Aplinkos apsaugos departamentas socialiniuose tinkluose dalijasi informacija apie vietas, kuriose galima jas priduoti, ir pataria, kaip geriausiai jas tvarkyti.
Atskleidė geriausią tvarkymo būdą
Pasak jų, rudenį lauko darbai vis dar tęsiasi. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės, renkamos nukritusios vaismedžių gėrybės.
„Vis dar pasitaiko, kad tokios atliekos atsiduria miške, tačiau tarp tokių atliekų pūvantys obuoliai ar kriaušės, nereikalingi miško žvėrims, nuo tokių vaišių jie gali tik sunegaluoti“, – pabrėžia Aplinkos apsaugos departamentas.
Jų teigimu, geriausias žaliųjų atliekų tvarkymo būdas yra jų kompostavimas savo valdoje. Tačiau jei neturite tokios galimybės, atliekas galite priduoti ir kitais būdais, pavyzdžiui:
- nuvežti į žaliųjų atliekų aikštelę;
- priduoti į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius.
„Prieš vežant žaliąsias atliekas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles reikėtų teirautis aikštelių operatorių nurodytais kontaktais apie priėmimo tvarką“, – skelbia jie.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad anksčiau Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad netinkamas žaliųjų atliekų tvarkymas užtraukia atsakomybę, siekiančią nuo 30 iki 350 eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!