Kaune užfiksavo bauginantį reginį: prilygino satanistiniam prieskoniui

Trečiadienį „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota liepsnojanti medžio drevė. Tokį vaizdą kaunietis įamžino Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintiniame take.

„Kaune, Jiesios parke, padegtas medis. Tai eilinis siautėjančių šiame parke, chuliganiškas, su satanistiniu prieskoniu, veiksmas“, – trečiadienio vidurdienį praneša skaitytojas.

Kaip matyti vaizdo įraše, žalialapio kamienas dega atvira liepsna, tikėtina, kad buvo padegta medžio drevė. Visgi, kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Jovita Lapėnaitė, pranešimo apie degantį medį Jiesioje Kauno ugniagesiai negavo.

Pranešimo apie degantį mišką taip pat kol kas nesulaukta, tikėtina, kad liepsna nespėjo išplisti.

Gaisrą sukelti gali ir maža kibirkštis

Ugniagesiai atkreipia dėmesį, kad prasidėjus šiltajam sezonui, žmonės vis dažniau renkasi poilsį gamtoje, tačiau, kad ir kokios būtų oro sąlygos, privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio. Deja, vis dar pasitaiko ir tyčinių miškų padegimo atvejų.

Taip pat ugniagesiai primena, kad gaisrą gali sukelti net mažiausio laužo kibirkštys, ypač pučiant net ir nedideliam vėjui. Nukritusios ant sausos miško paklotės jos kaipmat ją uždega. Beje, degančio miško kibirkštys skrieja labai toli. Vėjas jas gali nunešti net už kilometro.

Jei pastebėjote miške kilusį gaisrą, nepervertinkite savo galimybių, o kuo greičiau apie tai praneškite skubios pagalbos telefonu 112.

Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais, iki liepos 28 d., Lietuvos miškuose užregistruota 38 miško gaisrai 9,84 ha plote (2020 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 122 miško gaisrai 57,41 ha plote).


Rašyti komentarą...
B
Birute
2021-07-29 08:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na bet kokiam reikia būti iškrypėliui ,kad padegti medį .Koks chaosas galėjo kilti,galėjo visas miškas suplešketi.Tuos niekšus pasodinti iki gyvos galvos,su duona ir vandeniu.
Atsakyti
-13

T
Tomas
2021-07-29 11:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai video padaryt sugebėjo, nusiųsti redakcijai o paskambint ugniagesiams jau per sudetinga buvo?
Atsakyti
-1

J
Jusrtina
2021-07-29 08:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blogiausia kad beraščiai nemoka užgesinti nuorūkų,jeigu tai nuorūka.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų