• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo skrydžių baimės, dar žinomos aerofobijos arba aviafobijos vardu, kenčia nemažai žmonių. Ji nebuvo svetima net tokiems nuožmiems diktatoriams kaip Stalinas ar Kim Ir Senas.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų teigimu, skrydžių baimė susideda iš kelių kitų fobijų – klaustrofobijos (uždarų erdvių baimė), akrofobijos (aukščio baimė) ir agorafobijos (atvirų erdvių baimė).

REKLAMA

Kaip bebūtų, šią iracionalią baimę gali pašalinti elementarių skrydžio principų suvokimas ir kitų aviacijos dėsnių išmanymas. Šie septyni praktiniai patarimai savo ruožtu aviafobijos nepašalins, tačiau gali gerokai apraminti nervus prieš skrydį.

O ar jūs buvote patyrę lėktuvo nelaimę? Jei taip, atsiliepimų laukiame komentaruose!

1. Nesileiskite suklaidinami

Remiantis įtakingos „OAG Aviation“ svetainės duomenimis, skrisdami jūs turite 1 iš 5,4 mln. galimybių patekti į mirtiną lėktuvo incidentą. „Plane Crash Info“ tinklalapis tuo tarpu nurodo, jog tam, kad keleivis žūtų skrydžio metu skraidyti statistiškai reikėtų 21 000 metų kasdien.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginimui: jūs turite 1 iš 272-ių galimybių užsimušti autoįvykyje ir 1 iš 51 199-ių galimybių žūti nuo gamtos stichijos.

2. Pasirinkite oro linijas

Ta pati institucija („OAG Aviation“) nurodo, jog oro linijų pasirinkimas turi didelę įtaką žūčių tikimybei. TOP-25-ios oro linijos, turinčios geriausią lėktuvo katastrofų statistiką, beje, yra pačios didžiausios: „Delta“, „KLM“ ir „United“. Skrendant su TOP-25-iomis blogiausią statistiką turinčiomis avialinijomis tuo tarpu jūsų šansus žūti gali išaugti iki 30-ies kartų. Itin dažnai tokios tragedijos nutinka skrendant vietinėmis Afrikos oro linijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Sėdėkite prie avarinio išėjimo

Ekspertų teigimu, daugiausia per aviaįvykius žūstama nuo pirminio avarijos metu sukeltos ugnies ir dūmų poveikio. Todėl sėdėjimas prie avarinių išėjimų gali itin pagerinti jūsų šansus išgyventi.

REKLAMA

4. Sėdėkite lėktuvo gale

Šis patarimas savaime nėra prieštaringas prieš tai minėtajai nuostatai: avarinių išėjimų būna ir lėktuvo gale. „Popular Mechanics“ žurnalas, susiedamas 36 metus rinktus aviakatastrofų duomenis su sėdėjimo lėktuve schema, priėjo prie išvados, kad gale sėdintieji turi net 40% didesnę tikimybę išgyventi. Paradoksalu, bet žinant šią statistiką, paskutinė eilė prie tualetų tampa daug vertingesnė už pirmąją orlaivio klasę.

REKLAMA

5. Juosėkite saugos diržą

Remiantis vienu „Kaip išgyventi lėktuvo katastrofą“ gidu, turime pastebėti, jog kiekvienas neįtemptas diržo centimetras didina jūsų šansus žūti nuo smūgio jėgos.

6. Paisykite „Pridėk tris, atimk aštuonias“ taisyklės

Pasirodo, interneto platybėse galima rasti ne tik „išgyvenimo gidų“, bet ir lėktuvo katastrofas išgyvenusių žmonių klubų. Vieno iš jų steigėjas Benas Sherwoodas žiniasklaidai pateikė įdomios statistikos: 80% visų lėktuvo nelaimių įvyksta per pirmąsias tris arba paskutines aštuonias skrydžio minutes. Klubo steigėjo pasiūlymas? Jei jau nerimaujate, budrūs būkite vienuolika skrydžio minučių, tačiau kitas tiesiog atsipalaiduokite, klausykite mėgiamos muzikos arba miegokite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Žinokite, kaip gelbėtis

Geriausias būdas susidoroti su prieš skrydį kamuojančia baime – pasidomėti, kaip reikėtų gelbėtis, jei aviakatastrofa visgi įvyktų. Žinotina, jog egzistuoja speciali gelbėjimosi technika, galinti ryškiai padidinti jūsų šansus išsigelbėti.

Taip pat žiūrėti, kaip baimę įveikti siūlo lakūnas (anglų k.):

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų