• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Katės gali nuniokoti jūsų sodą, nes kasa dirvą ir naudojasi sodu kaip kraiko dėže. Tačiau yra keturi augalai, kurie natūraliai atbaido kates – pasisodinkite juos sode ir katės į jį nebeis.

Katės gali nuniokoti jūsų sodą, nes kasa dirvą ir naudojasi sodu kaip kraiko dėže. Tačiau yra keturi augalai, kurie natūraliai atbaido kates – pasisodinkite juos sode ir katės į jį nebeis.

REKLAMA

Nors katės yra mylimi naminiai gyvūnai, sode jos nėra itin laukiamos. Kartais katės gali būti naudingos, nes naikina graužikus ar kitus kenkėjus, kurie gali pakenkti jūsų augalams.

Tačiau jos taip pat dažnai naudojasi sodu kaip kraiko dėže. Sodininkystės įmonė „Slone&Sons“ pasidalino keletu patarimų, kaip natūraliais būdais atbaidyti kates.

Yra keletas augalų, kuriuos verta pasisodinti sode, jei norite atsikratyti kačių visam laikui, rašo express.co.uk. Sode pasisodinę šiuos augalus ne tik sukursite natūralų barjerą, trukdantį patekti katėms, bet ir įnešite daugiau spalvų.

Levandos

Žmonėms levandų kvapas yra malonus, tačiau katės jo vengia. Taip yra todėl, kad katės turi gerą uoslę, o levandų kvapas joms per stiprus.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, levandas lengva auginti, o levandų žiedai gali būti naudojami ir kaip priemonė musėms atbaidyti.

Rozmarinas

Rozmarinai turi keletą privalumų, vienas jų – atbaido kates. Šis augalas taip pat skleidžia kvapą, kurio katės nemėgsta, nors žmonėms jis malonus.

REKLAMA

Be to, auginti savo prieskonines žoleles gali būti pigiau nei pirkti jas iš parduotuvės. Rozmarinas geriausiai auga saulėtoje vietoje, gerai drenuojamoje dirvoje.

Šuninė cimbžieda

Šis augalas veikia kaip efektyviausia priemonė atbaidyti katėms. Kai gyvūnas prabėgo pro augalą, jis skleidžia aštrų kvapą, kurio nekenčia katės, šunys, lapės ir triušiai.

Vienintelis trūkumas yra tas, kad kvapas nemalonus ir žmonėms, todėl reikia apgalvotai pasirinkti vietą, kur jį pasodinsite.

Katžolė

Kaip daugelis žmonių žino, katžolė yra augalas, kuris vilioja kates. Tai reiškia, kad gali būti naudinga ją pasodinti toli nuo augalų, kuriuos norite apsaugoti.

Katžolė turi cheminę medžiagą, kuri patraukia kates, todėl užuodusios katžolės kvapą, jos nebenorės eiti į jūsų sodą.

Nejuokaukit! Mano darze siemet levandos nezidies. Po ziemos surinkau visa kibira ismatu. Vienas kaiminas turi 3' kita 3; dar kitas2. Kaciu fermos.pavargau visur smirda. Jokie augalai nepadeda!!!
Pabandyk žiurknuodžius
Bet jau kaip žiema kvepia ir kates baido, rašo kažkokie DJB. Praktiškas patarimas: jeigu gyvenate name su gerai aptvertų sklypu (kad šuo neišbėgtų, bet katės pralystų) retkarčiais bonkelei su šašlu pasikvieskite draugą su meiliu šunelių (meiliausi stafordai, bultelierai, dobermanai ir pan., Kanganų nekvieskit - daug šika). Taip pat nusipirkite lentelę ,,piktas/pikti šuo/šunys", ją pakabinkite ir nufotkiknite (vėliau galima nukabinti, kad katės neskaitytų, jei kas kaimynas pavogė, tada šiuniuką uždarykite ir kad nelotų, atėjus katytėms paleiskite su palinkėjimu paimk. Garantuoju likusios katės tikrai neis, jei eis, pakvieskite draugą dar kartą (nes šuneliams toks sportas tikrai patiks). Gerų įspūdžių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų