• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sertifikuotas šunų treneris Joe Nutkinas ragina šeimininkus neprarasti budrumo, kai orams šylant pasivaikščiojimai su augintiniu pailgėja.

Sertifikuotas šunų treneris Joe Nutkinas ragina šeimininkus neprarasti budrumo, kai orams šylant pasivaikščiojimai su augintiniu pailgėja.

REKLAMA

Atėjus pavasariui, ir šiltesniems orams, žmonės praleidžia daugiau laiko vaikščiodami lauke su savo augintiniais. Kai lauke šunų tiek daug, labai svarbu, kad jie nesuėstų pavasarinių gėlių ir jų svogūnėlių – kai kurie gali būti šunims nuodingi.

Sertifikuotas šunų treneris Joe Nutkinas įspėja šunų augintojus, kad yra ir nuodingų pavasarinių gėlių, kurios gali labai pakenkti šuniukų sveikatai. Jis paaiškino, ką daryti, jei šuo suėdė nuodingą gėlę ar jos svogūnėlį, rašoma mirror.co.uk.

Narcizai

Narcizai yra populiarios pavasario gėlės, bet šunims jos gali būti pavojingos – šuniui suėdus narcizą gali prasidėti vėmimas, seilėjimasis ir net širdies aritmija. Šeimininkams rekomenduojama šiuos augalus laikyti atokiai, šuniu nepasiekiamoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Joe sako: „Paprastai šunį nevalgo šių augalų, nes instinktyviai jaučia, kad jie nuodingi, ypač narcizų atveju, nes tai jiems pavojinga. Bet jei jūsų šuo suvalgo augalą, gėlę, kuris yra toksiškas šunims, skambinkite veterinarui ir pasiruoškite šunį vežti tiesiai į kliniką.

REKLAMA

Jei pakeliui paskambinsite veterinarui arba paprašysite, kad kas nors tai padarytų už jus, klinikoje jie galės pasiruošti jūsų atvykimui, kad šuniui būtų galima padėti kuo greičiau. Jei savo veterinaro pasiekti negalite, važiuokite į artimiausią kliniką, ir paskambinkite įspėti apie savo atvykimą“.

Bet narcizai nėra vieninteliai augalai, kurie gali būti pavojingi šunims – tas pats galioja tulpėms, snieguolėms, scylėms ir krokams. Visos šios gėlės šunims yra pavojingos.

REKLAMA
REKLAMA

Tulpės

Šios nuostabios gėlės pavasarį puošia daugelio namus, tačiau naminiams gyvūnams jos – itin nuodingos. Geriausia šuns neleisti net artintis prie tulpių, o ypač prie jų svogūnėlių, kurie yra nuodingiausia augalo dalis. Nurijęs tulpę gyvūnas gali pradėti vemti, seilėtis ir viduriuoti. Šuo gali apsinuodyti net ir vandeniu, kuriame buvo pamerktos tulpės.

Snieguolės

Šios smulkios baltos gėlytės šuniui taip pat gali pakenkti. Pavojingiausias yra šios gėlės svogūnėlis, todėl jei jūsų augintinis mėgsta rausti duobes, geriausia snieguoles iš savo sodo pašalinti. Nors pavojingiausias jų svogūnėlis, taip pat ir likusi augalo dalis gali priversti gyvūną sunegaluoti – per trumpą laiką pasireiškia tokie simptomai, vėmimas ir viduriavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Scylės

Paprastosios scylės dailiai žydi pavasarį, tačiau tai – vieni pavojingiausių augalų šunims. Tai žemaūgės gėlės, kurias lengva pasiekti net ir nedideliems šuniukams. Apsinuodijimo požymiai panašūs, kaip ir kitų augalų atveju, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kokią gėlę augintinis galėjo suėsti, kad galėtumėte informaciją perduoti veterinarui.

Krokai

Šios gėlės – tikras pavasario pranašas, bet šunims jos labai pavojingos. Sunkiausiais atvejais apsinuodijimas krokais gali sukelti organų nepakankamumą, o taip pat ir vėmimą, kraujingą viduriavimą ir seilėjimąsi. Jei pastebėjote, kad šuo ėda šias gėles, kuo greičiau skambinkite veterinarui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų