Įsidėmėkite visam laikui: štai, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną

Kavos mėgėjai ir priešininkai dažnai nesutaria – tai visgi sveika gerti kavą ar ne? Iš tiesų, tam tikras kavos kiekis gali turėti teigiamos įtakos jūsų sveikatai, tačiau svarbiausia nepersistengti.

„Bright Side“ pasidalino, kiek puodelių kavos per dieną yra sveika išgerti, o kada geriant kavą gali kilti pavojus sveikatai.

Tinkamas kavos kiekis naudingas jūsų širdžiai

Grupė mokslininkų iš Vokietijos išsiaiškino, kad kofeinas priverčia mūsų kraujagyslių ląsteles tam tikru būdu reaguoti. Tai pagerina šių ląstelių veikimą ir priverčia jas veikti kaip jaunesnės. Tyrėjai mano, kad optimalus kavos kiekis, kurio reikia, kad širdis ilgiau išliktų jaunesnė, yra 4 puodeliai per dieną.

Geriantys kavą gyvena ilgiau Metams bėgant mokslininkai pastebėjo, kad kavą geriantys žmonės rečiau turi sveikatos sutrikimų. Sąraše yra širdies ligos, insultai, traumos, kvėpavimo takų ligos, infekcijos ir diabetas. Didžiulis tyrimas, kuriame dalyvavo 400 000 žmonių JAV, parodė, kad žmonės, kurie kasdien geria kavą, rečiau miršta dėl bet kokios priežasties nei žmonės, kurie sumažino kofeino kiekį.

Svarbu nepadauginti

Žmonės, kurie reguliariai geria per daug kavos, gali susidurti su tam tikromis sveikatos komplikacijomis. Kiekvieną dieną išgėrus daugiau nei 6 espresso puodelius, jūsų širdies ligų rizika gali padidėti iki 22 proc.

Kas padaro kavą nesveiku gėrimu?

Jei geriate daugiau nei 6 puodelius kavos per dieną, ne tik kofeinas gali būti žalingas jūsų sveikatai. Daugelis kavos mėgėjų savo gėrimus pagardina cukrumi ir grietinėle, kurie prideda kalorijų ir riebalų, o tai savo ruožtu gali sukelti sveikatos problemų.

Nors tiesa, kad tinkamas kiekis juodos kavos sumažina diabeto riziką, pridedant saldiklių, grietinėlės ir kvapiųjų medžiagų, cukraus kiekis kraujyje gali padidėti.


Rašyti komentarą...
s
separatistas
2021-01-20 09:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
jai kava but kenksminga olandai but jau ismire .kas 30min pas juos darbe kavos pertraukeles .
Atsakyti
-8

V
Valentinas
2021-01-20 12:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar tokių nesąmonių prirašo kas ką tik iš galvoja. Val
Atsakyti
-2

N
Nesvarbu
2021-01-20 16:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei gerčiau kas 30 min kavos, tai jau būčiau po žeme..
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų