Iš autobuso vilktos kaunietės mamos – šokiruojantis pasakojimas: „Ji klykė, bet niekas negirdėjo“

Penktadienio rytą Kaune maršrutinis autobusas suspaudė durimis ir sužalojo moterį. Pirminiais duomenimis, autobusas moterį vilko apie 170 metrų. Kol autobuso vairuotojas kaltina ne laiku jį apspiginusią saulę, moters mama linkusi abejoti tokiais pasiteisinimais ir žada kreiptis dėl kompensacijos.

6

Kelių policijos tarnybos duomenimis, nelaimė po devintos ryto įvyko Europos prospekte. 32-ojo maršruto miesto autobuso „Den Oudsten“ 68 metų vairuotojas, išvažiuodamas iš stotelės, durimis prispaudė keleivę.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune autobusas Eveliną vilko net 170 metrų

Pirminiais duomenimis, autobusas moterį vilko apie 170 metrų. Sužeidimus patyrusi 30 metų moteris nuvežta į Kauno klinikas.

Serga cerebriniu paralyžiumi

Nukentėjusi moteris – trisdešimtmetė kaunietė Evelina. Ji nuo mažumės serga kairės pusės cerebriniu paralyžiumi, todėl juda lėčiau nei kiti aplinkiniai. Nors kaunietė turi negalią, ji autobusu važiavo tikrai ne pirmą kartą.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su nukentėjusios moters mama Inga Loreta Lipčiūte, moteris sutiko papasakoti, kas vyko lemtingąjį penktadienio rytą.

Pasak moters, Evelina lanko dienos centrą „Meilės lašelis“, kuris yra įsikūręs Europos prospekte, Kaune. Nors dažniausiai dukrą į centrą nuveža pati Inga, vis dėlto penktadienį čia dukra važiavo pati autobusu.

„Aš išvažiavau darbo reikalais į kitą miestą, o ji išvažiavo į dienos centrą. Pas mane ji savarankiška, kaip kada aš ją nuvežu automobiliu, o kartais ji ir pati nuvažiuoja, čia viskas yra labai netoli“, – tv3.lt pasakoja pašnekovė.

Patyrė didelius nubrozdinimus 

Evelina jau buvo beišlipanti iš autobuso, kai lemtingą akimirką užsivėrė durys ir prispaudė merginos koją. Vairuotojas šio įvykio nepamatė ir pajudėjo iš įvykio vietos.

„Dukra pasakojo, kad rėkė, spiegė, bet jos niekas neišgirdo. Patempė ją gerokai, daug gerokai... Aš nežinau, nesuprantu tais metrais, kiek bus tikrai nežinau. Pati tos vietos nemačiau, tačiau išbėgo centro darbuotoja, iškvietė greitąją ir nuvežė Eveliną į ligoninę“, – sako Inga.

REKLAMA

Pirminiais duomenimis, mergina buvo velkama apie 170  metrų. Moters dejonių ir prašymų sustoti negirdėjo nei vairuotojas, nei pakeleiviai. „Galvojau, kad mirsiu, buvo labai baisu“, – tokius žodžius Evelina ištarė savo mamai.

Nors dėka laimingo atsitiktinumo, Evelina nepatyrė rimtesnių sumušimų ar lūžių, vis dėlto moteris patyrė tikrai skausmingus nubrozdinimus.

„Nubrozdinimai nemaži, naujus batus taip iškando... Pavilko ją tikrai normaliai. Nubrozdintas pilvas, pirštų galiukai, matyt, kai laikėsi pirštais. Šone mėlynė, rūbai visi sugadinti, nudriskę, nauji batai ir tie sugadinti“, – vardija Evelinos mama.

Nori, kad nepasikartotų tokios istorijos

Ligoninėje atlikus visus tyrimus, Evelina buvo išleista gydytis į namus. Tiesa, moteris patyrė tokį didžiulį išgąstį, kad iki šiol kartoja mamai, jog kelionės autobusu baigtos visam laikui. Be to su moterimi padirbėti trečiadienį atvyks ir psichologas iš dienos centro.

Pasak Evelinos pasakojimų mamai, autobuso vairuotojas patyrė ne ką mažesnį išgąstį. Nežinia ar dėl jo, ar dėl pasimetimo, nei Evelina, nei jos mama atsiprašymo taip ir nesulaukė iki šiol.

„Sako atstovai, kad vairuotoją apakino saulė. Nežinau, tai kiek ta saulė turi akinti, kad nematytų?

Jie labai neatsakingai vairuoja, pasirodo, kad čia ne vienam žmogui jau taip: kam prispaudė, kam patempė. O Evelina išlipa lėčiau, nepažiūrėjo ir viskas“, – pykčio neslepia Inga.

Paklausus, ar moteris ketina reikalauti kompensacijos, Inga patikina, kad apsitars su advokatais ir tikriausiai kreipsis dėl žalos atlyginimo.

„Ta kompensacija ne piniginė esmė. Svarbiausia, kad daugiau nebūtų tokių dalykų. Juk važinėja ir senukai, ir vaikai – tie, kurie negali turėti automobilio ir teisių. Žmogus juk patiki jiems savo gyvybę, manau, kad į tai jie tikrai turėtų atsižvelgti“, – priduria nukentėjusiosios mama.

Įmonė kaltina rytinę saulę

Tuo metu UAB „Kauno autobusai“ Viešųjų ryšių specialistė Patricija Elžbieta Zarankaitė tv3.lt patikino, kad šis atvejis įmonėje yra žinomas.

REKLAMA

„Penktadienio rytą nelaimė įvyko 32-ojo maršruto autobuse. Ilgametę vairavimo patirtį turintis vairuotojas teigė, kad išlipančios keleivės jis nepastebėjo dėl akinančios rytinės saulės. Prispaudęs moterį autobusas iš stotelės pajudėjo apie 50 m, kol apie prispaustą keleivę vairuotojui pranešė kiti keleiviai.

Atidaręs duris vairuotojas suskubo prie prispaustos keleivės, padėjo jai atsisėsti ir iškvietė policiją bei greitąją pagalbą. Visi viešuoju transportu keliaujantys keleiviai yra drausti keleivių draudimu, todėl įvykus nelaimingam atsitikimui dėl žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į mūsų keleivius apdraudusią draudimo kompaniją.

Turėdami policijos tyrimo išvadą priimsime tolimesnius sprendimus dėl vairuotojo elgesio. Sužalota keleivė dėl žalos atlyginimo kol kas nesikreipė. Atsiprašome į eismo įvykį patekusios keleivės bei jos artimųjų, tikimės, kad tokie įvykiai daugiau nepasikartos“, – komentuoja P. Zarankaitė.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-02-10 19:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai dar nieko. Greitai ir 78-erių važinės vairuotojai, nes pensija dar nepriklausys. Ar tokie spitrakiai, nematantys kad žmogus neišlipo dar gali važiuoti?
Atsakyti
-6

J
Jonas
2020-02-10 19:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog nelaimingas atsitikimas,vairuotojas juk nenorėjo.
Atsakyti
-6

1
12345
2020-02-10 19:42:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viesojo transporto vairuotojai-ralistai. Daznai miesto gatvem lekia greiciau nei "nuliovi" BMW. Tikrai nemasto apie darbo atsakomybe ir fakta, jog atsako uz keleiviu sauguma. Ne viena karta esu mates, kaip zmones viesajam transporte ir krinta ir susizeidzia, nes vairuotojai lekia kaip isproteje. Ir kokia dar saule? Visa diena apsiniauke, lija. Per kuri gala tam vairuotojui saule tvieske. Butina kreiptis kad ar vairuotojas asmeniskai, ar viesojo transporto kompanija atlygintu zala.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų