REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėstant orams, namuose atsiranda vis daugiau nenumatytų darbų. Vis tik, ruduo yra geriausias metų laikas pradėti tvarkyti namus, kol neatėjo žiema.

Vėstant orams, namuose atsiranda vis daugiau nenumatytų darbų. Vis tik, ruduo yra geriausias metų laikas pradėti tvarkyti namus, kol neatėjo žiema.

REKLAMA

Yra daugybė paprastų, bet veiksmingų gudrybių, kurios pravers namuose – nuo to, kaip sumažinti sąskaitas už elektrą ar efektyviai šildyti namus iki medžiagų, esančių namuose, panaudojimo, pavyzdžiui, kenkėjų naikinimui ar valymui.

Beanbags.co.uk namų ekspertai pasidalino geriausiomis namų priežiūros gudrybėmis, kurias verta išbandyti šį rudenį, rašo mirror.co.uk.

Šviežios mėtos padės atbaidyti kenkėjus

Kenkėjai, pavyzdžiui, vorai ir pelės šaltesniais mėnesiais neretai ima ieškoti prieglobsčio ir maisto namuose. Tačiau yra paprasta ir pigi gudrybė, kaip juos atbaidyti.

Šviežios mėtos yra natūrali priemonė, atbaidanti vorus, skruzdes, muses ir net peles. Taip pat galite susmulkinti mėtas ir užpilti jas verdančiu vandeniu. Kai nuoviras atvės, perkoškite ir supilkite į purkštuvą. Tada apipurkškite visas sunkiai prieinamas namų vietas, kur vorai dažniausiai mezga voratinklius.

REKLAMA
REKLAMA

Actas giluminiam kilimų valymui

Kilimai yra reikalingi, nes sulaiko šilumą, tačiau vyraujant drėgniems ir šaltiems orams į storą medžiagą lengvai įsimeta pelėsis. Geriausia kilimus valyti du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

REKLAMA

Actas padės pašalinti nemalonius kvapus iš kilimo – purkštuve sumaišykite vieną dalį acto su viena dalimi vandens. Šiuo mišiniu tolygiai išpurkškite kilimą ir leiskite jam išdžiūti.

Norėdami atlikti giluminį valymą, kruopščiai išsiurbkite kilimą ir panaudokite garinį valytuvą, kuris padės pašalinti dulkių erkutes ir alergenus, kurie gali sukelti ligas.

Kūdikių aliejumi ištepkite židinį

Vasarą tikrai nenaudojote malkomis kūrenamų krosnių ir židinių. Todėl prieš žiemą būtina patikrinti, ar jie yra gerame stovyje.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pirmąjį kartą kuriant ugnį, būtinai iššluokite židinį šluotele, šepečiu arba išsiurbkite siurbliu. Atlikę šį veiksmą, ant popierinio rankšluosčio užlašinkite kelis lašus kūdikių aliejaus ir įtrinkite juo židinį – jis atrodys kaip naujas.

Lipnia juosta užklijuokite langus

Jei jaučiate, kad namuose traukia skersvėjis, būtina pašalinti jo šaltinį. Dėl skersvėjo ne tik atvėsta namai – jis gali būti pavojingas, pavyzdžiui, sujudinti žvakės liepsną ir sukelti gaisrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norėdami patikrinti, ar namuose nėra skersvėjo, uždarykite visus langus ir duris ir pažiūrėkite, kuris jų praleidžia orą pravėrus vieną iš langų. Radę skersvėjo šaltinį, tiesiog užklijuokite jį lipnia juosta.

Atitraukite sofą nuo radiatoriaus

Daugelis žmonių pristumia sofą prie radiatoriaus, kad kambaryje būtų daugiau erdvės. Tačiau šildymo sezonu tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl gaunate didesnes sąskaitas už šildymą.

Kai baldai užstoja radiatorius, po kambarius sunkiai cirkuliuoja šiluma. Dėl to reikalinga didesnė šildymo temperatūra, ko pasekoje išauga sąskaita už šildymą.

REKLAMA

Mentele išvalykite šiukšles iš latakų

Latakai pastatus apsaugo nuo išorinės ir vidinės žalos. Jie taip pat apsaugo namo pamatus nuo įtrūkimų, kurie gali atsirasti dėl susikaupusio vandens, kuris vėstant orams plečiasi ir užšąla.

Išvalyti šiukšles iš latakų ir užtikrinti sklandų vandens nutekėjimą yra daug paprasčiau, nei manote. Viskas, ko jums reikia, yra mentelė, kuria galite išvalyti bet kokias latakuose susikaupusias šiukšles, įskaitant lapus ir purvą.

REKLAMA

Išvalyta orkaitė padės prišildyti namus

Orkaitę turėtumėte valyti mažiausiai kas tris mėnesius, kad sumažintumėte gaisro riziką, taip pat užtikrintumėte efektyvesnį orkaitės veikimą, o tai padės sutaupyti už elektrą.

Išvalius orkaitę ir palikus atidarytas dureles, šiluma iš jos vidaus padės prišildyti patalpas. Tačiau nepalikite atidarytų durelių, jei naudojate dujinę orkaitę, nes tuomet gali kilti pavojus apsinuodyti anglies monoksidu.

Taip pat svarbu būti atsargiems, jei gyvenate su vaikais – jiems kyla pavojus nudegti. Be to, įsitikinkite, kad šalia orkaitės nėra tokių daiktų, kaip, pavyzdžiui, rankšluosčiai, nes jie gali užsidegti ir sukelti didelį gaisrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų