Šliužai, visai kaip ir sraigės, gali sunaikinti augalus greičiau, nei jie spėja užaugti, todėl tai yra vieni didžiausių sodininkų priešų. Tik atsikratyti jų nėra taip jau lengva, ypač, jei ieškoma netoksiškų būdų.
Rimas pastebi, kad daugybė pateikiamų natūralių šliužų atbaidymo ir naikinimo būdų, bent jo praktikoje, neveikia arba neduoda norimo rezultato. Tiesa, pats patikimiausias būdas yra rankomis rinkti šliužus, tačiau tai reikalauja ir daug laiko, ir pastangų.
Šliužų atbaidymo būdas
Tikriausiai visi sodininkai jau yra išbandę druską – ji išdžiovina šliužus, tačiau yra vienas trūkumas, kad druska kenkia augalams.
„Druska ne tik augalams netinka – laikui bėgant suprastina dirvožemį. Berdavau druską ant šliužų, kuriuos pamatydavau ant vejos, iki dabar matosi, kur yra druskos pažeistos vietos.
Daug geresnis variantas yra sėlenos, papilu į krūveles ar ilgesnes eilutes arba priberiu į paverstą stiklainį ir viskas, žinokit, šliužai kaip išprotėję lekia prie sėlenų, augalai jiems pasidaro nė motais.
O sėlenos suveikia panašiai kaip druska – jie prisiėda tų sėlenų ir ima džiūti. Privalumas tas, kad nereikia lakstyti iš paskos ir ieškoti, kur tie šliužai, kad priberti druskos – prie sėlenų jie atšliaužia patys“, – aiškino vyras.
Vienintelis trūkumas, kad šliužai gan greitai sudoroja sėlenas, jei jų yra nedidelis kiekis, be to, po lietaus reikia jų paberti iš naujo – daugiau trūkumų Rimas sako neįžvelgiantis.
„Kiekvienam, tikriausiai, reikia atrasti sau tinkantį būdą, kas pasiteisina vienam, nebūtinai pasiteisins kitam, bet aš kitų būdų jau net nebeieškau, man šis labiausiai tinka ir patinka“, – pridūrė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!