• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai įspėja – žmonėms, kuriems vartojant alkoholį išrausta veidas, kyla didesnė rizika susirgti liga, kuri yra vadinama „tyliąja žudike“. Sužinokite, kokie yra simptomai, išduodantys galimą širdies ir kraujagyslių ligą.

Ekspertai įspėja – žmonėms, kuriems vartojant alkoholį išrausta veidas, kyla didesnė rizika susirgti liga, kuri yra vadinama „tyliąja žudike“. Sužinokite, kokie yra simptomai, išduodantys galimą širdies ir kraujagyslių ligą.

REKLAMA

Kalifornijos medikų teigimu, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis žmonėms, kurių veidai parausta vartojant alkoholį, yra susijusi su genu, kuris slopina organizmo gebėjimą metabolizuoti alkoholį.

„Tyliąja žudike“ yra vadinamos širdies ligos, kadangi dažnai asmenys neturi jokio supratimo, kad turi bėdų, kurios susijusios su širdies veikla, kraujagyslėmis, rašoma thesun.co.uk.

Įspėja pasisaugoti

Pristatydami tyrimą, žurnale „Science Translational Medicine“, medikai aiškino, kad širdies ligų rizika yra keturis kartus didesnė tiems, kurie neturi geno, atsakingo už alkoholio išskaidymą organizme.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturintys ALDH2 fermento, dažnai išgėrė alkoholio parausta. Šį paraudimą sukelia histaminų išsiskyrimas“, – teigė medikai.

REKLAMA

Histaminų yra daugelyje alkoholinių gėrimų, ypač raudoname vyne. Dažnai paraudimą lydi ne tik pasikeitusi veido spalva, tačiau ir astmos priepuoliai, nosies sudirgimas, žarnyno bėdos. Teigiama, kad tokios bėdos atsiranda dėl padidėjusio jautrumo, kurį sukelia nepakankamas histamino išskaidymas organizme.

„Taip pat žmonės gali patirti reakciją į mieles, jei gėrime bus pridėta sulfitų, sieros dioksido ar kitų priedų. Be to, buvo nustatyta, kad ALDH2 ląstelėse yra didesnis laisvųjų radikalų ir uždegimo lygis nei normaliose endotelio ląstelėse. Tokiose ląstelėse yra mažiau azoto oksido, kuris padeda atpalaiduoti kraujagysles.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent todėl atsitinka taip, kad kraujagyslės išvis nustoja augti. Tai reiškia, kad ištikus širdies priepuoliui, tokių žmonių organizme yra mažiau galimybių generuoti naujas kraujagysles“, – aiškino medikai.

Apibendrinant tyrimą, komanda teigė, kad jei turite šį geną, vienintelis būdas sumažinti širdies ligų ir kraujagyslių riziką – atsisakyti alkoholio. „Jei alkoholį vartosite nuolat, jums taip pat grės ir hipertenzijos, diabeto bei vėžio rizika“, – pridūrė jie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Širdies ir kraujagyslių ligas išduodantys simptomai

Norėdami užkirsti kelią klastingai ligai, niekada neignoruokite štai šių simtpomų:

– krūtinės skausmo;

– dusulio;

– skausmo visame kūne;

– silpnumo jausmo;

– pykinimo.

Dažnai, dar prieš diagnozuojant rimtą ligą, žmonės net nejaučia jokių požymių, kad gali sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Visgi, jei nerimaujate dėl kurio nors iš simptomų, skubios pagalbos atveju visada turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją ar skambti 112.

Alcoholis tikrai nedadeda sveikatos,tą tikrai žinau ir ne iš vadovėlių ,o iš gyvenimiškos patirties,nors alchoholiu niekada nepiknaudžiavau,bet žinau kas yra pagirios,nevartoju jau septinti metai,ir ta darau ne iš ligos, ar bėdos,netgi neverčiamas žmonos ir labai puikei jaučiuosi ,aš gal netgi trumpiau gyvensiu už savo gerentį kaimyną,bet mano gyvenimo kokybė tikrai geresnė,taigi patariu pabandyti ir kitiems ,manau patiks, gyvenimas be alchoholio tikrai daug gražesnis,na o kad kaimynas 80 m labai sveikai atrodo,tai dar nieko nesako,gal jis gavo geresnį palikimą iš savo protėvių,sveikatos atžvilgiu,tai labai individualu,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų