REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos įmonės darbuotoja Anglijoje laimėjo 15 000 svarų sterlingų išmoką po to, kai jos viršininkas pasakė jai, kad ji „pastaruoju metu tikriausiai smagiai leido laiką“, kai ši pranešė, jog yra nėščia.

Vienos įmonės darbuotoja Anglijoje laimėjo 15 000 svarų sterlingų išmoką po to, kai jos viršininkas pasakė jai, kad ji „pastaruoju metu tikriausiai smagiai leido laiką“, kai ši pranešė, jog yra nėščia.

REKLAMA

Įmonės vadovas George Dodds iš pradžių ignoravo Bianca King po to, kai ji pasakė jam, kad laukiasi, prieš pateikdamas netinkamą komentarą apie jos seksualinį gyvenimą, rašo mirror.co.uk.

Tada jis pranešė jai, kad yra atleidžiama, kai ji informavo, kad eis motinystės atostogų. Visi faktai buvo pateikti darbo ginčų teismui.

Vėlesniais mėnesiais jis pradėjo barti administratorę, o vieną kartą net privedė ją iki ašarų, kai sukritikavo ją kolegų akivaizdoje per vaizdo konferencinį pokalbį.

Kreipėsi į šeimos gydytoją dėl didėjančio nerimo

Ponas Dodds nederamai elgėsi su Miss King prieš gimstant pirmajam vaikui, todėl jai teko kreiptis į šeimos gydytoją dėl didėjančio nerimo.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nusprendė, kad nėštumo metu ji buvo diskriminacijos auka ir priteisė jai 15 009,84 svarų sterlingų kompensaciją. Kembridže surengtame posėdyje buvo pranešta, kad panelė King nuo 2016 metų rugsėjo dirbo pono Dodds firmoje „Mortgage Compare“ finansininke.

REKLAMA

2018 metų spalio mėnesį ji išsiuntė elektroninį  laišką ponui Dodds, nurodydama, kad yra nėščia ir jos kūdikis turėtų gimti sekančių metų kovo pradžioje. Ponas Dodds elektroninį laišką ignoravo.

Maždaug po savaitės panelė King paprašė atostogų. Ponas Dodds telefoninio pokalbio metu jai leido eiti atostogų ir pirmą kartą pripažino, kad ji nėščia, pastebėdamas, kad pastaruoju metu ji puikiai smaginosi.

Atleido iš darbo

Teismas išklausė, kad ponas Dodds paprašė Mis King susitikti su juo biure 2018 metų gruodžio mėnesį ir susitikimo metu  jai įdavė laišką, kuriame nurodė, kad ji busnedelsiant atleista“. Ponas Dodds jai pasakė, kad įmonė turi finansinių sunkumų ir negali toliau „jos išlaikyti“. Su jokiu kitu darbuotoju taip nebuvo pasielgta.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atsiėmė laišką, kai ji pasakė, jog po keturių mėnesių išeis motinystės atostogų, pridurdama, kad „tai viską keičia“.

Užimtumo teisėjas Martin Bloom sakė: „Akivaizdu, kad panelei King buvo grasinama atleidimu iš darbo vos tik gavus pranešimą, jog ji nėščia“.

2018 metų gruodį moteris išsiuntė elektroninį laišką ponui Dodds, kuriame teigė, jog ji yra „diskriminuojama“ dėl savo nėštumo. Teismas išklausė poną Dodds, kuris ėmė kritikuoti panelę King.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis jai atsiuntė elektroninį laišką apie pietų laikui skirtas valandas, liepdamas „užtikrinti, kad išvyktumėte laiku ir grįžtumėte iki 14 val.“, nepaisant to, kad anksčiau niekada nebuvo problemų dėl laiko skaičiavimo. Teismas išgirdo, kad ponas Dodds kaltino ją nesiunčiant elektroninių laiškų ir įvairiomis progomis ant jos šaukė.

Teisėjas Bloom pažymėjo: „Toks pono Dodds elgesys panelės Mis King atžvelgiu nebuvo užfiksuotas iki jos nėštumo“. Vienu atveju ji buvo taip nusiminusi, kad turėjo palikti grupinį vaizdo pokalbį ir apsiašarojusi  nuėjo į tualetą.

REKLAMA

 

Nemokėjo motinystės išmokos

2019-ųjų sausį panelė King susitiko su ponu Dodds, kad aptartų jos prašymą pasinaudoti savo teise į kasmetines atostogas prieš išeinant motinystės atostogų. Ponas Dodds sutiko, bet pavadino jos prašymą „įžūliu“.

Teisėjas Bloom sakė: „Mes manome, kad tai buvo netinkamas komentaras ir situaciją apsunkino tai, kad tai buvo paskutinė diena darbe prieš išleidžiant ją atostogauti ir vėliau į motinystės atostogas“.

REKLAMA

Teismas išklausė, kad 2019-ųjų sausio pabaigoje Miss King grįžus į darbą, jos kompiuteris buvo išjungtas, jai buvo uždrausta prieiga prie visų sistemų ir buvo pasakyta, kad ji „neprivalo dirbti“. Ji turėjo sėdėti kelias valandas, kol jai buvo leista grįžti namo.

2019-ųjų vasarį panelė King bandė susisiekti su ponu Dodds dėl motinystės pašalpos nemokėjimo, tačiau jos prašymai „buvo ignoruojami“. Balandžio mėnesį ponas Dodds panelei King pasakė, kad visų darbuotojų statusas bus pakeistas į „laisvai samdomus darbuotojus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėštumas virto nerimo lavina

Teismas išgirdo, kad ji elektroniniu paštu atsiuntė ponui Dodds laišką, prašydama daugiau informacijos, tačiau gavo tik atsakymą, kuriame buvo teigiama: „Manęs tai nestebina. Jūs jau kelis mėnesius ieškojote būdo mus apkaltinti darbo santykių nutraukimu“.

Panelė King negrįžo dirbti pas poną Dodds, buvo teigiama teisme. Teisėjas Bloom sakė: „Šiuos nepalankaus elgesio veiksmus atliko ponas Dodds, nes panelė  King jam pranešė, kad yra nėščia ir ketina išeiti, o vėliau ir išėjo motinystės atostogų. Mes atkreipėme dėmesį į tai, kad panelę King įvykiai labai suneramino.

REKLAMA

Tai buvo jos pirmasis nėštumas ir ji labai laukė savo vaikelio gimimo. Ją neabejotinai ne tik nuliūdino įvykiai, tačiau ji patyrė ir stresą. Galiausiai jai teko apsilankyti pas bendrosios praktikos gydytoją ir jai buvo paskirti vaistai nuo nerimo ir streso.

Tuo metu, kai ji turėjo ramiai laukti kūdikio gimimo, jai teko susidurti su minėtais įvykiais ir vėliau pablogėjusia sveikata“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų