Kaip veiksmingai gydyti lūpų pūslelinę?

Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija visiškai subjauroja išvaizdą mažiausiai kelioms dienoms. 

Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai. Pūslelinės virusas tūno jų organizme ir kantriai laukia savo valandos – nusilpus imunitetui, užpuolus stresui ar pervargus, jis gali prasiveržti į paviršių.

Beje, lūpų pūslelinę sukeliantis virusas atakuoja ne tik žmones, bet ir žuvis, paukščius, gyvulius. Niekas tiksliai nežino, kiek šis virusas egzistuoja Žemėje, bet manoma, kad jis gali būti atsiradęs net prieš 25 amžius.

Kas sukelia?

Kaip jau minėta, šis virusas beveik kiekvieno žmogaus organizme gali tūnoti metų metus nepasireikšdamas jokiais simptomais, bet vos nusilpus imuninei sistemai (to priežastimi gali tapti peršalimas, perkaitimas, stresas, antibiotikai, alinantis darbas, nesveikas gyvenimo būdas, infekcijos, ultravioletiniai spinduliai, alkoholis, nėštumas) ima ir pasirodo lūpų pūslelinės pavidalu. Ant lūpos susiformuoja pūslelės, kurios vėliau pratrūksta ir išskiria skystį, kuriame yra viruso sukėlėjų. Po kelių dienų šių pūslelių vietoje susiformuoja šašas, kuris vėliau nukrenta. Visą tą laiką pažeistoje vietoje jaučiamas skausmas, deginimas, lūpa gali būti patinusi. Šašui nukritus nemalonūs pojūčiai liaunasi – iki kito ligos paūmėjimo.

REKLAMA

Deja, pūslelinė gali pasireikšti net po keletą kartų per metus. Tiesa, savijauta taip pat gali nedžiuginti: dažnai susirgus pūsleline juntamas silpnumas, gali šiek tiek pakilti temperatūra.

Dauguma gydytojų mano, kad pūslelinės virusu užsikrečiama dar kūdikystėje, kai aplankyti kūdikio atėję giminaičiai ir draugai jį bučiuoja. Todėl verta dar kartą priminti: neleiskite kitiems žmonėms bučiuoti jūsų mažamečio vaiko į lūpas, pati atėjusi aplankyti kūdikio susilaukusios šeimos taip pat geriau venkite tokio artimo kontakto.

Kaip apsisaugoti?

Norint užbėgti lūpų pūslelinei už akių, galima imtis profilaktinių priemonių. Visų pirma rekomenduojama pakoreguoti savo gyvenimo būdą: atsisakyti žalingų įpročių, gerti mažiau kavos, vengti streso, stiprinti imunitetą. Taip pat patariama nepiktnaudžiauti saulės voniomis. 

Tam, kad lūpų pūslelinė nepasikartotų, vartokite pakankamai vitaminų (A, C, E, PP) ir mikroelementų, ypač cinko. Jūsų organizmui bus į naudą raudona mėsa, jūros produktai, natūralūs augaliniai riebalai. Kita vertus, net ir visos šios priemonės negali garantuoti, kad pūslelinė jus aplenks.

Kaip gydyti?

Vienas veiksmingiausių ir greičiausią efektą suteikiančių priemonių – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės. Jų veiksmingumas pasireiškia tuo, kad greičiau už bet kokius kitus preparatus pasiekia virusą ir jį blokuoja. Taip pat geroji pusė ir ta, kad gydymas nėra pastebimas, atvirkščiai, nei, pavyzdžiui, tepaliukai.

 


Rašyti komentarą...
2021-06-28 14:52:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alijošiaus sultys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų