REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Tenerifėje gyvenanti Agnė Staponkutė (nuotr. tv3.lt fotomontažas)

Šiltas Kanarų klimatas, visus metus besitęsianti vasara, maloni lietuvių bendruomenė – štai, kas pakerėjo lietuvaitę Agnę Staponkutę, kuri beveik penktus metus save gali vadinti tikra Tenerifės gyventoja. Įvairiausių paslaugų teikimo bendrovėje dirbanti moteris, tv3.lt naujienų portalui sutiko papasakoti, ko trokšta į šią salą atvykę lietuvaičiai.

8

Šiltas Kanarų klimatas, visus metus besitęsianti vasara, maloni lietuvių bendruomenė – štai, kas pakerėjo lietuvaitę Agnę Staponkutę, kuri beveik penktus metus save gali vadinti tikra Tenerifės gyventoja. Įvairiausių paslaugų teikimo bendrovėje dirbanti moteris, tv3.lt naujienų portalui sutiko papasakoti, ko trokšta į šią salą atvykę lietuvaičiai.

REKLAMA

Lietuvių pamėgtoje Tenerifėje, Agnė Staponkutė gyvena jau beveik penktus metus. Moteris pasakoja, kad į šią šalį atvyko vedama noro įgilinti išmoktos kalbos žinias.

„Studijavau ispanų filologiją ir ten mane atvedė praktika dėl ispanų kalbos. Aišku, kaip dauguma studentų norėjau vykti į žemyninę Ispaniją ir praktikuotis ten, nes ispanų kalba tame regione yra tikresnė. Bet niekas manęs ten vasarą studentės nepriėmė, nes visi atostogavo ir tuomet priėmė tik Kanarai, nes Kanaruose, kaip sakoma, tas turizmas vyksta visus metus. Tenerifėje buvau priimta dirbti viešbučio registratūroje, tad ten ir praktikavausi“, – pasakoja apie pirmąją pažintį su Ispanija Agnė.

Pramokusi ispanų kalbą ir įgavusi realios patirties vartojant ją, A. Staponkutė po praktikos grįžo atgal į Vilnių, kur pabaigė studijas, o visai netrukus ir vėl pakėlė sparnus atgal į įspūdį palikusią Tenerifę:

REKLAMA
REKLAMA

„Aš buvau iš tų studenčių, kuri jau studijuodama žinojo, kad išvyks gyventi svetur, nes neturėjau prie ko prisirišti Lietuvoje. Baigusi mokslus Lietuvoje, nusprendžiau grįžti atgal į Tenerifę ir taip čia pasilikau. Man patiko sala, čia visada šilta, yra labai daug lietuvių ir net lietuvių kontingentas kitoks nei dažniausiai užsienyje būna.

REKLAMA

Čia jau atvažiuoja žmonės kažko jau pasiekę, ar savo verslus kuriasi. Neatvažiuoja tie lietuviai, kurie nori užsidirbti, sakykime, juodus darbus dirbami. Tai man patiko, kad buvo tų lietuvių ir aišku, su laiku daugėjo tas ratas, ir pažįstamų, ir su tais kuriais bendrauti malonu.“

Teikia paslaugas atvykstantiems turistams

Agnė pasakoja, kad grįžus atgal į Tenerifę, teko dirbti įvairiausius darbus: drabužių parduotuvėse pardavėja, viešbučio registratūroje ir panašiai. Vienoje televizijos laidoje pamačiusi lietuvį, kuris Tenerifėje dirbo su nekilnojamu turtu, moteris pagalvojo, kad labai norėtų dirbti būtent toje įmonėje, tad ilgai laukti netruko ir noras išsipildė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pamačiusi laidoje galvojau, kad labai norėčiau su tuo žmogumi dirbti ir taip netyčia nutiko, kad šiuo metu ir dirbu su tais žmonėmis. Dabar jau mūsų kompanija išsiplėtė ir dirbame dvejose įmonėse – nekilnojamojo turto ir automobilių nuomos. Taip pat turime licenciją teikti pramogines paslaugas“, – teigia A. Staponkutė.

Pirmoji įmonė, kurioje dirba moteris, klientams teikia paslaugas nekilnojamojo turto klausimais. Agnė padeda klientams įsigyti būstą Tenerifėje, konsultuoja juos dėl įrengimo ar būsto nuomos:

„Mes padedame klientams įsigyti nekilnojamąjį turtą, kartais jo ieškome, nes kartais reikia renovacijų, kartais reikia statybų ar remontų. Turime daug darbuotojų lietuvių, rusų ir panašiai, bet dažniausiai sukamės su lietuviais, nes patikimiausia ir kažkaip lengviausia susišnekėti. Statome ir rekonstruojame viską, jeigu reikia įrenginėjame. Taip pat jei klientas nori užsidirbti iš nekilnojamo turto, ne tik pats sau turėti, kelis kartus atvažiuojant pabūti čia, bet taip ir nuomoti kitiems, tai mes jam padedame su šiuo klausimu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirbdama antrojoje įmonėje, A. Staponkutė užsiima automobilių nuoma, kurioje turistai gali rinktis ir iš ekonominės, ir iš liukso klasės mašinų.

„Bei taip pat turime licenciją dirbti su pramogomis. Tai organizuojame pramogas, parduodame išplaukimus su jachtomis, parasparniais, vienu žodžiu, ko tik tai užsigeidžia klientas“, – priduria Agnė apie dar vieną veiklą, kuria užsiima Tenerifėje.

Dirbdama kartu su klientais iš įvairiausių pasaulio kampelių, moteris pastebi, kad pasitaiko įvairaus pobūdžio keliautojų, tačiau retas atvykęs į Tenerifę gali tikėtis prabangos ar aukščiausios klasės viešbučio, kuriame galima gauti „viskas įskaičiuota“ paslaugas.

REKLAMA

„Yra visokio pobūdžio keliautojai, kurie nori nieko neveikti, būti viešbučio teritorijoje, ilsėtis. Tai, žinoma, kad tokie klientai dažniausiai renkasi viešbutį ir atostogauja aplink jį.  Bet nepasakyčiau, kad Tenerifė yra ta vieta, kuri siūlo geriausią pasirinkimą, nes čia tokių viešbučių, kur viskas įskaičiuota kaip Turkijoje – nėra.

Tenerifė yra labiau savarankiškai keliaujantiems keliautojams, kurie renkasi pagal kainą apartamentus ar viešbutį, patys dėliojasi maršrutus. Šiaip lietuviai yra labiau nepriklausomi keliautojai, netgi sakyčiau. Jie patys viską labai tikslingai susidėlioja, jeigu reikia paklausia, todėl manyčiau, kad į Tenerifę atvažiuoja tie, kurie patys mieliau dėliojasi kelionę, o ne perka agentūrų siūlomą variantą“, – dalinasi savo įžvalgomis Agnė Staponkutė.

REKLAMA

Neįvertinti lūkesčiai

Penktus metus Tenerifėje skaičiuojanti moteris juokiasi, kad dažniausiai keliautojus nuvilia jų pačių išsikelti lūkesčiai, ypač, jeigu jie yra pratę keliauti po prabanga tviskančias šalis.

„Dažniausiai netikėtus lūkesčius išsikelia tie turistai, kurie nepažįsta Tenerifės, ką čia galima gauti. Tokių „viskas įskaičiuota“ viešbučių čia neturime. Net jeigu manęs paklaustų, ar galiu rekomenduoti viešbutį, kuriame būtų viskas labai gerai, viskas įskaičiuota, aš neturėčiau, ką pasiūlyti.

Dar vienas įdomus noras keliautojų būna – asmeninis pasiplaukiojimas jachta. Reikia suprasti, kad čia yra Atlanto vandenynas ir be kapitono jachtos niekas taip lengvai neišnuomos, ką gali gauti turistai, pavyzdžiui, atostogaudami šalia Viduržemio jūros, kur jie gali sau lengvai išsinuomoti jachtą ir lengvai sau plaukioti. Čia niekas taip lengvai neduoda“, – kitame telefoninio skambučio gale juokiasi Agnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip pat priduria, kad prabangos, tokios, kokią gali gauti žmonės Dubajuje, čia neras. Atvykę gali tikėtis nuostabios gamtos, gero oro, paplūdimių. „Yra žmonių, kurie galbūt neranda čia tos prabangos ir lieka nusivylę bei tą nusivylimą reiškia ir kitiems. Tačiau taip nutinka, kai žmonės nepažįsta vietos, į kurią atvyksta, nepasidomi ja“, – tikina Agnė.

Visgi, moteris tvirtina, kad Tenerifė tuo ir yra graži, kad kiekvienas atvykęs ras tai, ko labiausiai nori: ir vandens, ir sausumos pramogas.

„Dažniausiai mūsų klientai renkasi išplaukimus, kur gali pamatyti laisvėje plaukiojančius delfinus, banginius. Ši pramoga labiausiai patinka tiek mažiems, tiek dideliems. Apskritai, Tenerifė yra įvairius pomėgius turinti sala. Tiems, kam patinka kalnai, galės kopti į juos ar į tą pačią Teidę, kur galima užkilti ir keltuvu, tačiau dauguma renkasi kopti pėsčiomis.

REKLAMA

Yra ir tokių pramogų kaip skraidymai parasparniu, vandens mėgėjai gali rinktis pasiplaukiojimus vandens motociklais, vandens parašiutais, nardyti ir panašiai. Visokiausių yra tų pramogų, kur galima ne tik pamatyti, ką nors gražaus ir aplankyti, bet ir į kokius kalnus užkopti“, – vardina populiariausias tiek lietuvaičių, tiek kitų keliautojų pramogas saloje A. Staponkutė.

Pasiteiravus, kokias netikėtas pramogas ar kelionės kryptis saloje siūlo pati moteris, Agnė užsimena apie salos šiaurę bei drąsą nebijoti nuklysti:

„Rečiausiai turistai renkasi tuos neišmintus kelius, kurie yra nežinomi ar apie juos niekas per daug nekalba. Visuomet siūlau klientams nebijoti nuvykti į šiaurę ar nebijoti nuklysti nuo maršruto, nes Tenerifėje niekur nepasiklysi ar neįklimpsi. Atvirkščiai – galbūt pamatysi tai, ko niekada nesitikėjai, kad pamatysi.“

REKLAMA

Agnė tvirtina, kad salos šiaurėje yra be galo gražu, tačiau pabrėžia, kad rekomenduoja atvykus ten apsistoti rugpjūtį arba rugsėjį, nes kitu laiku – viską apgaubia debesys.

„Kadangi salos viduryje turime ugnikalnį, tai jis tvarko sau reikalus taip, kad pietuose būtų visada šilta ir oras kaip lyg užsakytas turistams, o šiaurėje – vietiniams, kurie sau ramiai gyvena ir jiems yra nebūtina saulė. Tai kitu laiku šiaurėje nusidreskia debesys ir nebūna saulės, taip šilta. Todėl žiemą ten daug vėsiau, o ir pati Tenerifė turi daug tų klimato juostų, todėl atrodo, kad temperatūros skiriasi, nors, šiaurę nuo pietų Tenerifėje skiria tik pusantros valandos kelio“, – pabrėžia žavinga pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prisigaudę saulės atsargų ir pasimėgavę pramogomis, dažniausiai turistai skuba rinktis suvenyrus, kuriuos parveš savo namiškiams arba draugams. Agnė juokiasi, kad pagrindiniai suvenyrai, kuriuos perka ir kurie labiausiai atspindi Tenerifę yra trys:

„Čia yra daromas palmių medus, sirupas, kurį labai mėgsta žmonės, kurie valgo blynelius, nes jis primena lyg saldų medų ar klevų sirupą. Taip pat populiaru viskas, kas susiję su driežais, nes čia saloje jų yra daugybė bei, žinoma, viskas, kas susiję su lava. Kažko daugiau išskirtinio, kas atspindėtų Kanarus, negaliu išskirti.“

Šoktelėjusios kainos ir žiemojimas saloje

Kalbėdama apie praėjusių metų bumą, kuomet dauguma lietuvaičių karantino laikotarpiu rinkosi poilsį saloje, Agnė pastebi, kad ir šiais metais žmonių antplūdis yra padidėjęs.

REKLAMA

„Praėjusiais metais čia buvo labai daug lietuvių ir kainos buvo labai geros. Galbūt tie, kurie čia buvo pirmą kartą ir matė tas geras kainas, galvojo, kad tokios jos liks ir kitais metais, tad skubėjo rezervuotis poilsį kitiems kartams“, – svarsto moteris.

Nors dažniausiai atvykę turistai saloje patenkina savo poreikius neišleisdami įspūdingo dydžio sumų, tačiau A. Staponkutė tikina, kad tie, kas renkasi pagyventi čia vieną ar kelis mėnesius kaip dabar yra ypač populiaru „pražiemoti“, gali tikėtis išleisti net ir po kelis tūkstančius eurų.

„Yra daug turistų, kurie negalvojo, kad šiais metais bus toks didelis kainų padidėjimas ir atsiras tiek daug papildomų išlaidų. Šiais metais automobilių nuoma yra pabrangusi beveik penkis kartus. Pavyzdžiui, praėjusiais metais automobilio nuoma mėnesiui kainavo apie 300 eurų, o šiais – apie tūkstantį“, – teigia Tenerifėje gyvenanti ir paslaugas teikianti turistams pašnekovė.

REKLAMA

Toks didelis kainų padidėjimas, pasak A. Staponkutės, atsirado dėl to, kad didžiosios automobilių nuomos įmonės karantino metu išpardavė visus turimus automobilius, o šiemet, kuomet vėl į salą grįžo turistai – nebeturi ką pasiūlyti, nes pasidarė sunkiau įsigyti mašinas, kurias galėtų pasiūlyti klientams.

„Automobilių niekas nebegamina, nes nuo 2020 metų yra labai sustojusi jų gamyba, todėl nebėra lengva nusipirkti naujų automobilių. Turistų daug, o automobilių – ne. Tikėtina, kad per naujuosius metus, kuomet iš visos Europos suvažiuos daug turistų, išvis nebus, ką pasiūlyti, nes dauguma automobilius yra rezervavę jau dabar. Yra daug žmonių, kurie įsivaizduoja, kad automobilio nereikia rezervuoti taip anksti, nes daug kas įpratę, kad juos gaus lengvai tik atvykę“, – pasakoja apie automobilių nuomos kainų subrangimą bei pasitaikančią dažniausią turistų klaidą Agnė.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, nors sukilusios kainos gali atbaidyti dalį turistų, tačiau Tenerifę rinktis verta ne tik dėl gražių vaizdų ir puikių oro sąlygų. Anot A. Staponkutės, nors šiuo metu sala yra juodoje zonoje, tačiau laikantis reikalavimų, keliauti galima: 

„Kol kas esame juodoje zonoje, yra susirgimų. Aišku, mes Tenerifėje bijome, kad virusas nepaplistų dar labiau iš Europos. Šiuo metu čia naktinis gyvenimas baigiasi vidurnaktį, tačiau komendanto valandos nėra. Kavinėse galima užimtumas, jeigu viduje tai 33 %, o jeigu terasose tai 50 %. Norit u-užeiti į kavinių vidų ar kitur, turi būti reikalaujami sertifikatai, tačiau dar niekur neteko su tuo susidurti. Anksčiau kurį laiką čia atvykusiems lietuviams ir kitiems buvo daromi testai tik nusileidus, tačiau kokia situacija yra dabar dėl to, negaliu atsakyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų