Pasak LSMU darbuotojos Džiuljetos Kulvietienės, Medicinos akademijos Neonatologijos klinikos gydytoja neonatologė Rasa Brinkis susirinkusiems į paminėjimą priminė reikšmingus medicinos istorijos faktus: apie pirmąjį pasaulyje inkubatorių, pasakojo, kaip plėtojosi technologijos, leidžiančios gelbėti per anksti į pasaulį atkeliavusius mažylius. Neonatologijos gydytoja rezidentė Agnė Kilmanienė sakė, kad „kartais maži dalykai užima didžiausią dalį širdies" ir paaiškino visiems šventės dalyviams bei svečiams įteikto ženkliuko reikšmę. Lietuvoje minimos Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos simbolį sukūrė Vitalija Kundrotaitė-Lizdenė.
Muzikiniais šventės intarpais džiugino LSMU studentai Viktorija Ivaškevičiūtė ir Tadas Jurgelionis. Įspūdžiais, gyvenimiškai subtilia patirtimi dalijosi fotomeninkė Irutė Jaruševičiūtė, pristačiusi jautrų filmuką apie gyvybę, telpančią delnuose.
Renginyje dalyvavo neišnešiotų mažylių tėvų organizacijos „MP - mamos pienas„ nariai ir jos įkūrėja Julija Kulik-Dulskienė. Patirtimi pasidalijo Asta Radzevičienė, įkūrusi asociaciją „Neišnešiotukas“.
Neišnešiotais naujagimiais laikomi nuo 22 iki 37 nėštumo savaitės gimę kūdikiai. Jie paprastai sveria mažiau kaip 2500 g. Vienas iš dešimties naujagimių į gyvenimą ateina per anksti ir per mažas. Tokių naujagimių pasaulyje per metus gimsta apie 13 milijonų, mūsų šalyje - apie 2 tūkst. Per metus LSMU Kauno klinikose gydoma apie 150 vaikučių iki pusantro kilogramo svorio.
Pirmą kartą Lietuvoje Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena iškilmingai buvo minima vos prieš metus, pakvietus į minėjimą visus neabejingus gyvybei bei mūsų ateičiai.