Įsibėgėjant šaltajam laikotarpiui: sprendimas, kaip namuose padidinti šviesos kiekį

Rudeniui vis gilėjant, mažėja saulės ir į namus patenkančios natūralios šviesos. Kuo mažiau šviesos, tuo namuose tampa nykiau, darbo kambariuose sunkiau išlaikyti susikaupimą, o gyventojams – gerą nuotaiką.

Dėl šių priežasčių, ruošiant namus rudeniui, svarbu atsižvelgti į dienos ilgio ir saulės ryškumo pasikeitimą: tik taip galėsite išlaikyti kambariuose kuo daugiau šviesos, o siekiant tai įgyvendinti, pagelbėti gali tinkamai parinkti langų uždengimai, šiuo atveju –plizuotos žaliuzės.

Žingsniai, kaip namams suteikti daugiau šviesos

Pirmiausia, apžvelkite savo namus. Kurios vietos atrodo tamsiausios ir kodėl: galbūt trukdo netinkamai pastatyta spinta? Parinktos tamsios interjero detalės? Tik apžiūrėję savo namus ir nusprendę, kurias erdves būtina šviesinti, galite spręsti, kaip tai daryti.

Pabandykite kitaip apstatyti kambarį – galbūt saulės šviesą užstoja ne vietoje pastatyta knygų lentyna ar sofa. Jei tai nepadeda, tuomet metas atkreipti dėmesį į langus ir jų uždengimus.

Atrodo, geriausias sprendimas būtų iš viso nuimti visus uždengimus ir palikti langą neapdengtą niekuo. Tačiau tai išbalansuoja sklindančią šviesą: kambaryje apšviečiama viena ar kelios vietos, bet ne visas kambarys, o ir namai netenka jaukumo atsisakius langų uždengimų.

REKLAMA

Tokiais atvejais „Domus Lumina“ rekomenduoja plisuotas žaliuzes, kuriomis naudojantis galima atidengti viršutinę lango pusę, bet uždengti apatinę. Šviesa, sklisdama lubomis, lygiai pasiskirsto po visą kambarį, todėl tai dažniausiai rekomenduojamas uždengimo būdas rudenį.

Panašiai, kaip ir plisuotos žaliuzės, gali veikti ir roletai ant langų, jei jie yra valdomi iš apačios į viršų. Tiek tokie roletai, tiek plisuotos žaliuzės yra naudingos tuo, kad leidžia išlaikyti optimalų šviesos kiekį kambaryje nepalikus atviro lango. Tad jei norite šviesesnio kambario, reikėtų rinktis uždengimus, kurie leidžia atidengti lubas.

Dar vienas aspektas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – tai langų uždengimų spalvos bei medžiagos. Roletų ir žaliuzių medžiagos yra šiltesnės nei įprastų dieninių užuolaidų, todėl kambaryje bus geriau sulaikoma šiluma. Tokiu atveju belieka pasirinkti reikiamą spalvą, kuri atitiktų kambario interjerą ir šviesos poreikius.

Nesvarbu, ar visgi namuose bus roletai ar plisuotos žaliuzės, svarbu, kad jų spalvos gerai atspindėtų šviesą, o ne ją sugertų. Todėl patartina atsisakyti tamsių, sodrių spalvų ir vietoj jų rinktis baltą, melsvą, smėlio ir kitas panašias spalvas.

Jei visgi patiems sudėtinga išsirinkti langų uždengimus ir jų spalvas – „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą bei atsakys į visus jums rūpimus klausimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų