Kelionė po Italija: šias išskirtines vietas privalo išvysti kiekvienas

Tikriausiai sutiksite, kad jokia kita Europos šalis su Italija negali varžytis dėl tiek daug skirtingų lankytinų vietų: meno šedevrų gausa, nuostabūs paplūdimiai, kalnai, ugnikalniai ir išskirtiniai miestai. Visa ši nuostabių vietų puokštė Italiją paverčia itin turtinga ir unikalia šalimi.

Taigi, rekomenduojame, kur būtina apsilankyti keliaujant po Italiją. Žinoma, tai tik sąrašo pradžia, kurį neabejojame dar galima pildyti ir pildyti.

Venecijos kanalai. Venecija – ant vandens įsikūręs, vienas išskirtiniausių miestų pasaulyje. Šiame mieste vietoj mums įprastų gatvių - kanalai, kuriais eismas vyksta gondolomis ar motorlaiviais. Įspūdingiausias čia yra Didysis kanalas, į kurį atsiveria gražiausių Venecijos rūmų fasadai, o per patį kanalą nutiestas nepaprasto grožio Rialto tiltas.

Romos koliziejus. Statinys, tapęs ne tik Romos, bet ir vienu iš visos Italijos simbolių – tai prieš 2000 metų iškilęs Koliziejus, arba Flavijaus amfiteatras. Greta Romos forumo stūksantys koliziejaus griuvėsiai iki šių dienų yra vienas didžiausių traukos centrų Italijos sostinėje. Gladiatorių kovoms skirtas statinys kadaise talpindavo 55 tūkst. žiūrovų.

REKLAMA

Pompėja. Daugybė istorijų ir kino filmų yra sukurta apie liūdno likimo miestą – Pompėją. Kadaise buvęs turtingas ir klestintis romėnų miestas 79 m. buvo sunaikintas ir palaidotas po išsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio pelenais. 18 a. pradėjus archeologinius kasinėjimus buvo atrasta daugybė radinių, puikiai iliustruojančių romėnų gyvenimo būdą.

Svyrantis Pizos bokštas. Svyrantis bokštas (Torre Pendente) – bene svarbiausias statinys Pizoje. Šis XII-XIV a. statytas bokštas garsus tuo, jog yra pasviręs, be to, žymusis mokslininkas Galilėjo Galilėjus čia atliko savo mokslinius bandymus, tirdamas krintančius kūnus. Bokštas pradėjo svirti dar neužsibaigus jo statyboms, kadangi gruntas buvo smėlingas ir dumblėtas.

Neapolis. Pietinio Italijos regiono Kampanijos sostinė Neapolis – trečiasis pagal dydį miestas šalyje. Tai taip pat ir vienas iš seniausių nuolat apgyvendintų miestų visame pasaulyje, Neapolio senamiestis yra didžiausias Europoje ir yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tačiau miestą gali sunaikinti Vezuvijaus ugnikalnis, išsiveržiantis maždaug kas 100 metų. Paskutinis toks išsiveržimas buvo 1944-aisiais. Manoma, kad sekantis ugnikalnio pasispjaudymas gali įvykti apie 2050-uosius.

Etnos ugnikalnis. Italijoje Etnos ugnikalnis pripažintas Pasaulio paveldo objektu. Sicilijoje esanti Etna yra aukščiausias veikiantis ugnikalnis Europos žemyne, o istorijos šaltiniuose minimas jau apie 2 700 metų. Netoli Katanijos, antrojo pagal svarbą Sicilijos miesto, esantį ugnikalnį, kurio perimetras yra apie 200 kilometrų, sukūrė virtinė povandeninių išsiveržimų ties Sicilijos krantais prieš 500 tūkstančių metų.

Florencija. Dar vienas Italijos miestas, kuris pakeri savo romantiška dvasia. Tai – Toskanos regiono sostinė. Florencija, dažnai pristatoma kaip miestas-muziejus ir renesanso sostinė, mat čia apstu dailių renesansinių pastatų, meno kūrinių, o virš Arno upės grakščiai driekiasi romantiški tiltai. Viską vainikuoja puiki toskanietiška virtuvė ir nepakartojamas vietinis Chianti regiono vynas.


Rašyti komentarą...
D
Dalmine Bergamasca
2021-06-13 19:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,visi suminėti objektai jau seniai numindžioti turistų. Gerai,kad dar liko daugybė mažiau numindžiotų, tai Baris,Alberobello, O Matera tai toks perlas kurio jokia pasaulio šalis jau nebeturi.Daugybę filmų apie Jėzaus laikus važiuojama filmuoti būtent į Materą. Čia pasijunti tikrai kaip prieš tris tūkstančius metų. Na dar Didžiausias ir pavojingiausias pasaulio super ugnikalnis - Campi Flegrei,kurio rūkstančius kraterius gali pamatyti iš šalia esančios gyvenvietės Pozzuoli, kuri yra Neapolio priemiestis. Dar prieš du metus galima buvo įeiti į Solfataros kraterio teritoriją,kur tiesiog po kojomis kunkuliavo lava ir veržėsi aitrūs dūmai, bet prieš du metus vienos italų šeimos vaikas perlindo per užtvarą ir nubėgęs prie vienos iš kunkuliuojančių lavos duobių įlūžo ir įkrito pragaro gelmėn,motina puolė paskui jį,o paskui motiną ir tėvas.visi trys žuvo vietoje. Prie užtvaros liko tik mažiausias broliukas.Po tokios tragedijos buvo uždarytas visas pragaro parkas ir koks jo likimas dar nežinomas.Pačiame Neapolyje taip pat gausu neįprastų vietų,tokių kaip požeminis Neapolis ir kitos ne mažiau įdomios vietos, o kur dar apylinkės, Sorrentas,Salerno, Amalfi pakrantė ir dar toli gražu ne viskas.Toliau į šiaurę Sanremo apylinkėse vis dar gyvas miestas - vaiduoklis Bussana vechia, Imperijos kalnuose esanti Klouno pilis...Ak ,ak,...jaučio odos neužteks aprašyti visas nepaprastas vietas,kurių daugelis turistų net nežino.Kai kurios iš jų net pačių italų stropiai saugomos nuo turistų, tokios kaip Cornabusa... O čia aprašytos tik tos į kurias veža visos agentūros,kurios pilnos šurmuliuojančių turistų iš viso pasaulio ir kurių aprašymai bado akis internete...
Atsakyti
0

A
Angelina
2021-06-14 21:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip įdomu!!! Ačiū!!!
Atsakyti
0

A
Angelina
2021-06-14 21:39:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų