REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lyginimas yra varginantis darbas, o kylant elektros kainoms, norisi tai daryti kuo rečiau. Ekspertai pasidalino penkiomis gudrybėmis, kaip išlyginti drabužius nenaudojant lygintuvo.

Lyginimas yra varginantis darbas, o kylant elektros kainoms, norisi tai daryti kuo rečiau. Ekspertai pasidalino penkiomis gudrybėmis, kaip išlyginti drabužius nenaudojant lygintuvo.

REKLAMA

Kylant kainoms, daugelis stengiasi daryti viską, kad tik sutaupytų. Kai kurie pasirenka kuo rečiau naudoti lygintuvą. Pasak ekspertų, vis daugiau britų „Google“ ieško būdų, kaip išlyginti drabužius, nenaudojant lygintuvo, rašo express.co.uk.

Pasigaminkite purškalą nuo susiglamžymo

Alex Econs, spaudos ant drabužių ekspertė, sakė: „Nebūtina išleisti krūvos pinigų purškalui nuo susiglamžymo, galite pasigaminti jį patys. Šis purškalas puikiai išlygina marškinėlius, megztinius ir kitus drabužius, pagamintus iš medvilnės ar panašių medžiagų.

Paprasčiausiai buteliuke su purkštuvu sumaišykite 200 ml vandens ir 10 ml audinių minkštiklio. Gerai supurtykite ir užpurkškite ant nedidelio drabužio ploto, kad įsitikintumėte, kad ant drabužio neliks dėmių.“

REKLAMA
REKLAMA

Užpurkškite šio purškalo ant susiglamžiusių vietų ir ištampykite drabužį, kad pašalintumėte raukšles. Purkškite tol, kol drabužis sudrėks, tada pakabinkite, kad jis išdžiūtų ir galėsite džiaugtis lygiais drabužiais.

REKLAMA

Panaudokite garus

A. Econs sakė: „Geriausias būdas atlikti kelis darbus vienu metu ir sutaupyti pinigų – atsinešti drabužius į vonios kambarį, kol maudotės.

Paprasčiausiai pakabinkite savo marškinėlius ar kitus drabužius vonios kambaryje, kol prausiatės duše – audinys suminkštės, o susiglamžymai išsilygins.“

Ekspertė rekomenduoja kabinti drabužius kaip įmanoma arčiau dušo kabinos, kad juos pasiektų kuo daugiau garų. Tačiau įsitikinkite, kad nesušlapinsite drabužio, nes dėl to jis gali dar labiau susiglamžyti.

REKLAMA
REKLAMA

Alex pridūrė: „Kai išeisite iš dušo, palikite drabužius kabėti vonios kambaryje dar maždaug 15 minučių, kad jie išdžiūtų.“

Panaudokite plaukų tiesintuvą

Pasak Nicola Rodrigues iš „The Essex House Dolly“, prietaisai, kuriuos naudojate plaukų formavimui, taip pat gali būti naudojami ir drabužių lyginimui.

Ji paaiškino: „Nustebsite, ką galite padaryti su plaukų tiesintuvu. Išsitiesinę plaukus, išnaudokite tiesintuvo šilumą išlyginti susiglamžiusius drabužius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausias dalykas tas, kad plaukų tiesintuvas yra tarsi mažas lygintuvas. Tiesintuvu puikiai galima išlyginti marškinius ar drabužius iš storesnio audinio, pavyzdžiui, švarkus, nes karštis yra lokalus ir drabužis yra kaitinamas iš abiejų pusių.“

Išbandykite gudrybę su rankšluosčiu

Marškinėliai lengvai glamžosi, ypač, jei jie netvarkingai sulankstomi. Pasak Alex, rankšluosčio gudrybė yra „paprastas, tačiau efektyvus“ būdas išlyginti marškinėlius.

REKLAMA

Ekspertė sakė: „Ši gudrybė geriausiai veikia su plonais audiniais. Viskas, ką tereikia padaryti – išskleisti susiglamžiusį drabužį ant lygaus paviršiaus, po juo padėti drėgną rankšluostį ir naudojant kitą rankšluostį, paspaudyti susiglamžiusias vietas.

Drėgnas rankšluostis be vargo pašalins susiglamžymus! Kai būsite patenkinti rezultatu, pakabinkite drabužį, kad jis išdžiūtų. Ši gudrybė yra ekonomiška, tačiau gali atimti daugiau laiko, todėl būtinai iš anksto planuokite, ką vilksitės, kad drabužiai spėtų išdžiūti.“

REKLAMA

Pakiškite po čiužiniu

Dažnai drabužius iš storesnio audinio yra sunkiau lyginti, todėl Alex pataria ištiesti drabužius ant lygaus paviršiaus ir rankomis išlyginti susiglamžymus.

Ekspertė sakė: „Kai rezultatas jus tenkina, stipriai susukite drabužį, įsitikinkite, kad jis visas susuktas, nėra užsilenkusių jo dalių.

Tuomet bent valandai padėkite susuktą drabužį po čiužiniu, svoris turėtų jį išlyginti, neprireiks naudoti nei karščio, nei elektros. Kuo ilgiau paliksite drabužį po čiužiniu, tuo geresnis bus rezultatas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų