoterapiją arba spindulinę terapiją. Šiuo metu atliekami klinikiniai tyrimai, kuriais siekiama pagerinti cholangiokarcinomos gydymo rezultatus, rašoma my.clevelandclinic.org.

Cholangiokarcinomos simptomai įprastai neprasideda tol, kol vėžys neprogresuoja ir neužkemša tulžies latakų. Tulžies latakų vėžio simptomai yra šie:

  • Pilvo skausmas.
  • Karščiavimas.
  • Nuovargis.
  • Odos niežulys.
  • Gelta (oda ir akių baltymai pagelsta).
  • Tamsus šlapimas.
  • Šviesios spalvos išmatos.
  • Pykinimas ir vėmimas.
  • Nepaaiškinamas svorio kritimas.

Ankstyvosios stadijos cholangiokarcinoma įprastai nėra skausminga, tačiau didelis auglys gali sukelti skausmą, kuris gali būti jaučiamas dešinėje pilvo pusėje, po šonkauliais. Kai kuriems žmonėms skausmas gali persikelti į kitas pilvo ar nugaros sritis.

Tačiau toks skausmas būdingas daugeliui susirgimų, ne tik tulžies latakų vėžiui. Svarbu kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, kad būtų nustatyta, kas sukelia neįprastą pilvo skausmą.

REKLAMA
Didesnio gyvulio kurį reik užkišti tai ,tavo purviną snukį,tegul atsisuka viskas prieš tave,išgyvent linkiu ką išgyveno ir iškentėjo šita moteris,tu ne žmogus o monstras!!!!
Tave reikia užkišti
Tave reikia užkišti
mėšlinas išgama!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų