Įspėja dėl šios koronaviruso atmainos – ji 3 kartus mirtingesnė

Nauja braziliškoji koronaviruso atmaina yra tris kartus mirtingesnė žmonėms iki 45 metų amžiaus, atskleidė naujas tyrimas.

Brazilijos viešosios sveikatos institutas „Fiocruz“ praneša, kad nuo metų pradžios amžiaus grupėse nuo 30 iki 40, nuo 40 iki 50 bei nuo 50 iki 60 metų užsikrėtimo atvejų padaugėjo atitinkamai 565%, 626% ir 525%, rašoma dailystar.co.uk. Bendrai šalyje užsikrėtimų skaičius sumažėjo 316%, o tai reiškia, kad virusas pereina prie jaunesnio amžiaus grupių.

Nerimą kelia nauji duomenys, kurie rodo, kad jauni žmonės dažniau miršta nuo naujosios koronaviruso atmainos, vadinamos P.1, lyginant su ankstesniais užsikrėtimais kitomis COVID-19 atmainomis.

Pavojinga atmaina 

Brazilijos Intensyvios terapijos medicinos asociacijos duomenimis, nuo šių metų vasario iki kovo Brazilijoje pacientų iki 45 metų amžiaus, kuriems prireikė gydymo intensyvios terapijos skyriuose, padaugėjo tris kartus, lyginant su laikotarpiu nuo 2020 metų rugsėjo iki lapkričio. Per šį laikotarpį šioje amžiaus grupėje mirčių padaugėjo du kartus – nuo 13,1% iki 38,5% nuo pirmosios iki antrosios bangos.

Dr. Anne Menezes iš „Getulio Vargas“ ligoninės Manauso mieste „Al Jazeera“ sakė, kad šokiruojančius duomenis patvirtina tai, ką medikai mato kasdien savo akimis.

Dr. A. Menezes (29) sakė: „Praėjusiais metais turėjome daugiau sunkiai sergančių vyresnio amžiaus pacientų. Dabar viskas kitaip. Turime didelį skaičių sunkiai sergančių pacientų nuo 30 iki 50 metų amžiaus. Neseniai netekome mano amžiaus pacientų. Tai galėjau būti ir aš. Sunkiai kovojome, kad juos išgelbėtume, bet ateina akimirka, kai tenka sustoti.“

Anot neseniai atliktų San Paulo bei Oksfordo universitetų ir „Imperial College London“ tyrimų, P.1 atmaina yra 2,2 karto užkrečiamesnė. Šia atmaina taip pat 61% dažniau pakartotinai užsikrečia žmonės, kurie anksčiau jau yra sirgę kitomis koronaviruso atmainomis.


Rašyti komentarą...
B
Bet
2021-04-09 11:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oo koks šokiruojatis pavadinimas braziliškoji atmaina,kokių dar sugalvos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų