• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors katės yra puikūs naminiai gyvūnai, jų apsilankymai sode gali tapti sodininkų galvos skausmu. Tačiau yra paprastų priemonių, kad katės nebeitų į jūsų sodą – pavyzdžiui, galite pasisodinti šiuos augalus.

Nors katės yra puikūs naminiai gyvūnai, jų apsilankymai sode gali tapti sodininkų galvos skausmu. Tačiau yra paprastų priemonių, kad katės nebeitų į jūsų sodą – pavyzdžiui, galite pasisodinti šiuos augalus.

REKLAMA

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl katės nelaukiamos sode – lysvės tampa vieta, kur jos atlieka savo gamtinius reikalus. O kačių išmatos gali pakenkti augalams ir užteršti dirvožemį.

Be to, kad gali užteršti dirvą, katės taip pat gali nulaužyti augalus ir iškasti duobes dirvoje, taip pažeisdamos jautrias augalų šaknis ar svogūnėlius, rašo express.co.uk

Sodininkystės ir daržininkystės specialistai iš „Primrose“ papasakojo, kokius augalus verta pasisodinti sode, nes šie efektyviai atbaido kates.

Jie teigė: „Yra daugybė sprendimų, kaip veiksmingai atbaidyti kates iš sodo. Daugelis renkasi dirbtines atbaidymo priemones, pavyzdžiui, purškiklius arba elektroninius atbaidymo prietaisus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau galite rinktis ir natūralų variantą – augalus, kuriuos pasisodinus katės visam laikui liks už sodo ribų ir nebenorės į jį eiti.“

REKLAMA

Šuninė cimbžieda

Šuninė cimbžieda skleidžia kvapą, kai gyvūnai praeina pro šalį, ir ji gali veiksmingai atbaidyti kates, šunis, lapes ir triušius.

Tik įsidėmėkite – jo skleidžiamas šuns šlapimą primenantis kvapas yra toks stiprus, kad yra nemalonus ir netoliese esantiems žmonėms.

Ją lengva auginti, ji mėgsta saulę ir yra atspari sausrai, tačiau žiemą ją reikia saugoti nuo šalčio.

Levandos

Laimei, levandos skleidžia kvapą, kuris malonus žmonėms, bet nepatinka katėms. Šie violetiniais žiedais pasipuošiantys augalai yra visžaliai, todėl veikia kaip atbaidymo priemonė ištisus metus.

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkams patariama rinktis aukštaūges veisles ir sodinti prie įėjimo į sodą, nes katės negali peršokti augalo, jei nemato, kur nusileis.

Italinis šlamutis

Pasak sodininkystės profesionalų, katės nemėgsta šio augalo skleidžiamo kvapo. Šis aštrus augalas formuoja didelį krūmą, kuris skleidžia kvapą, kai gyvūnai praeina pro šalį. Jiems nepatinka ne tik kvapas, bet ir jų šiurkšti tekstūra.

Tačiau sodininkams patariama atsakingai auginti šiuos augalus, daugelis jį laiko piktžole dėl žalingo poveikio kitoms gėlėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žalioji rūta

Rūtų katės nemėgsta. Patariama auginti šiuos augalus sode ir pabarstyti jų lapelių ant terasos arba namų viduje, jei yra vietų, nuo kurių norima atbaidyti kates.

Tačiau būkite atsargūs, nes rūtose yra pavojingų medžiagų, todėl dirbdami su jomis visada mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte odą.

Vaistinė melisa

Citrusiniai vaisiai gerai žinomi kaip kačių atbaidymo priemonė, tad pasisodinus citrusų kvapą skleidžiančių augalų galite apsaugoti savo sodą nuo neprašytų svečių.

Vasarą melisos žydi baltais žiedais ir skleidžia malonų kvapą. Taip pat galite auginti citrininius čiobrelius – jų kvapas atbaidys kates.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų