REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau visai netrukus – balandžio 1 dieną – Kauno „Žalgirio“ arenoje suskambės garsiausių Lietuvos atlikėjų balsai. Ypatingą vakarą, skirtą sausio pradžioje mirusio grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko atminimui, skambės jautriausi žodžiai bei jo rašytos dainos. Kaip sekasi dėlioti paskutinius pasiruošimo akcentus ir kokiomis emocijomis laukiama šio šeštadienio, sutiko pasidalinti buvęs D. Čižausko kolega, grupės „Grupė 2“ atlikėjas Karolis Akulavičius.

Jau visai netrukus – balandžio 1 dieną – Kauno „Žalgirio“ arenoje suskambės garsiausių Lietuvos atlikėjų balsai. Ypatingą vakarą, skirtą sausio pradžioje mirusio grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko atminimui, skambės jautriausi žodžiai bei jo rašytos dainos. Kaip sekasi dėlioti paskutinius pasiruošimo akcentus ir kokiomis emocijomis laukiama šio šeštadienio, sutiko pasidalinti buvęs D. Čižausko kolega, grupės „Grupė 2“ atlikėjas Karolis Akulavičius.

REKLAMA

Šiandien dueto „Grupė 2“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasirodė įrašas apie baigtas repeticijas ruošiantis balandžio 1 d. įvyksiančiam Donato Čižausko atminimo koncertui.

Atlikėjas Karolis Akulavičius pasakoja, kad intensyvios repeticijos vyko dvi dienas, kurias teko praleisti svečiuojantis Vilniuje, Žilvino Žvagulio studijoje „ZuZi House“.

REKLAMA
REKLAMA

„Repetavome kuo geresniam variantui, kad koncerto metu išvengtume klaidų, labiau atsipalaiduotume, nes emocija iš tiesų laukia labai stipri. Norisi ją suvaldyti, kadangi tikiu, kad užklups ne vienas sentimentas, nes koncertas, visgi, skirtas Donato atminimui“, – sako vyras.

REKLAMA

Emocijų sūkurys 

Likusios dienos iki koncerto, pasak Karolio, bus skirtos labiau poilsiui, darbui su savo emocijomis. Generalinės repeticijos vyks jau šeštadienį, nuo pat ryto. Nors K. Akulavičius pasakoja šiuo metu besijaučiantis labiau ramus, tačiau išlieka atviras:

„Neslėpsiu, artėjant šeštadieniui, nors atrodo, tiek daug kartų būta scenoje, tačiau vis tiek prakaituoja delnai, ima stresas, kad tik nesumaišyčiau žodžių. Kartais nutinka ir taip, kad kilęs nerimas priverčia pamiršti net ir tų dainų žodžius, kurias dainavai galybę kartų.

REKLAMA
REKLAMA

Tikiuosi, kad užlipus ant scenos pavyks susitvarkyti su jauduliu ir ašaromis, išlikti stabiliam. Faktas, kad visa emocija ir sentimentai kirs per kojas, tačiau tikiuosi, kad su tuo pavyks susitvarkyti. Svarbiausia bus atlikti pirmąsias dvi dainas, apkabinti akimis žiūrovus ir pajutus jų šilumą atiduoti visą save muzikai.“

K. Akulavičius pasakoja, kad pabėgti nuo sentimentų ir minčių apie mirusį kolegą D. Čižauską – neįmanoma. Apie jį byloja iki šiol dainuojamos dainos, likę priminimai, kurių – tikra gausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sentimentai Donatui sugrįžta visuomet, kadangi esame apturėję daugybę gražaus laiko kartu. Koncertų būdavo iš tiesų nežmoniškas kiekis, kartu mašinoje praleisdavome po 10 valandų ir vienoje lovoje miegodavome, skraidydavome į užsienį. Manau, kad tie prisiminimai dar labai ilgai lydės“, – atvirauja kolega.

Po žinios apie Donato mirtį, sustojo ir Karolio muzikinė veikla. Nuo jos atlikėjas atsitraukė geriems trims mėnesiams. Visgi, per juos netikėtai gimė ir nauja muzikinė grupė – „Grupė 2“. Nauju scenos partneriu tapo į sceną sugrįžęs Donatas Balvočius, su kuriuo a. a. D. Čižauskas ir pradėjo muzikinį projektą „2 Donatai“.

REKLAMA

„Visus tris mėnesius mane lydėjo darbas, sporto salė ir šeima. Tai buvo tie dalykai, kurie apkabino, laikė, motyvavo nesustoti ir eiti į priekį“, – sako pašnekovas.

Pasiteiravus, ar kartu su naujuoju kolega pavyko užmegzti ryšį, susidainuoti, Karolis pasakoja, kad kartu su D. Balvočiumi jie dainuoja į savaitę bent po kelis kartus.

„Donatas mokosi senų dainų tekstus, dirbame įrašų studijose. Kaip tik galbūt balandžio viduryje, su gražiu pavasariu, pristatysime ir pirmąją mūsų kaip „Grupė 2“ dainą. Kol kas dar ties tuo klausimu dirbame, investuojame, o vėliau eisime džiuginti žmones bei lauksime dar didesnio gerbėjų rato“, – nusišypso.

REKLAMA

Kviečia kartu kurti istoriją

Donato Čižausko atminimo koncerte jo dainas atliks ne tik K. Akulavičius bei D. Balvočius, tačiau ir gausi scenos kolegų kompanija: Inga Valinskienė, Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis, Marijonas Mikutavičius, Vaidas Baumila, „Žemaitukai“, Renata ir Deivis Norvilai, Irūna ir Marius Jampolskis, Česlovas Gabalis, Dainotas Varnas, Liepa Norkevičienė, „Patruliai“, „Džentelmenai“, „Sare Roma“ ir kt.

Vos tik pasirodžius žiniai apie koncertą, grupės „2 Donatai“ gerbėjai kaip mat išgraibstė bilietus. Šiuo metu, anot Karolio, likusios vos kelios pavienės vietos arenoje, kurioje telpa apie 20 tūkst. žiūrovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ko gali tikėtis į koncertą atvykę gerbėjai, Karolis nusišypso:

„Ko tikėtis? Nieko. Reikia ateiti į koncertą, nusiteikti gerai nuotaikai ir prisiminti Donato dainas, kas buvo faina ir pasidžiaugti bei kartu su atlikėjais kurti gražią istoriją. Galbūt tik prieš vykstant gerbėjams reikėtų pasiplanuoti savo laiką kelionei iš anksto, išvažiuoti anksčiau, kad kelyje būtų kuo mažiau kliūčių.“

Į atminimo koncertą atvyks ne tik būrys scenos atlikėjų, gerbėjai, tačiau ir D. Čižausko šeima. Karolis Akulavičius pasakoja, kad šie taip pat labai laukia koncerto bei juo džiaugiasi.

„Su jais palaikome ryšį dėl koncerto detalių ir kitų niuansų. Nesinori ir jų per dažnai trukdyti, kadangi norisi duoti ramybę. Jiems iš tiesų nėra lengvą ir netekties skausmą viduje jaus dar ilgai. Mums tik belieka juos palaikyti ir eiti sava vaga“, – baigdamas pokalbį priduria atlikėjas.

Baikite išproteti !Išėjo žmogus.Gaila,užuojauta.Mes visi isesim,tik nereikia taip sureikšminti Lietuvoje.Juokinga.Lietuviai tokie padlaidziai,tik apsimeta.Rasykit tiesiai,juk Jūs mokat-viena mirė nuo narkotikų,kita dėl apsiedimo,kitas nuo depresijos!?Ar kas nors yra gavęs valstybinius apdovanojimus.Tai kas iš esmės vyksta?Lietuvos šou?..Gaila,kas atsiminsi žmogų,tas ir ne kviestas ateis su gelyte ant kapo pagerbdamas asmenį.Toliau nenorėčiau komentuoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų