Į šiukšliadėžę įberkite šių miltelių: nemalonus kvapas dings akimirksniu

Virtuvės šiukšliadėžė greičiausiai yra nemaloniausią kvapą skleidžiantis dalykas jūsų namuose, ir tai yra visiškai normalu, jei pagalvoji apie tai, kas joje yra. „Net ir toks nekaltas dalykas, kaip daržovių likučiai, gali ryte nustebinti nemaloniu kvapu“, – sako Becky Rapinchuk, „Clean Mama“ tinklaraštininkė.

Geriausia, jei šiukšles išnešate kas keletą dienų, tačiau nemalonus kvapas kartais vis tiek randa būdą, kaip prasiskverbti į kambarius. Nors šiukšlės niekada neskleis malonaus aromato, nemalonius kvapus galima sumažinti keliais paprastais būdais. 

1. Iškart išmeskite daugiausia kvapo sukeliančius maisto likučius

Žuvis ir jūros gėrybės neabejotinai yra blogiausių kvapų kaltininkės, todėl tvarkymosi ekspertė Becca Napelbaum rekomenduoja šių produktų likučiais atsikratyti iš karto, kai pabaigsite valgyti. Tą patį reikėtų padaryti ir su vaisiais ar daržovėmis, kurie jau pasenę ir nebetinkami vartojimui. Galite turėti atskirą maišelį būtent šiems produktams, kurį išmesite iš kart pabaigę valgyti, rašo apartmenttherapy.com 

2. Į šiukšliadėžę įberkite sodos

Jei ne visada pavyksta didelį dvoką skleidžiančius produktus išmesti iš kart, pabandykite įdėti kvapus sugeriančių medžiagų. Padėti gali kavos pupelės, kačių kraikas ar anglis, tačiau tvarkos ekspertė B. Napelbaum siūlo naudoti kepimo sodą. Pabarstykite šiek tiek sodos šiukšliadėžės dugne – ji padės sugerti nemalonius kvapus. 

Tvarkos ekspertė B. Rapinchuk pati gamina kvapus sugeriančias tabletes, kurias galite pasidaryti ir jūs. Sumaišykite pusę puodelio sodos, trečdalį puodelio magnio druskos, ketvirtadalį puodelio vandens ir 10 lašų eterinio aliejaus. Šią masę įspauskite į ledukų formeles ir įdėkite į šaldiklį, kad sukietėtų. Šias tabletes įmeskite į šiukšliadėžę (ne į maišą), ir keiskite, kai nustos veikti. 

3. Panaudokite ir citrinos žieveles

Citrinų žievelės gali pasitarnauti ir buityje. Užuot jas išmetę, įdėkite jas į šiukšliadėžę (ne į maišą). B. Napelbaum sakė, kad citrinos žieveles galima naudoti kartu su soda, kad gautumėte dar stipresnį derinį, rašo apartmenttherapy.com

4. Reguliariai valykite šiukšliadėžę

Kad ir kaip stengtumėtės, įvairūs skysčiai ir kitos atliekos kartais vis tiek patenka ne į maišą, o į šiukšliadėžę, todėl ir ją turėtumėte valyti reguliariai. Šiukšliadėžę pravalyti turėtumėte kas dvi savaites arba dažniau, jei pastebėjote nemalonų kvapą ar išsiliejusį skystį. Keletą kartų per metus turėtumėte šiukšlinę išvalyti kruopščiau, žinoma, bus puiku, jei tą darysite dažniau. 


Rašyti komentarą...
L
Lk
2021-03-12 15:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai niekas nebandė šiukšlių išnešti kiekvieną dieną? Kažkaip mano namuose su tokiais kvapais problemų nėra.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų