Jautrus Grybauskaitės kreipimasis: pasidalijo nuotrauka tarp žiedų

Šiandien minima Tarptautinė mokytojų diena. Ta proga savo „Facebook“ paskyroje visus Lietuvos mokytojus pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mokytojai visada, net ir sudėtingiausiomis sąlygomis, dirba rytojui. Ačiū visiems, pasirinkusiems šią profesiją iš pašaukimo. Kartu su savo mokiniais esate ateities Lietuvos viltis. Su Mokytojų diena“, –  savo „Facebook“ paskyroje rašė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tarptautinė mokytojų diena

Ši diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Šią dieną svarbu aptarti ne tik visuotinio švietimo problemą, bet ir mokykloje plintančią rūkymo, narkomanijos, mokinių smurtavimo problemą; išspręsti žemą mokytojų atlyginimo klausimą.

2001 m. Dakare vyko Pasaulinis švietimo forumas. Jame dalyvavo 180 valstybių. Forumo metu buvo iškeltas uždavinys iki 2015 m. pasiekti, kad kiekvienas valstybės pilietis turėtų pradinį išsilavinimą. Daugelyje šalių (ypač Pietų Azijoje ir Afrikoje) nepavyksta pasiekti visuotinio išsilavinimo vien dėl to, kad trūksta mokytojų. Mokytojo profesija nėra populiari, nes jo darbais menkai apmokamas, sudarytos prastos darbo sąlygos.

Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą.

Žodis „pedagogika“ yra kilęs iš graikų kalbos: „pais“ – vaikas, „ago, again“ – vesti, valdyti, auklėti („paidagogos“ – vaikų vedžiotojas, „paidagogeion“ – mokykla). Senovės Graikijoje pedagogais buvo vadinami asmenys, kurie lydėdavo šeimininko vaikus į mokyklą ir juos prižiūrėdavo. Tik vėliau pedagogais pradėta vadinti mokytojus, auklėtojus, kartais ir pedagogikos dalykus tiriančius mokslininkus.


Rašyti komentarą...
V
Virga
2020-10-05 10:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dekojame Prezidentei.
Atsakyti
-7

A
Agota
2020-10-06 08:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Graži nuotrauka, lyg atvirukas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų