Esant vienai sąlygai esate tris kartus labiau linkę išduoti savo partnerį

Mokslininkai rado įrodymų, kurie pagrindžia seną „išdavė vieną kartą, išduos visada“ taisyklę, kai kalbame apie ištikimybę santykiuose.

Mokslininkai iš Denverio universiteto norėjo išsiaiškinti, ar neištikimybė ankstesniuose santykiuose yra neištikimybės rizikos veiksnys kituose santykiuose. Norėdami tai padaryti, jie ištyrė 484 žmones, turinčius mišrių lyčių romantinius santykius, ir paklausė jų apie seksualinę veiklą už dabartinių santykių ribų (nesvarbu, ar jie apgaudinėjo, ar ne), taip pat ar jie kada nors įtarinėjo savo partnerius dėl išdavystės.

Tada jie stebėjo šiuos žmones, kol jie buvo vienuose santykiuose, o vėliau kituose, norėdami įvertinti, ar žmonės, kurie teigė, kad išdavė savo partnerį per pirmuosius santykius, toliau nebuvo ištikimi ir kituose.

Penkerius metus trukęs tyrimas atskleidė, kad žmonės, kurie išdavė savo partnerius pirmųjų santykių metu, buvo tris kartus labiau linkę į išdavystę antrųjų santykių metu nei tie, kurie liko ištikimi.

Tyrimas, paskelbtas „Archives of Sexual Behavior“, taip pat parodė, kad tie, kurie įtarė savo pirmojo partnerio neištikimybę, buvo keturis kartus labiau linkę įtarinėti savo kitą partnerį dėl išdavystės.

Keista, kad žmonės, kurie tikrai žinojo, jog jų pirmasis partneris juos išdavė, o ne tik tai įtarė, dvigubai dažniau pranešė, kad ir jų kitas partneris buvo neištikimas.

Autoriai rašė, kad tyrimas, tinkamai pavadintas „Jei vieną kartą išdavė, išduos visada? Serijinė neištikimybė vėlesniuose santykiuose“, parodė, kad ankstesnė išdavystė buvo svarbus neištikimybės rizikos veiksnys kituose santykiuose. Iš esmės, jei jie yra išdavę savo partnerį anksčiau, yra daug didesnė tikimybė, kad jie tai padarys dar kartą.

Psichologai patikrino demografinius rizikos veiksnius ir lytį bei šeiminę padėtį. Taigi, jei jie išdavė savo pirmąjį partnerį, su kuriuo nebuvo susituokę, vis tiek buvo labiau linkę išduoti antrąjį partnerį, net jei ir šį kartą su juo buvo santuokoje.

Autoriai pripažino, kad imties dydis buvo nedidelis ir kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, įskaitant kitų rūšių santykių tyrimus, išskyrus grynai mišrių lyčių santykius. Tačiau jie tikisi, kad tyrimas gali paskatinti naujas intervencijas siekiant užkirsti kelią serijinei neištikimybei.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų