Kamuoja nuo paauglystės
Rankų tremoro patirtimi laidoje „Kviečiame daktarą“ sutiko pasidalinti Dovilė. Laidos viešnia pasakoja, kad jai rankos ėmė virpėti dar paauglystėje, o apsilankius pas gydytojus buvo diagnozuotas esencialinis tremoras.
„Liga diagnozuota atmetimo būdu. Iš pradžių gydytojai tyrė įvairiausius sutrikimus, atliko daugybę testų. Galiausiai, kai visos diagnozės buvo atmestos, gydytojas konstatavo, kad kenčiu nuo esencialinio tremoro“, – teigia pašnekovė ir priduria, kad susijaudinus ar ką nors aktyviai veikiant rankų drebėjimas suintensyvėja dar labiau.
Norėdama palengvinti rankų tremoro sukeliamus nepatogumus Dovilė vartoja gydytojo paskirtus vaistus.
Kas sukelia rankų drebėjimą?
Profesorius A. Unikauskas pasakoja, kad rankų drebėjimo priežastimis domisi jau ilgai, bet tik visai neseniai atrado galimą šios problemos priežastį.
„Ląstelės viduje yra mitochondrijos, kurios gamina energiją. Pasirodo, kad tarp mitochondrijų ir nevalingų kūno judesių yra didelis ryšys. Kūnui reikia daug energijos, o tam, kad jos būtų daug reikia sveikų mitochondrijų“, – aiškina laidos vedėjas.
Pasak specialisto, norint užtikrinti tinkamą mitochondrijų veiklą rekomenduojama naudoti dideles vitamino B2 ir kofermento Q10 dozes. Tokiu būdu galima ženkliai sumažinti arba net visai panaikinti rankų drebulį.
„Reikėtų gerti 800 mg vitamino B2 per dieną (400 mg ryte ir 400 mg vakare) ir 1000 mg Q10“, – pataria A. Unikauskas.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 09.00 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!