Įveikite depresiją: šie patarimai jums pravers

 Atėjus rudeniui, atšalus orams, nemažą dalį žmonių apninka slogios emocijos, prasta nuotaika ar net depresija. Kodėl taip įvyksta ir kaip to galima išvengti dalinasi išlaisvinksave.lt įkūrėja, emocijų paleidimo trenerė – Zita Juodsnykytė-Jocevičė.

1. „Nepririškite“ savo emocijų prie išorinių aplinkybių

„Dauguma žmonių nesąmoningai sieja savo emocijas su išoriniais įvykiais, kurie nuo jų nepriklauso. Pavyzdžiui: jeigu bus gražus oras – tuomet mano nuotaika bus džiugi, o jeigu oras bus apsiniaukęs – man bus liūdna, jeigu mane pagirs aplinkiniai tuomet aš apsidžiaugsiu, o jeigu sulauksiu kritikos – nusiminsiu.

Tačiau tai tik asociacijos, kuriomis patys suteikiame prasmę ir tai mums tikra tik todėl, kad tuom patys tikime“, - teigia Zita Juodsnukytė-Jocevičė.

Pasak pašnekovės, pirmas žingsnis kurį reikia žengti, norint išsilaisvinti iš negatyvių jausmų yra prisiimti atsakomybę už savo jausmus ir mintis, suprasti, kad patys renkamės kaip reaguoti į situacijas, žmones, aplinkybes. O kadangi patys tai renkamės, tai tik patys ir galim pakeisti savo reakciją, būseną ir jausmus į aplinkybes.

2. Suraskite mėgiamų veiklų, kuriomis galite užsiimti rudenį

Vasarą yra gausybė pramogų ir veiklų kuriomis galime užsiimti. Vandens pramogos, maudynės, pasivaikščiojimas gamtoje, piknikai, plaukimas baidarėmis, pasivažinėjimai dviračiu, išvykos į gamtą ir daugybė kitų. Atšalus orams ir prapliupus lietui daugeliu šių pramogų jau negalėsim pasimėgauti, ir tiems kurie mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, tai yra viena iš slogių emocijų rudenį priežasčių.

Tačiau yra daugybė veiklų, kuriomis galima užsiimti ir šaltuoju periodu.

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi skirtingus pomėgius, tačiau dauguma žmonių turi neįgyvendintų norų, veiklų, svajonių, kurioms neatranda laiko.

„Pasiimkite baltą popieriaus lapą ir užsirašykite 10 veiklų, kas jums patiktų – ką galite daryti ir šaltuoju periodu, pavyzdžiui: skaityti knygą, kuriai nerasdavote laiko, išmokti naują kalbą ar išmokti groti muzikos instrumentu. Tuomet iš tų 10 – išsirinkite TOP 3 veiklas ir užsiimkite jomis“, rekomenduoja – Zita Juodsnukytė-Jocevičė.

REKLAMA

3. Bendraukite su artimais žmonėmis

Vesdama asmenines emocijų paleidimo sesijas, Zita pastebėjo, kad dauguma žmonių yra linkę slopinti savo jausmus, emocijas ir bijo juos išsakyti. „Visus jausmus ir emocijas galima paleisti, atpalaiduoti. Paleidus liūdesį, apatiją, depresiją – natūraliai sugrįžta džiugesys, meilė ir vidinė ramybė.

Slopinant jausmus, nepripažįstant jų, neišsipasakojant kitiems – jie dar labiau auga, o išorinės, net menkiausios aplinkybės, kaip nesekmė darbe, santykiuose ar suprastėjęs oras – slogius jausmus dar labiau paaštrina, iškelia į paviršių. Viena iš emocijų paleidimo dalių – atviras išsikalbėjimas, pripažinimas sau – ką jaučiate, todėl svarbu nuolatos išsikalbėti tai kaip ištikrųjų jaučiatės su artimu žmogumi ar draugu, kuriuo galite pasitikėti“ – atvirauja išlaisvinksave.lt įkūrėja, emocijų paleidimo trenerė – Zita Juodsnukytė-Jocevičė.

4. Padėkite kitiems

Paprastai liūdintį, prislėgtą žmogų norisi paguosti, paglostyti, nuraminti, skirti jam ypatingą dėmesį – tačiau ar tikrai jam tai padeda išeiti iš tos būsenos? O gal kaip tik skatina pasilikti depresijoje, dėl atsiradusių privalumų. „Pagrindinė depresijos priežastis – žmogaus egoizmas“, teigia daugiau nei 5000-čių metų senumo Vedų išmintis.

Kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, tačiau depresijoje esančiam žmogui, svarbu tik jis pats. Todėl geriausias vaistas – padėti kitiems žmonėms, daryti gerus darbus artimiesiems, draugams ar atlikti savanorystes nepelno siekiančiose organizacijose.

5. Sudalyvaukite saviugdos kurse

Šiais laikais yra daug įvairių saviugdos kursų, kurie vyksta gyvai arba internetu. Ruduo puikus metas atsigręžti į save, į savo vidų: mintis, jausmus ir emocijas.

„Yra gausybė puikių kursų, kurių metu galite išmokti valdyti savo jausmus, mintis, emocijas, išmokti medituoti, taisyklingai kvėpuoti. Visi šie metodai veda link sąmoningumo, galite ne tik išmokti tvarkytis su negatyviomis emocijomis, tačiau taip pat augti kaip asmenybė, praplėsti pasaulėžiūrą, įgyti naujų įgūdžių, kurie padės kasdieniame gyvenime. Svarbiausia yra atsirinkti, kas jums asmeniškai tinka“, – teigia Zita.

REKLAMA

6. Kurkite savo gyvenimo viziją

21 amžiaus žmogaus gyvenimas bėga nepastebimai greitai. Darbas, namai, buities darbai, kitos įvairios pareigos, vakarėliai, ir taip prabėga visa savaitė, mėnuo, metai, dešimtmečiai, gyvenimas.. Pasak pašnekovės, žmonės dažnai įsisuka į įvairias veiklas ir neturi laiko sustoti, apmastyti ar jie juda ta kryptimi, kuria nori, ar gyvena tokį gyvenimą, kokį nori gyventi.

„Mus nuo pats anstyvos vaikystės programuoja įvairiais įsitikinimais tėvai, artimieji, aplinkiniai, mokykla, draugai, televizorius, todėl suaugę jau turime tam tikrus mąstymo šablonus, įsitikinimus apie visas gyvenimo sritis, o nuo to priklauso ir mūsų veiksmai, visas gyvenimas.


Rašyti komentarą...
A
Apklausa
2019-03-09 17:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paminėti būdai kaip padėti saugotis nuo depresijos jau yra mano išbandyti,ypač kai kiti blogieciai nori mane paveikti. Tada man lieka juos apraminti,tuo pačiu padedu ir kitiems, kad blogieciai jų neitakotu savo blogu elgesiu. Kaip padėti,yra labai daug priemonių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų