• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Samanos miške – labai gražu, bet savo sode jų turėti nenori niekas. Joms pradėjus veistis įvairiose sodo vietose, jų atsikratyti gali būti nelengva. Laimei, yra keletas būdų tai padaryti, rašoma tips–and–tricks.co.

Samanos miške – labai gražu, bet savo sode jų turėti nenori niekas. Joms pradėjus veistis įvairiose sodo vietose, jų atsikratyti gali būti nelengva. Laimei, yra keletas būdų tai padaryti, rašoma tips–and–tricks.co.

REKLAMA

Jei jūsų vejoje ėmė augti samanos, labai greitai tai pastebėsite. Jos neretai trukdo mėgstantiems dailią ir lygią pievelę kieme. Juk ten, kur auga samanos, žolė augti nebegali. Samanos gali išplisti labai greitai ir apimti storą dirvos sluoksnį. Kai taip nutinka, drėgmė nebepasiekia žolės šaknų – samanos sulaiko visą vandenį, kol žolė galiausiai nuvysta. Samanos atsiranda tuomet, jei sode per daug pavėsio – samanos daug labiau mėgsta pavėsį, nei saulėkaitą. Samanos aktyviau veisiasi šaltuoju metų laiku, todėl žiemai žolę reikia nupjauti trumpiau. Samanos taip pat gali reikšti, kad dirva pernelyg rūgštinga.

Geriau prevencija nei šalinimas

Jei nenorite, kad į veją įsimestų samanos, geriausia metų pradžioje ją nubarstyti kreida (ar klintimis). Kreida iš dirvos pašalina rūgštingumą, todėl žolė daug geriau sugers maistines medžiagas iš dirvos. Be to, daugiau kreidos turinčioje dirvoje samanos auga sunkiau. Taip pat galima pavasarį veją patręšti, kad ji augtų geriau. Dar svarbu nepagailėti trąšų sausesniais laikotarpiais ir reguliariai pjauti žolę.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kad ir kaip rūpestingai beprižiūrėtumėte savo veją, joje visuomet liks bent truputis samanų. Jų atsikratyti galima vėdinimo būdu arba naudojant gerą samanų šalinimo priemonę.

REKLAMA

Vejos vėdinimas:

Vejos vėdinimas – tai oro įvedimas į dirvą. Tokiu būdu taip pat pašalinama dalis minkštojo sluoksnio, kuriame yra ir samanų šaknys. Jas sunaikinus naujos samanos labai greitai neataugs. Vėdinimą reikėtų daryti maždaug du kartus per metus – pasibaigus vasaros laikotarpiui ir po pirmosios šalnos.

Samanų šalinimo priemonės:

Prieš įsigyjant samanų šalinimo priemones reikia gerai išsiaiškinti, kokia priemonė tinka geriausiai. Pavyzdžiui, ne visos tokio tipo priemonės yra draugiškos aplinkai. Samanų šalinimo priemonės naudojamos sausu oru. Jei reikia, prieš kelias dienas veją nupjaukite. Po procedūros kelias dienas reikėtų vejos neliesti. Po maždaug dar dviejų savaičių samanas galėsite pašalinti vejos vėdinimo būdu. Jei reikia, procesą kartokite.

REKLAMA
REKLAMA

Samanų šalinimas iš tarpų tarp plytelių

Laimei, tarp plytelių augančias samanas pašalinti daug lengviau, nei samanas, augančias vejoje. Buteliuke su purkštuku vieną dalį acto sumaišykite su viena dalimi vandens. Tuomet šia priemone purkškite tas vietas, kurias matote samanas ar piktžoles. Pastaba: actas gali pakeisti jūsų plytelių spalvą, todėl pirma išbandykite nedideliame plote ir pasižiūrėkite, ar tai nepažeidžia jūsų plytelių. Norite iškart imtis sunkiosios artilerijos? Tuomet samanas galite šalinti aukšto slėgio purkštuvu. Atkreipkite dėmesį, kad tai netinka poringo akmens masės plytelėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samanos ant sodo baldų

Deja, samanos gali augti net ir ant sodo baldų. Yra keletas būdų jas šalinti, priklausomai nuo baldų medžiagos:

Plastikas, plienas ar aliuminis: į kibirą pripilkite karšto vandens ir truputį universalaus valiklio. Pasiimkite kempinę ar šluostę ir ją pamirkykite vandenyje. Nušveiskite baldus. Visuomet naudokite minkštą kempinę ar šluostę, kad nesubraižytumėte baldų.

Medis: Jei jūsų sodo baldai yra pagaminti iš kietosios medienos, juos galite valyti aukšto slėgio srove. Tačiau jei jie iš minkštosios medienos, to daryti negalima. Tokiu atveju muiluotą vandenį sumaišykite su indų plovikliu ir įberkite kelis šaukštus valgomosios sodos, tuomet minkštu šepečiu valykite baldus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų